wmaraci reklam

Google da bir açık keşfettim :) Paylaşmak istiyorum herkes kazansın!

6 Mesajlar 1.031 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ercanacar ercanacar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Yazilim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
google da bir açık keşfettim :) neden bilmem paylaşmak istiyorum herkes kazansın!
Web sitem https://NasiLL.com
Zamanında birkaç günlüğüne milyonlarca hit almış bir site ama :) benim beceriksizliğim o zamanlar adsense nedir bilmiyordum.
şimdi bu anlatacağım olay daha önce de başıma gelmişti o yüzden artık bu işte bir iş var demek istiyorum.
Bence siz de deneyin sonuçlarını hep beraber görelim.
Eskiden bir başlık girmiştim ve 1 sonra girdiğim başlık aynen 1.sıraya yerleşmişti. Bunu tam anlayamamıştım, zaten önemsediğim bir konu da değildi bu.
Ancak son zamanlarda ben kafayı EDS radar cezalarında konum arayanlar için 1. sıraya yerleşebilir miyim konusuna takmıştım.
bunun için bazı başıklar girmeme rağmen başarılı olamamıştım. Ancak sonradan seneler önce yaptığım bir hatayı tekrar yaptım.

Kelimelerden birisini yanlışlıkla hatalı girdim ve o şekilde indexlendi. Normalde onu görürsem mutlaka girer düzeltirim. ama bu sefer hiç farketmedim indexlendi gitti.
Ertesi gün açtığım başlığın kendisiyle direk alakası olan içerdiği kelimelerde bile ilk sıralara girdiğini. Zaten kendi başlığında ise direk 1. olduğunu görünce şaşırdım.

Çünkü rakip site var tek konusu EDS noktaları üstelik adında bile eds noktaları var Google beni alıp sürekli onun üstüne koyuyor.

Ve sonra bi baktım Başlığımı yanlış girmişim!

başlığım bu :
Trafik cezası yer kodun konum bulma
https://www.nasill.com/genel/trafik-cezasi-yer-kodu

Abi KODUN nedir ya küfür gibi. KODUNDAN KONUM BULMA OLACAK. zaten düzeltmek üzereydim ne saçma bi başlık arkadaş bu diye. Fakat bir açık keşfettiğimi düşünüyorum. ve düzeltmedim de bunu görünce.

Google odak kelimeye yakın yapılmış imla hatasını ÖZGÜNLÜK olarak algılıyor!
Bundan artık nerdeyse eminim ancak bunu sık sık yapmayıp ara ara denemeyi düşünüyorum. Düşünseniz bütün başlıklarınızda böyle saçma hatalar var. Uydu kanalı şifre kırıma felan. yok bu sefer de hem site çok çirkin gözükür hem başka bir saçmalığa neden olma ihtimali de var.
Seneler önce de başıma gelmişti dediğim gibi.

Bakın eds kodları, eds yer kodları, istanbul eds kodları vs. gibi bir çok varyasyonda ama hep ilk sıralarda. bazılarında 1.sırada.Bu birincilik de sürekli değişiyor ben bişey yapmıyorum rakipler çok bastırıyor onla alakalı.
ilk hata ile yaptığım giriş tutunca ben istanbul eds kodlarını sonradan açtım. O sayfanın gücünü kullanıp istanbul o safyadan direk link verdim. Böylece aşırı özgün kabul edilen o sayfadan dolayı istanbul da direk ilk sıralardan listeye girdi.

Demek o ki.
Odak kelimeye yakın yerde tam emin olamadığım şekilde varyasyon sayılabilecek imla hatası yaparsanız. Yazınızın aşırı özgün kabul edilme olasılığı çok yüksek. Lütfen deneyin!
Ben google da bir açık olduğunu bunu özgünlük olarak yüksek puanladığını düşünüyorum.

Başarırsanız beni refere etmeyi bi teşekkür etmeyi unutmayın.
looktr Kanuni HenaiHuo

kişi bu mesajı beğendi.

founder of NasiLL com
wmaraci
reklam

Karargaht Karargaht WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 31 / 127
  • Ticaret 0, (%0)
Baktımda, "trafik cezası yer kodları" aramasında rakibiniz sizin üstünüzde.
Çok zor bi başlık değil. Muhtemele yazınız çok uzun olduğu için, rakipte az, az çok bide özgünse zaten normali bu. Aradarakibinizi belki geçiyorsunuzdur o ana denk gelmişsinizdir.

Sadece başlık ile google'da üst sıralara çıkılmaz. Tüm konuda yanlış yazsaydınız belki diyebilirdim
darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Yazilim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
Yakında tüm Türkiye bunu deneyim görecek.
Ben bunu düzgün başlıkla denedim olmadı, yanlışlıkla ise oldu.

Şuan ki yerim önemli değil, o değişip duruyor 1 olur 3 olur 5 olur. Benim oraya 1 gün sonra oturmuş olmam önemli.

Ayrıca direk başlığımda olmayan genel kelimelerde bile emniyetten sonraya google beni koyuyuor. çünkü yazıyı aşırı özgün olarak algıladı!

founder of NasiLL com

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Mobilde ibb nin sayfalarından sonra geliyor. Sayfadaki tablo mobilde kayıyor ona rağmen 4. Sırada tutmuş çünkü sanıyorum temanızda snippetler için zengin veriler iyi girilmiş veya tabloyu sevmiş google bir şekilde. Bunun imla ile ilgili oldugunu düşünmüyorum, kelime de pek zorlu değil gibi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 12.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Yazilim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
Şüheci yaklaşmanız güzel ben zaten bilimi seviyorum.
Cevap yazmak isterim.
Snippet vs. bunları sonradan süs olsun diye girdim. yoktular ilk halinde.
Yazım girdiği günün ertesi günü kendi kelimelerinde 1.sıraya, diğer varyasyonlarda ise ilk 5 in içine felan girdi, inanın varyasyonları hatırlamıyorum bile.
Ben o kadar geniş varyasyon hedeflemedim bile.
ilk listeye girdiğinde ibb nin felan da üstündeydi.

Fakat şuanki yeri bile ne kadar yüksek farkında mısınız?
emniyet ibb vs. gibi otoriter sitelerin peşinden benim hiç otoritesi olmayan sitem geliyor.

founder of NasiLL com

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Bu yeni birşey değil ki zamanında siteme ayfon 7 ve ipone 7 kelimesinden binlerce hit gelmişti
Kanuni

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al