wmaraci reklam
lidertakipci

Blog Site sahiplerinin genel hataları

3 Mesajlar 585 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

SeoNet SeoNet Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Webmaster, Seo, B.işlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 11 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Sevgili arkadaşlarım;
Öncelikle bu konuyu açma nedenim bir çok arkadaşımızın aynı konular üzerine bir şekilde bizlere ulaşarak bilgi edinme isteklerinden dolayıdır.
Soru genel olarak Anahtar kelimemde nasıl ilk sıralarda yer alırım?
Blog site sahipleri genel olarak bu konuda biraz aç gözlüdür. Anahtar kelimelerinin çok olmasını ister ancak bu o kadar kolay değildir.
Şimdi size bunun önemini küçük bir örnek ile aktarmaya çalışacağım. Anhatar kelimemiz Ucuz İnternet arama sonuçları https://www.google.com.tr/search?q=ucuz+internet&gws_rd=cr,ssl&ei=07WGVKKuNoSp7Aah6oGABQ bunlar. Gördüğünüz üzere Türkiyede sektörün en büyük firmaları bu kelime için reklamda çünkü sektörün en çok kazanç getiren kelimelerinden bir tanesi. Çıkan sonuçları incelediğinizde büyük firmaların bu kelime üzerine çalışma yapmadığını işi reklam ile kapatmaya çalıştıklarını göreceksiniz.Asıl anahtar kelime savaşı ise diğer firmalar arasında gerçekleşiyor. 1. sıradaki siteye gelelim bu site bu anahtar kelime ile tam uyumlu genel yapıda içeriğe sahip iyi denilebilecek kadar bir seo uygulamaları gerçekleştirmiş ve genel yapı olarak kelimenin tam anlamıyla uyumlu halidir.
Eğer bu sitenin içerisinde başka kategoriler yer alıyor olsaydı o zaman 1. sırada olamayacaktı. Örnek : Adsl, fiber, internet, sağlık, yemek, güncel haberler.
Şimdi siz öncelikle anahtar kelimelerinizi belirlemeden sitenizin genel yapısını ele almalısınız, anahtar kelime yoğunluğunuz o kategoride olmalıdır. Anahtar kelimesi ile bir bütün olan siteler çok daha kolay sıralarda yer alabilir, bütünlüğü az olan siteler çok daha zor ilk sıralamalarda olacaktır.

Bu arada; Ucuz internet kelimesiyel çıkan 1. sıradaki sitenin Seo uygulamaları tarafımdan yapılmaktadır.
Ek olarak : Sayfayı inceleyen seocu arkadaşlarım sayfanın pekde seo kurallarına uymadığını fark edebilir, O sayfayı destekleyen site içerisinde daha özgün tam seo uyumlu sayfalar yer almaktadır.

wmaraci
reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Konu biraz daha bilgilendirmeden çok bunu ben yaptım bakın ne de güzel yapmışım tarzında bir his yarattı bende açıkça söylemek gerekirse, affınıza sığınarak belirtiyorum. Bahsettiğiniz firmalar zaten bilindik hizmet ve arama sonuçlarından ziyade yeni hizmetlerini tanıtmak amacıyla çalışmalar yaparlar. Tek kelimede yada tümcede başarılı olmak tek yönlü getiri sağlar, o alanda ilgi düşünce sitenizin de anlammı kalmaz. Ancak birkaç kelimede hala büyük firmaların önündeyseniz olay iyi gidiyor demektir. Tabi neden büyük firmalarla kapışma gafletine düşüyoruz; o da ayrı bir konu.
RadiKaL

kişi bu mesajı beğendi.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

SeoNet SeoNet Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Webmaster, Seo, B.işlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 11 / 22
  • Ticaret 1, (%100)

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Konu biraz daha bilgilendirmeden çok bunu ben yaptım bakın ne de güzel yapmışım tarzında bir his yarattı bende açıkça söylemek gerekirse, affınıza sığınarak belirtiyorum. Bahsettiğiniz firmalar zaten bilindik hizmet ve arama sonuçlarından ziyade yeni hizmetlerini tanıtmak amacıyla çalışmalar yaparlar. Tek kelimede yada tümcede başarılı olmak tek yönlü getiri sağlar, o alanda ilgi düşünce sitenizin de anlammı kalmaz. Ancak birkaç kelimede hala büyük firmaların önündeyseniz olay iyi gidiyor demektir. Tabi neden büyük firmalarla kapışma gafletine düşüyoruz; o da ayrı bir konu.

Kesinlikle haklısın ancak bir şeyi anlatmaya çalışırken örnek vermeden anlatımlarda ne yaptın bir şey göster sorusu çok geliyor.

Ek Olarak:

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Tek kelimede yada tümcede başarılı olmak tek yönlü getiri sağlar, o alanda ilgi düşünce sitenizin de anlammı kalmaz. Ancak birkaç kelimede hala büyük firmaların önündeyseniz olay iyi gidiyor demektir. Tabi neden büyük firmalarla kapışma gafletine düşüyoruz; o da ayrı bir konu.

Hocam affınıza sığınarak sektörün hemen hemen tüm kelimelerinde 1-2-3 sıralarda.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al