lostyazilim

Anahtar Kelimede Düşüş

4 Mesajlar 604 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Merhaba arkadaşlar, daha öncede bu konu hakkında bir post açmıştım. Günlük 20-30K arası düzenli olarak 1 yıldır seyreden sitem 25 şubat itibariyle ciddi bir çöküş yaşadı. Herhangi bir spam, ceza işlemi WM Tools üzerinde görünmüyor, ahrefs ve moz üzerinden kontrol sağlandığında herhangi bir Anti SEO durumu da gözükmüyor.

Bu şekilde düşüşe sebep olabilecek tüm sebeplere baktım. Benim tahminim anahtar kelimeye fazla yüklendiğimden kaynaklandığını düşünüyorum. Fazla yüklenmek derken, 25-30 gün aralıklar ile link alımı yapıyordum ve sadece tek bir yere bağlantı almıyordum. Bunu ana sayfaya, kategorilere yayıyordum. Ancak benim için önemli olan ve düşüş yaşadığım anahtar kelimeye kendimce fazla verdiğimi düşünüyorum.

Sebebin bu olduğunu(anahtar kelimeye fazla link alımı) düşünürsek, düzeltme şansımız nedir? Nasıl, hangi yollar ile bunu düzeltebilirim?

NOT: Ben fazla diyorum ancak kendi aldığım link sayısı toplasanız 8-10 tanedir. Ama bu 10 link arasında düşüş yaşadığım anahtar kelimeme verilen bağlantı 5'i buluyordur.

wmaraci
reklam

fruzgar fruzgar ProPvPServerlar Kimlik Onayı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SD
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 792
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
Düştü diye alelacele bi işlem yapmak daha kötü sonuçlar doğurabilir. Güncelleme daha yeni zamanla oturacaktır. İçeriklerinizi kaliteli ve özgün bir şekilde girmeye devam edin.

Link aldığınız siteler türkçe içerikli siteler değil mi? Yabancı backlink olsun diye link alımı olan sitelerde düşüş yaşandı son güncellemelerde.

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
fruzgar Henüz dalgalanma bitmediği için link alımı yapmak doğru değil. Bu yüzden herhangi bir alım yapmayacağım. Sadece ne yapılabilir bu aşamada onu öğrenmek istiyorum hocam. Ayrıca linkler kendi sektörümdeki rakip sitelerden alınmış türkçe içerikli sitelerdir.

fruzgar fruzgar ProPvPServerlar Kimlik Onayı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SD
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 792
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
Roycolt içerik girmeye devam edin ve bir şeyi de kontrol etmenizi tavsiye ederim kendime başıma da geldi. Webmaster toolsda sitenize bağlantılar kısmında googleın gördüğü bağlantı sayısında eksilme var mı? Şöyleki yaklaşık 3k bağlantılı sitemin suanki bağlantı sayısını 503 olarak görüyor bundan dolayı bi düşüş yaşadım bende. Ahrefsde falan gözükmeye devam etse de önemli olan googleın işleme alıp almadığı ne de olsa

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al