wmaraci reklam

Etiketleri silmek veya tek'e düşürmek?

9 Mesajlar 661 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Merhaba arkadaşlar 1-2 ay önce günlük 20-30k hit alan film sitem şuan yerlerde sürünüyor diyebilirim. Anahtar kelimede ilk sayfa 1-6 arasında oynuyordu aylarca ve son 2 aydır ilk 500'de bile yok. Wm Tools üzerinde herhangi bir spam, ceza işlemi de görünmüyor. Bu düşüşün fazla etiket kullanmaktan olabileceği söylendi. Sitede birçok yazıda 2-4 arası etiket bulunuyor. Bunları tamamen silmek veya her içeriği tek etikete düşürmek konusunda fikirleriniz nedir?

wmaraci
reklam

utf8 utf8 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek eğitim
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Z**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 25 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
Çok fazla etiket kullanmamışsınız, olumsuz bir etki edeceğini düşünmüyorum. Ben etiketleri kategori oluşturmak için kullanmaktayım.
Roycolt

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
utf8 1 en fazla 2 etiket veya hiç kullanmamak gerekiyormuş hocam. En azından söylenen o. Ne yapacağımı bilemez haldeyim :)

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
Etiketlerinizi neden indeksletiyorsunuz? Analytics'ten baktığınızda sitenin tüm zamanlarda etiketten aldığı kayda değer bir hitiniz var mı?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

utf8 utf8 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek eğitim
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Z**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 25 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
Haber siteleri çok fazla etiket kullanıyorlar. Sorun olmuyorsa sizde de sorun olmaz. Başka bir sebep olabilir

• Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
utf8 Kontrol ettirdim ama herhangi bir sorun görünmüyor. En azından Ne WMTools üzerinde, ne de alınan linkler kısmında. Ya da bizim gözden kaçırdığımız bir şey var. Ama ve lakin o gözden kaçırdığımız şeyi çözemedik bir türlü.

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
2 ay önce 1000 etiketimi sildim biraz düşüş var ama gelecekde en azından olası bir cezada kafama takılmaz.

ahmetonurslmz ahmetonurslmz Software Developer Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Software Developer, SEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 81 / 28
  • Ticaret 5, (%100)
Ben bu işlemi 2 ayda ancak tamamladım ve şuan kelime filtrelerinden çıkmaya başladı. Her şeyin uzun zamanla bozulduğunu ve bu düzelmenin de uzun süreç içerisinde olacağını unutmamak gerek. Etiketlerin boş olduğunu görüp rahatsız oluyorsanız ve ziyaretçi için tıklamaktan başka bir şey ifade etmiyorsa gereksiz olduğunun kanatindeyim. Tabii liste görevleri için oldukça kullanışlı ama bir etikette tek yazı veya sadece 2 yazı olmamalı. O konuda çok yoğunlaşıyorsanız açmanızda fayda var. Yaptığıma adımlar:
etiketleri nofollow ve noindex'e robots.txt'den çevirdim. Bu şekilde 2 hafta düşecek olan etiketler gitti. Ardından etiketleri ilgili yazılarına 301 ile çektim. Bu da yaklaşık 3 hafta sürdü. Ardından kalkmayanları google'dan url kaldırma yöntemi ile birlikte temizledim ve sistemimden de tüm etiketleri temizledim. Başta söylediğim gibi 2 ay sürdü ama tıklamalardaki eski düzene dönüşü yaşıyorum. Tabii sizin probleminizin içinde etiket dahil diğer problemler de varsa o konuda bir şey söyleyemeceğim. Bu aralar yoğun algoritma değişimi söz konusu.
Roycolt

kişi bu mesajı beğendi.

https://ahmetonursolmaz.com.tr
Founder of Leadfure

• Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
ahmetonurslmz Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Benim aklımda etiketlere noindex verme düşüncesi vardı zaten ama uygulama konusunda kararsız kalmıştım. Tükürücem bu Google amca'nın güncellemerine. Hiçbir neden bildirmeden saha dışına çıkardı beni kırmızı kart ile :)
ahmetonurslmz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al