Günümüz SEO'su - Yabancı site backlinkleri

3 Mesajlar 898 Okunma
smmexpress

wonderkid wonderkid WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Seo Executive
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** Y**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 31 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar Merhaba

Sizlerinde bildiği gibi günümüz seo'su tamamiyle kullanıcı odaklı ve doğallığa dayanıyor, her önemli konferansta önemli uzmanlar veya google web spam ekibi çalışanı hep bir ağızdan 'doğal olun, backlink almayın, kullanıcı odaklı olun.' diyorlar.

Eskiden sadece backlink sayılarını hesaplayarak sıralama belirleyen google günümüz SEO'sunda backlink alınan sitenin site içeriğinden, otoritesinden, backlink giden site ile alınan sitenin içerikdaş olmasından ve bildiğimiz bilmediğimiz birçok kriteri hesaplayarak siteyi yükseltiyor veya tam tersi negatif etkiliyor.

Yaklaşık 1 senede uyguladığım teknikler ile e ticaret seo'sunda başarıya ulaştım fakat merak ettiğim ve cevabını bulamadığım yani ikilemde kaldığım bir backlink stratejisi bulunmakta; yüksek otoriteli yabancı sitelerden aldığımız yorum backlinkler bize fayda sağlıyor mu yoksa negatif mi etkiliyor ? Atıyorum newcastle üniversitesinin forumundan veya ziyaretçi defterinden aldığımız backlink yine tamamen atıyorum spor ayakkabı satan siteyi pozitif etkileyebilir mi ? Sizin bu taraftaki düşünceniz nelerdi

wmaraci
reklam

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)
Alakasız backlinkler yerli olsun yabancı olsun işe yaramıyor.
wonderkid

kişi bu mesajı beğendi.

Şimdi tövbe zamanı..

MuhammedAVCI MuhammedAVCI İlla Edep! İlla Edep! Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Professional SEO Expert
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 106 / 279
  • Ticaret 31, (%97)
Şöyle örnek vermek istiyorum. büyük bir iş adamının git şu ayakkabıdan demesi var iş adamının sektörü ne olursa olsun. normal bir insanın git şu ayakkabıdan al demesi var hangisi daha çok güven verir. Birde senin yanındaki ayakkabıcının şu ayakkabıdan demesi var sonuca gelecek olursak
İş adamı ve ayakkabıcının dediğini alırız birisi aynı meslek olandır birisi ise başarılı bir yerlere gelmiştir bu kadar basit..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al