lostyazilim

eski pr'li sayfalara 301 yönlendirmesi

3 Mesajlar 863 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

pckedisi pckedisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek coder
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
20 tane civarında pr'li eski alt sayfalarımı sileceğim, yeni tasarımda kaldırmak istedim bunları. 301 yönlendirmesi ile yeni sayfalarıma yönledirsem google açısından bir zararı veya faydası olurmu. yeni sayfalarımda yeni içerikler olacak, içeriği fark edermi.

ikinci merak ettiğim ise wp ile yoast eklentisi kullanıyorum. kalıcı bağlantıları değiştirebiliyorum. aşağıdaki şekilde bunun içinde 301 yönlendirmesi yapmam gerekiyormu çünkü eski link yapısı ilede tıklayınca yeni yapıya yönleniyor ? 301 yönlemesimi yapıyorsa .htaccess içine bişey yazmıyor 2. bir sayfada yok aynı isimle.

eski link yapısı domain.com/icerik
yeni link yapısı domain.com/icerik/

konuyu tecrübe etmiş arkdaşlar cevap verirse sevinirim.

wmaraci
reklam

ajansup ajansup WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Redirection diye bir eklenti var onunla 301 yönlendirmesi yapabilirsin ben kullanıyorum çalışıyor. ek olarak aynı tecrübeyi yaşadım 301 ile linkin silinmeyeceğini güncelleneceğini söylediler araştırmalarımdada öyle gördüm ancak eski linklerim silindi ve çok sıra kaybettim daha iyi araştırmalısın bence

pckedisi pckedisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek coder
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
eski sayfaların silinmesi önemli değil.

20 tane civarında pr'li eski alt sayfalarımı sileceğim, yeni tasarımda kaldırmak istedim bunları. 301 yönlendirmesi ile yeni sayfalarıma yönledirsem google açısından bir zararı veya faydası olurmu. yeni sayfalarımda yeni içerikler olacak, içeriği fark edermi.
bu konuda daha detaylı bilgiye ihtiyacım var teşekkür ederim yinede.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al