lostyazilim

1 ana konu ve bu konudan 4 ara konu oluştursam nasıl olur ?

9 Mesajlar 939 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

MuratDinc MuratDinc Miyavliyo - WiseKitten Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)
Merhabalar, Ben yeni projemde sadece serileri derinlemesine anlatan bir kaynak oluşturacağım (vikipedi gibi), mesela Harry Potter serisi, bu serinin hem kitapları, hem oyunları, hemde filmleri var, ben projemi kitap, oyun, film..vs şeklinde kategorize ettim, bu nedenle 1 ana konu açacağım Harry Potter Serisi diye, bu konuda kitaplar, filmler ve oyunlar bulunacak, aynı konuda yazanlar ile Harry Potter Film Serisi ve Harry Potter Oyun Serisi şeklinde başlıklar açacağım sizce bunun SEO açısından sıkıntısı olur mu ? 2 konuda da farklı özgün içerik mi kullanmalıyım, yoksa ana yazıyı 4 parça olarak kullanmalı mıyım ? yazılar binlerce çekime olduğundan farklı yazılması durumunda 2 katı emek ve zaman sarfedilecek.

👉 Türkiye'nin En Minnoş Kedi Bloğu Miyaliyo! 😻
wmaraci
reklam

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
harry potter ile ilgili tek sayfa yapmaktansa 250-300 kelimelik makaleler olarak her kitabın ya da her filmin açıklamasını farklı makalelere girersin. konuyu tek makale yapsan 3000-4000 kelime olacak ve okadar ilgi çekici olmayacak insanlar sıkılacak. sen konuyu parçalarsan hem anahtar kelimende yükselecek daha fazla sayfan olur ve bunları diyelim 10 makaleye ayırdın. hergün 2 tanesini yayımlasan baya faydalı olur.

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

bjlkl adlı üyeden alıntı

harry potter ile ilgili tek sayfa yapmaktansa 250-300 kelimelik makaleler olarak her kitabın ya da her filmin açıklamasını farklı makalelere girersin. konuyu tek makale yapsan 3000-4000 kelime olacak ve okadar ilgi çekici olmayacak insanlar sıkılacak. sen konuyu parçalarsan hem anahtar kelimende yükselecek daha fazla sayfan olur ve bunları diyelim 10 makaleye ayırdın. hergün 2 tanesini yayımlasan baya faydalı olur.

hocam çoğu anahtar kelimede rakip tek site vikipedi ve binlerce kelimelik tek konuda tüm detayları ile yazılmış, her bir kitabı ayrı yazmak, tüm kitapları tek konuda yazmak ve tüm serileri tek konuda yazmak daha mantıklı gelmeye başladı, önce 10 kitabı 10 yazı ile anlatırız, sonra tüm kitapları tek yazıda anlatırız, daha sonra ise oyun ve film serilerini de aynı şekilde yapıp ana konuda birleştiririz, bize hit sadece ana konudan gelecektir, ayrıca siteyi 2015'de açacağız ve açmadan önce 8 film serisi, 9 oyun serisi, 8 kitap serisi, 8 araba serisi ve diğer seriler ile ilgili içerikleri siteye girmiş olacağız, bu süre zarfında ise siteye hafif bir seo çalışması, backlink yönlendireceğiz, ve projenin tanıtımını yapacağız, site açıldığında tam bir site olarak yayına girecek ana sayfada boş kategorisi ..vs olmayacak. o yüzden net bir şekilde içerik derdine çözüm üretmemiz gerekiyor, ayrıca zaman tüneli şeklinde serileri tarihlere göre sıralamayı planlıyoruz, sizce mantıklı mı ?

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
siteyi açtıktan sonra tüm paylaşımları aynı gün içerisinde yapmayacaksan sorun yok. belirli bir zamana yaymakta yarar var çünkü. zaten ben de mesela bir konuyu 3 e bölüyorum sonra 3 makale paylaşıyorum. daha sonra 4. bir makaleyle genel olarak bahsedip makale linklerini paylaşıyorum. backlinkler çok aşırıya kaçmadığı sürece sorun olmaz. forum sitelerinde istediğiniz kadar tanıtım yapabilirsiniz ama yüksek prli sitelerden ilk başta fazla backlink almayın.

eğer bir andapaylaşımların hepsini yaparsanız ileride ne paylaşacağınızı bulamazsınız. yavaş yavaş ilerlemek en güzeli. bir de diyelim 1 keyword seçtiniz ve bu keyword üzerinde bir gün içinde çok fazla çalışma yaparsanız negatif etki yapar

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

bjlkl adlı üyeden alıntı

siteyi açtıktan sonra tüm paylaşımları aynı gün içerisinde yapmayacaksan sorun yok. belirli bir zamana yaymakta yarar var çünkü. zaten ben de mesela bir konuyu 3 e bölüyorum sonra 3 makale paylaşıyorum. daha sonra 4. bir makaleyle genel olarak bahsedip makale linklerini paylaşıyorum. backlinkler çok aşırıya kaçmadığı sürece sorun olmaz. forum sitelerinde istediğiniz kadar tanıtım yapabilirsiniz ama yüksek prli sitelerden ilk başta fazla backlink almayın.

eğer bir andapaylaşımların hepsini yaparsanız ileride ne paylaşacağınızı bulamazsınız. yavaş yavaş ilerlemek en güzeli. bir de diyelim 1 keyword seçtiniz ve bu keyword üzerinde bir gün içinde çok fazla çalışma yaparsanız negatif etki yapar

Evet hocam bunların hepsini biliyorum, aynı stratejiyi http://www.sistemgereksinimleri.net/ 'de uygulamıştım, ilerde yazılacak çok içerik var, açmadan önce yazacaklarım açtıktan sonra yazacaklarımın %5'i kadar az, şimdiden ileride yazılabilecek serileri not defterine not aldım, öncelikli olarak aranma potansiyeli yüksek yazılardan başlayacağım.

Tabiki de siteyi açmadan önce öyle büyük bir seo çalışması yapmayacağım, sadece ana sayfaya kelime 1 yada 2 tanıtım yazısı ile kelimenin 1. sıraya çıkmasını sağlayacağım, tanıtım için forumları aktif olarak kullanacağım ve site açıldığında yükselmek için öncelikle organik yorum çalışmasından ve sosyal medya çalışmasından yardım alacağım, eğer yetersiz kalır ise tanıtım yazısı ile ana sayfa, kategori ve 1 içerik olarak çalışma yürüteceğim.

Tüm bunlardan ziyade tek sorun içeriklerin düzenini ne yapacağım da. dediğim gibi tek tek tanıtıp 2. yazıda sadece kitapları yazıp 3. de ana kelime ile hepsini mi toplasam.

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
bence harry potterda 8 grup yap. 1.si ana başlık olacak.
diğer 7si film ve kitap yani1.kitap ile 1. film aynılinkte bulunabilir

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

bjlkl adlı üyeden alıntı

bence harry potterda 8 grup yap. 1.si ana başlık olacak.
diğer 7si film ve kitap yani1.kitap ile 1. film aynılinkte bulunabilir

Filmleri:
Harry Potter ve Felsefe Taşı
Harry Potter ve Sırlar Odası
Harry Potter ve Azkaban Tutsağı
Harry Potter ve Ateş Kadehi
Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı
Harry Potter ve Melez Prens
Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1
Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2

Oyunları:
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2

Kitapları:
Harry Potter ve Ölüm Yadigârları

Müzikleri:
Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1
Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2

Bende burada odluğu gibi her birini ayrı konularda yazım ana konuda onlara link mi vereyim http://tr.wikipedia.org/wiki/Harry_Potter_serisi

• Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
Evet böyle yap

gencolusum gencolusum Güç işLerin zoraki adamı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek eLeman
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 13 / 43
  • Ticaret 18, (%100)
Evet link vererek farklı sayfalarda yazılarını ortaya çıkar. ayrıca her sayfadan da bu indexe çıkan link vermelisin.

kolay gelsin.

wmaraci
Konuyu toplam 12 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 12 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al