lostyazilim

Google, Pagerank Aracının Kaldırılmasını Onayladı

6 Mesajlar 1.172 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

37153 37153 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 72 / 38
  • Ticaret 13, (%100)
Pagerank yıllardır algoritmasal güncelleme almadığı için artık işe yaramayan bir şey olduğunu hepimiz biliyoruz. Israrla Pagerank değerini bakarak tanıtım yazısı, link vs alımı yapan (Bu tür alımlar yarar değil zarar getirir) kişiler için faydalı olacağını düşündüğüm içerikleri paylaşıyorum;

https://searchenginewatch.com/2016/03/09/google-is-killing-off-toolbar-pagerank-from-its-browser/?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=SEWFB

http://searchengineland.com/rip-google-pagerank-retrospective-244286
WaLek rostistos

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
cagrikucukel araç ortadan kaldırılıyorsa artık pr9 yok artık pr8 10 TL tarzında konu başlıkları görmeyeceğiz oda güzel :)

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Her iki yazıya da baktım. İçerikte bahsedilen 'Pagerank Toolbar' için bir çalışma yapılmış. Pagerank değeri algoritmadan kaldırılıyor demiyorlar.

PageRank, Google’s original secret sauce, finally goes back to being secret. Only Google will know the scores, which it will continue to use mixed in with the many other factors that make up its ranking algorithm.

Şu an hala farklı metriklerle birlikte Pagerank bir sıralama ölçütü. Düşük ya da güçlü, neticede bir sinyal sağlıyor.

Ben şahsen MOZ'un ölçüm sistemini takip ediyorum. Backlink alırken de buna göre işlem yapıyorum çünkü aydan aya güncelleme alıyor.
37153

kişi bu mesajı beğendi.

tecnomedya tecnomedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 2438
  • Beğeniler 24 / 701
  • Ticaret 8, (%100)
iyi olur :)

wmaraci
wmaraci

37153 37153 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 72 / 38
  • Ticaret 13, (%100)
Evet, araç kaldırılıyor. İçerik yazarları kendi görüşü olarak hala bir ölçüt olduğundan bahsetmiş fakat demek istediği faydalı olduğu değil. Örnek bir ölçüt olarak: Hala bir çok küçük işletmeye yapılan çalışmalarda Pagerank konularından bahsediliyor.

Google, Pageranke artık kesinlikle önem vermiyor. Çünkü Google kullanıcılarına -daha sık kendilerine bağlanmaları için- en iyi içeriği sağlamaya çalışıyor. PR denen safsata şirket politikasıyla uyuşmuyor. Artık Google çok daha iyi teknolojiler kullanıyor..

NK1864 adlı üyeden alıntı

Her iki yazıya da baktım. İçerikte bahsedilen 'Pagerank Toolbar' için bir çalışma yapılmış. Pagerank değeri algoritmadan kaldırılıyor demiyorlar.

PageRank, Google’s original secret sauce, finally goes back to being secret. Only Google will know the scores, which it will continue to use mixed in with the many other factors that make up its ranking algorithm.

Şu an hala farklı metriklerle birlikte Pagerank bir sıralama ölçütü. Düşük ya da güçlü, neticede bir sinyal sağlıyor.

Ben şahsen MOZ'un ölçüm sistemini takip ediyorum. Backlink alırken de buna göre işlem yapıyorum çünkü aydan aya güncelleme alıyor.
SonYazilim

kişi bu mesajı beğendi.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
cagrikucukel Ben konu başlığıyla, verilen içerikteki bilginin alakasız olduğunu söyledim sadece.
Şu an Pagerank bir ranking ölçütü müdür? Ölçütüdür. Bunun aksini söyleyebilecek birisi var mı?

Azmış, çokmuş, Google önem veriyormuş ya da vermiyormuş... bunlar -mış, muş olayı sadece.

Matt Cutts, John Mueller ya da farklı bir mühendis çıkar der ki; Pagerank artık algoritmamızda yer almıyor, o zaman bunun faydası yok, işe yaramıyor ya da çöp oldu deriz. Şu an öyle bir açıklama yok.

Paylaşımla ilgili bir eleştirim yok. Sadece ingilizcesini paylaşıyorsanız ve burada herkes ingilizce bilmek zorunda olmadığı değilse, en azından yazıda şu ibare geçiyor, bu da benim kişisel kanaatim derseniz daha sağlıklı olur. Neticede hala bunun üstünden ticaret yürüten kişiler mevcut. Alıcı ya da satıcı yanlış bilgi nedeniyle mağdur olmasınlar.

Hayırlı akşamlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al