freelance iş ilanları

Beyin Fırtınası Yapalım mı?

23 Mesajlar 3.931 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

May May Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 64 / 82
  • Ticaret 4, (%100)

iskorpitx adlı üyeden alıntı

Pagerank olayının özgünlükle alakası yoktur. Bu konu hep yanlış değerlendiriliyor.
Pagerank almanın en önemli unsuru=yüksekpageranklı sitelerden backlink almak.

saatli içerik çeken botlar her gün aynı saatte içerik çekiyorsanız bunun bir yolunu bulun ve değiştirin.
Google içerikleri indexlerken her gün aynı saatte gereğinden fazla konuyu indexlemesine indexler ama botla içerik çektiğinizide bilir. :) Bunu hitleriniz çok hızlı düşüşe geçtiğinde anlarsınız ama iş işten geçmiştir.

Siteye en son temmuzda kopyala yapıştır yapmıştım. Hitte de herhangi bir düşüş yok günlük hit 60-180 arası baya bir değişkenlik gösteriyor.

wmaraci
reklam

iskorpitx iskorpitx Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 63 / E
  • Meslek Mali müşavir
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 0 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Test amaçlı olarak içeriği çok fazla olan yabancı wp db yi olduğu gibi bir subdomaine aktardım.
Google indexledi ve sıralamaları berbattı :)

ibrahimksm ibrahimksm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 4 / 4
  • Ticaret 3, (%100)
Seo ile ilgili bilgim yok ama bir deneyimimi paylaşmak istiyorum sizle. 2008 yılında domaini alıp wordpress sistemi olarak bir site kurudum ve 2012 mayıs ayına kadar buradan herhangi bir paylaşımda bulunmadım. O arada sitenin pagerankı 2 ye yükseldi.

Sonra 2012 mayıs ayında bu domain üzerine haber sitesi kurdum. Sitede herhangi bir özgün içerik girilmiyor. Haber botlarından gelen günlük 500 kadar haber paylaşılıyor. Son güncellemede site pagerankım 3 e yükseldi ve ilk hedeflediğim kelimede 1. sıraya yükseldim. ikinci ve rekabetin yüksek olduğu hedef kelimemle ilgili backlink paketleri almaya başladım. 1-2 ay içinde 140. sıradan 13. sıraya yükseldim.

Benim gözlemlediğim özgün içerik kadar sitenin güncelliğide önemli üst sıralarda çıkmasında. Pagerankla ilgili gözlemim ise site hiç güncel olmasa da yüksek pr li siteden backlink varsa seninde pr artıyor.

Bu bir bilgi paylaşımından ziyade 2-3 sitemde yaşadığım ve gözlemlediğim şeylerdi. Paylaşımlarıyla bizleri bilgilendiren tüm arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum.
siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al