wmaraci reklam

Analiz yapıp. Tavsiye sunacak arkadaş var mıdır? :)

8 Mesajlar 841 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

foxx foxx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** P**
  • Mesajlar 686
  • Beğeniler 115 / 115
  • Ticaret 13, (%100)
herkese merhaba,

arkadalar yeni oluşum kurduğumuz sitemizde çok yazı yok fakat ücretsiz şekilde baştan işi sıkı tutmam adına öneri ve tavsiye sunacak olan arkadaş var mıdır? Site linkini özelden iletmek istiyorum. O şekilde analize vakit ayıramasanız bile konu içerisine bir şeyler karalamanız bile mutlu edecektir.

1. İçerik hazırlama stili

2. İçerik görsellerinde ve yazı içerisinde olması gerekenler,

3. Etiket kullanımı vb. şeyler

Teşekkürler,

wmaraci
reklam

3rdi91 3rdi91 Alonebusinessman Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yönetim Bilişim Sistemleri Uzm
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 101 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba hayırlı olsun. Sitenize göz atmak isterim.

http://accastay.com

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Genel olarak site hızı ile ilgili konular şimdiye kadar defalarca açıldı. Yinede dile getirmek gerekirse, öncelikle biraz içerik üretme periyotlarına riayet etmeniz gerekir. Bunun sebebi google ve diğer botların periyodik site indexlemeleridir. Bununla birlikte en büyük sorunlar, içeriklerde SEO uyumlulukları, görsel boyutlandırma sorunları, sitemap oluşturmalar ve robots.txt içerikleri. Web sitenizin temeline göre bunları yapılandırmanız gerekir.

İçeriklerde seo kuralları önemlidir. Ama benim tavsiyem seo yapılandırmaları yanında her makalede ortalama 3-4 etiket kullanmanız ve diğer makalelerde de bir etiketin bağlantılı olması. Yani makaleler arası bir zincir oluşturmanız. Bunu google istiyor ben değil. Google diyor ki, sitenizde gtag kullanırsanız ve her sayfada geçiş etiketleri ile birbirine bağlarsanız hem botlar sayfalarda dolaşır, hem aramalarda çıkma oranı yükselir hemde ziyaretçileriniz sayfadan sayfadan geçiş yaparak sayfalarınızda uzun kalmış olur.

Buna göre, sayfaların açılış, görsellerin ekrana düşme kriterleri için bir çok site bulunabilir. Benim tavsiyem (üstadların tavsiyesi) WebPageTest olacaktır. Burada sitenizi analiz ettikten sonra, Menülerinde bulunan Image Analysis kullanıp site içeriğindeki görsellerin kapladığı alanların boyutlarında revizyona gidip gitmemeniz gerektiği konusunda bilgiler verecektir.

İstenen şartları oluşturduğunuzda zaten geriye sadece güncel içerik ekleme ve ziyaretçi bekleme kalıyor...
foxx yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** P**
  • Mesajlar 686
  • Beğeniler 115 / 115
  • Ticaret 13, (%100)

3rdi91 adlı üyeden alıntı

Merhaba hayırlı olsun. Sitenize göz atmak isterim.

PM gönderdim. Şimdiden teşekkür ederim

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 03.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** P**
  • Mesajlar 686
  • Beğeniler 115 / 115
  • Ticaret 13, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Genel olarak site hızı ile ilgili konular şimdiye kadar defalarca açıldı. Yinede dile getirmek gerekirse, öncelikle biraz içerik üretme periyotlarına riayet etmeniz gerekir. Bunun sebebi google ve diğer botların periyodik site indexlemeleridir. Bununla birlikte en büyük sorunlar, içeriklerde SEO uyumlulukları, görsel boyutlandırma sorunları, sitemap oluşturmalar ve robots.txt içerikleri. Web sitenizin temeline göre bunları yapılandırmanız gerekir.

İçeriklerde seo kuralları önemlidir. Ama benim tavsiyem seo yapılandırmaları yanında her makalede ortalama 3-4 etiket kullanmanız ve diğer makalelerde de bir etiketin bağlantılı olması. Yani makaleler arası bir zincir oluşturmanız. Bunu google istiyor ben değil. Google diyor ki, sitenizde gtag kullanırsanız ve her sayfada geçiş etiketleri ile birbirine bağlarsanız hem botlar sayfalarda dolaşır, hem aramalarda çıkma oranı yükselir hemde ziyaretçileriniz sayfadan sayfadan geçiş yaparak sayfalarınızda uzun kalmış olur.

Buna göre, sayfaların açılış, görsellerin ekrana düşme kriterleri için bir çok site bulunabilir. Benim tavsiyem (üstadların tavsiyesi) WebPageTest olacaktır. Burada sitenizi analiz ettikten sonra, Menülerinde bulunan Image Analysis kullanıp site içeriğindeki görsellerin kapladığı alanların boyutlarında revizyona gidip gitmemeniz gerektiği konusunda bilgiler verecektir.

İstenen şartları oluşturduğunuzda zaten geriye sadece güncel içerik ekleme ve ziyaretçi bekleme kalıyor...

enerjiveguc muhteşem bir yazı olmuş. Çok teşekkür ederim güzel insan.

• Üyelik 03.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** P**
  • Mesajlar 686
  • Beğeniler 115 / 115
  • Ticaret 13, (%100)
bunlar dışında amnalytics, metrica vb yerler için bilgi verecek olan. sitemap vb önemli şeylerinde olmalı onlarıda kurmalısın diyeceğiniz durumlar mevcut mu? İçerik hazırlama dışında bu gibi teknik ya da özel şeylerinde kurulumlarını yapayım.

Mesela Yazılar > Kategoriler kısmına gelerek her bir kategori ismine Tanım giriyorum.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

foxx adlı üyeden alıntı

bunlar dışında amnalytics, metrica vb yerler için bilgi verecek olan. sitemap vb önemli şeylerinde olmalı onlarıda kurmalısın diyeceğiniz durumlar mevcut mu? İçerik hazırlama dışında bu gibi teknik ya da özel şeylerinde kurulumlarını yapayım.

Mesela Yazılar > Kategoriler kısmına gelerek her bir kategori ismine Tanım giriyorum.

Robots.txt - Sitemap.xml - Etiketler - Seo olmazsa olmaz gereklilikler. Bu kriterlere göre siteyi oluşturduktan sonra karşına çıkabilecek sorunları konuşmaya çalışırsan daha doğru olur. Bu şekilde sitenin "genel" kavramı için destek istersen işin zor.

Robots.txt içeriği klasik bellidir. Hangi dosyaların klasörlerin indexlenmesini istiyorsun/istemiyorsun buna karar verecek ve Allow / Disallow ile aktif/pasif yapacaksın.

Sİtemap.xml olmazsa olmaz, index botları sitenin içerisinde neler var diye bakarken, öncelikle sitenin barındırdığı linklere bakıyor ve çalışıp çalışmadıklarını inceliyor. Sağlam link / Kırık link taraması gibi.

Sitenin başarılı olması için, içerikler ve bunlara göre Seo çalışması - Kategorilendirmeler önemlidir. Sayfalar arası geçişler için ve sayfaları birbirine bağlayıcılık için ise zaten etiketler önemli demiştim.

Bu şartları yerine getirdikten sonra, senin siteni aramalarda ortaya çıkartmazsa, o tarayıcıların botları utansın. :)
foxx

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** P**
  • Mesajlar 686
  • Beğeniler 115 / 115
  • Ticaret 13, (%100)
enerjiveguc çok kral adamsın ! :)

teşekkür ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al