wmaraci reklam

iFrame ile içerik eklendiğinde google ne yapar?

14 Mesajlar 2.922 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

brkrtp brkrtp Mobile App Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mobile App Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 964
  • Beğeniler 269 / 251
  • Ticaret 31, (%97)
Merhaba arkadaşlar birçok seo uzmanıyım diyen kişiye sordum cevap yoktu.

Bİrde size sorayım dedim.

Öncelikle 3 Tane şey var
1. Si Google Örümceği
2. Si A Web Sitesi
3. Sü B Web Sitesi

A Sitesine iframe kodunu kullanarak, B sitesindeki bir html sayfasını çekiyoruz.

Google Örümceği Bu durumda ne yapar? A Sitesini tararken B Sitesindeki sayfaya mı girer yoksa B Sitesine girmeden sayfa A Sitesinde yazılmış gibi mi okur?

wmaraci
reklam

0Derece 0Derece WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 27 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
google, lynx tarayıcısı tarzında calistigindan o sayfayı senin sitenin bir parcasi olarak gormez. aslinda tam olarak o sayfayi ziyaret edecegini de soyleyemeyiz, nasıl ki cok index alan bir a sitesinden az index alan b sitesinin bir sayfasina link verildiginde b sitesinin o sayfasi hemen indexlenmiyor da google'in keyfi istedigi zaman indexleniyor ya onun gibi dusunebilirsin.

TazZ TazZ www.ahmetcetintas.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Grafiker Yazılımcı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 795
  • Beğeniler 324 / 323
  • Ticaret 19, (%100)
Si Google Örümceği nedir diye düşünen tek ben miyim ? :/

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Yukarıda cevabı verilmiş ama ben yine de anlatıyım

Google,Yandex,Bing gibi büyük arama motorları sayfaları indexlerken stabil olması için Lynx tarayıcısı kullanır.Bu tarayıcıda herşey metin şeklinde gözükür.Bu konuda Google'den bilgi alırsak

IFrame'ler bazen web sayfalarında içerik görüntülemek için kullanılır. İç Çerçeveler yoluyla görüntülenen içerik dizine eklenmeyebilir ve Google'ın arama sonuçlarında görüntülenmeyebilir. İçerik görüntülemek için İç Çerçeve kullanmaktan kaçınmanızı öneririz. İç Çerçeveler eklerseniz, Googlebot'un bu içeriği tarayabilmesi ve dizine ekleyebilmesi için çerçevelerin görüntüledikleri içeriğe ek metne dayalı bağlantılar sağlamayı unutmayın.

Google, çerçeveleri ve iç çerçeveleri olabildiğince desteklemektedir. Çerçeveler web'in kavramsal modeline karşılık gelmemeleri nedeniyle, arama motorları açısından sorun yaratabilirler. Bu modelde, bir sayfa yalnızca bir URL'yi gösterir. Çerçeve veya iç çerçeve kullanan sayfalar tek sayfada birden çok URL (her çerçeve için bir adet) görüntüler. Google, çerçeveli içeriği çerçeveleri içeren sayfayla ilişkilendirmeye çalışır; ancak bunun güvencesini veremeyiz.

Açıklamayı anlamışsındır umarım.Kısaca Google'in kendisi iframe etiketlerine %100 garanti vermiyorken seocular nasıl versin.Ayrıcaben illa iframeli bir proje yapmak istiyorum dersen
NoFrames tagına bakmanı öneriririm

http://www.emrekarakaya.com.tr/
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
2 sayfayı da okur , 2 sayfanın içeriğini de görür o iframe ile gösterdiğin şeyin senin sitene ait olmadığını da anlar. a sitesinde ki bi iframe içinde b sitesinde yazılmış şeklinde okur anlar fakat iframe olarak gösterdiğinden dolayı başka yazı olmazsa misal aramalarda ilgili sayfanın spotunu o iframe içindeki yazılardan aldığını görürsün. Benzer durum bi çok kez başıma geldi spotta yazmadığım şeyler görüp girdiğimde iframede bulunan yazıları okuyup indexlediğini üstelik aramalarda başlık+link altı açıklama olarak gösterdiğini gördüm .

Kısacası a sayfasında o içeriği var sayar + b sayfasından senin iframe ile gösterdiğini de anlar çünkü oraya da geçer +o içeriğin senin olmadığını da anlar , üstelik koda ekleyeceğiniz noindex nofollow gibi herhangi yönlendirmeye de aldırış etmez ne var burda diye direk dalar. 36000 indexli sayfasının en az 35 bininde iframe kullanan biri olarak söylüyorum.

Ek Olarak:

TazZ adlı üyeden alıntı

Galiba evet :)

Seo uzmanı falan değilim .

Ferit Ferit WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 2 / 15
  • Ticaret 3, (%100)

TazZ adlı üyeden alıntı

Yok yok ;)
TazZ

kişi bu mesajı beğendi.

teymir teymir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Online Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 21 / 31
  • Ticaret 0, (%0)

TazZ adlı üyeden alıntı

Öncelikle 3 Tane şey var
1. Si Google Örümceği
2. Si A Web Sitesi
3. Sü B Web Sitesi

Öncelikle 3 Tane şey var
Birincisi Google Örümceği
İkincisi A Web Sitesi
Üçüncüsü B Web Sitesi

:D

Semsector.com - SEM - SEO - Sosyal Medya

brkrtp brkrtp Mobile App Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mobile App Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 964
  • Beğeniler 269 / 251
  • Ticaret 31, (%97)

0Derece adlı üyeden alıntı

google, lynx tarayıcısı tarzında calistigindan o sayfayı senin sitenin bir parcasi olarak gormez. aslinda tam olarak o sayfayi ziyaret edecegini de soyleyemeyiz, nasıl ki cok index alan bir a sitesinden az index alan b sitesinin bir sayfasina link verildiginde b sitesinin o sayfasi hemen indexlenmiyor da google'in keyfi istedigi zaman indexleniyor ya onun gibi dusunebilirsin.

KarakayaEmre adlı üyeden alıntı

Yukarıda cevabı verilmiş ama ben yine de anlatıyım

Google,Yandex,Bing gibi büyük arama motorları sayfaları indexlerken stabil olması için Lynx tarayıcısı kullanır.Bu tarayıcıda herşey metin şeklinde gözükür.Bu konuda Google'den bilgi alırsak

Açıklamayı anlamışsındır umarım.Kısaca Google'in kendisi iframe etiketlerine %100 garanti vermiyorken seocular nasıl versin.Ayrıcaben illa iframeli bir proje yapmak istiyorum dersen
NoFrames tagına bakmanı öneriririm

Senuke Xcr diye bir program var bilirsiniiz Black Hat Seo Bu program hangi teknikle siteler arası link değişimi yapıyor ki php mi?

SmmPaneliComTR SmmPaneliComTR SmmPaneli.Com.T Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest.
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 603
  • Beğeniler 113 / 112
  • Ticaret 5, (%80)
İframe kodu artık bitti önceden bir çok işe yarardı ancak kullanılması tavsiye edilmiyor.

Bir kaç makalede rastlamıştım ayrıca hack sitelerinde de rastlamıştım, iFrame her iki siteye de zarar veriyor yani google beğenmiyormuş. Yani iframe çok berbat bir şey düşük veya yeni sitelere eklendiğinde gözle görülür düşüşler yaşanıyor. iframe çoğu zaman virüs olarak okunabiliyor en iyisi javascript yada link.

cerebellum cerebellum Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek veteriner hakim (öğrenci)
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
seo uzmanı olan arkadaslar ... seo çalısması yaptım 6 gun oldu sureklı kelıme bazlı olarak gerıledım suan ilk 500 de yokum seo yaptıgım kısı yok benlık bırsey dıye ama ben suphelendım dolandırıldıma daır yardımcı olurmuunuz acaba

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al