wmaraci reklam

Penguin 2.1 İzlenimleri

14 Mesajlar 2.133 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Jih4d Jih4d Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ne iş olsa yaparım abi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 0 / 136
  • Ticaret 2, (%100)
Yakın zamanda yine spamcılara önlem iddaasıyla yapılan Penguin 2.1 (Adwords 2.1) güncellemesi SEO çalışması yapanları mahzun bıraktı. Genel olarak etkisini baktığımızda büyük oranda sıralamanın değiştiğini ve arama kalitesinin düştüğünü görüyoruz. Birkaç içerikten ibaret, seo ile uzaktan yakından alakası olmayan siteler bazı sektörlerde ilk sayfada bizi karşılıyor. Webmaster forumlarındaki bazı dahi arkadaşların hiti arttığı için “Google spamcıları cezalandırdı” sonucuna varması bize bir kez daha gösterdi ki bu camiada çoğu insanın seo ve arama motoru bilgisi vasatın altında. Hemen hemen 1 yıldır Google politikasını değiştirmiş, seo’ya rağbeti engellemeye çalışmıştır. Artık eskisi gibi istikrarlı değil tahmin edilemez olmayı amaçlıyor, böylelikle adwords’e ilgiyi artırtmayı hedefliyor. Eski seocular hatırlar, forumlarda güncelleme önceleri paketler satılırdı. Google emminin amacı, ne yaptığı, ne yapacağı belliydi.. Belli zaman aralıklarında, yapılan SEO çalışmalarına göre sıranı belirler diğer bir güncellemeye kadar hemen hemen aynı şekilde kalırdı sıralama. Artık her seocu sabah hışımla uyanıp yüzünü yıkamadan sıralamalarını kontrol ediyor, bu bile durumun ne kadar vahim olduğunu göstermekte. Websiteleri için Google artık bir rodeo üzerinde kalmak kadar zor!

Pekala, bizim amcanın ne yapmaya çalıştığını yazdık, çizdik.. Yok mu kardeşim bi reçeten? caanım kardeşlerime de naçizane birkaç nasihatım olacak.

[*]Aşırı ve yabancı link alımı yapmayın.
    [*]Bütün link ağınızı anasayfanıza yaslamayın, anahtar kelimelere göre kategorilere de pay edin
    [*]En az yarısı özgün olmak kaidesiyle düzenli olarak içerik girin.
    [*]Türkçe bloglardan tanıtım yazısı alın.
    [*]Eğer sıralamadan uçtuysanız 301 yönlendirmesi yapın, kısa sürede etkisini göreceksiniz.
    [*]Eğer 301 çekmek istemiyorsanız anahtar kelimenizin geçtiği sitenizin etiket, kategori, sayfa gibi bölümlerine backlink başta olmak üzere çalışmalar yapın.

Kısa sürede sitelerim üzerinde denediğim ve olumlu sonuç aldığım çalışmalar genel hatlarıyla bu şekilde. Sıralamadan uçmanız spamcı olduğunuz anlamına gelmez, en fazla Google’a ısrarla para vermeyi reddeden onurlu webmasterlardan olursunuz : ))

Bol hitli, kazançlı günler ve iyi bayramlar diliyorum, esen kalın.

Kaynak: http://jih4d.org/penguin-2-1-guncellemesi-izlenimleri/
Mustafa Cakmak MuratS AhmetTUTAK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Mustafa Cakmak Mustafa Cakmak Front-End & Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 60 / 71
  • Ticaret 8, (%100)
Bu yazıyı yazan klavyeniz dert görmesin :)
Dediklerinize, %100 katılıyorum

http://www.teknofiber.net - Teknoloji Blogu

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Güzel ve etkili bir yazı olmuş teşekkürler.

AhmetTUTAK AhmetTUTAK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 504
  • Beğeniler 189 / 80
  • Ticaret 40, (%100)
Hocam şunu anlayamıyorum 301 çekmek nedir? çekildiğinde ne yapılıyor? ne zaman etkisini görüyoruz?

güncelleme sonrası site uçtu alt sayfalar var biraz iyileştirme olarak hit gelsin diye kredili bir sisteme üye olup siteye hit getiyorum 100-200 arası bunun zararı yada faydası olurmu? 1 dak sitede durup cıkıyorlar.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
Bir arkadaşın Google Penguin 2.1 Saçmalığı başlıklı konusunda da belirttiğim gibi SEO ile uğraşacak ve uğraştıracak kişiler web siteleri için para harcamaya en müsahit kişilerdir. O yüzden Google'ın gelirinin yüzde 95'ini oluşturan AdWords'ün önünde ki en büyük düşmanı SEO'yu yada SEO'cuyu sevmesinin mantık olarak mümkünatı yok.

O yüzden SEO'ya bel bağlayanlara ve SEO ile hayatını geçindirenler için üzülüyorum. Çünkü emek veriliyor, kafa patlatılıyor, uğraşılıyor, bir güncellemeyle herşey bir günde yerle bir oluyor. Sonra müşterisi tarafından ************** olarak anılıyor.

İzmir İş Adamları Derneğinde bir SEO'cuyla konuşmuştum. Adamlar 200 kişiye SEO yapmış. Google bir güncelleme yapmış, bütün siteler gitmiş. Adamlar kaçmak zorunda kalmış. Çünkü müşteriye anlatamazsın Google güncellemesini. Bende bana gelen onlarca SEO talebini yapabilecek olmama rağmen geri çeviriyorum.

Şu anda baktım, Türkiye'de bu işi kaliteli bir şekilde yapan, hatta SEO konusunda en büyük haber sitelerine bile konu olan bir site seo kelimesinde ilk sayfadayken şu anda 400 küsürlerde. Bu adamlar deli gibi SEO'ya kafa patlatan, hayatlarını SEO'ya bağlayan, yıllarca bu işle uğraşan kişiler olarak bu durumdayken biz fazla takılmayalım bence buna.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

Jih4d Jih4d Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ne iş olsa yaparım abi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 0 / 136
  • Ticaret 2, (%100)

julw adlı üyeden alıntı

Hocam şunu anlayamıyorum 301 çekmek nedir? çekildiğinde ne yapılıyor? ne zaman etkisini görüyoruz?

güncelleme sonrası site uçtu alt sayfalar var biraz iyileştirme olarak hit gelsin diye kredili bir sisteme üye olup siteye hit getiyorum 100-200 arası bunun zararı yada faydası olurmu? 1 dak sitede durup cıkıyorlar.

301 .htaccess yardımıyla sitenizi başka bir domaine yönlendirmenizdir, internette bolca döküman bulabilirsiniz. Etkisi domainden domaine değişim gösterebilir, maksimum 1 - 1.5 hafta sürecektir.

Ek Olarak:

MrAuTHoR adlı üyeden alıntı

Bir arkadaşın Google Penguin 2.1 Saçmalığı başlıklı konusunda da belirttiğim gibi SEO ile uğraşacak ve uğraştıracak kişiler web siteleri için para harcamaya en müsahit kişilerdir. O yüzden Google'ın gelirinin yüzde 95'ini oluşturan AdWords'ün önünde ki en büyük düşmanı SEO'yu yada SEO'cuyu sevmesinin mantık olarak mümkünatı yok.

O yüzden SEO'ya bel bağlayanlara ve SEO ile hayatını geçindirenler için üzülüyorum. Çünkü emek veriliyor, kafa patlatılıyor, uğraşılıyor, bir güncellemeyle herşey bir günde yerle bir oluyor. Sonra müşterisi tarafından ************** olarak anılıyor.

İzmir İş Adamları Derneğinde bir SEO'cuyla konuşmuştum. Adamlar 200 kişiye SEO yapmış. Google bir güncelleme yapmış, bütün siteler gitmiş. Adamlar kaçmak zorunda kalmış. Çünkü müşteriye anlatamazsın Google güncellemesini. Bende bana gelen onlarca SEO talebini yapabilecek olmama rağmen geri çeviriyorum.

Şu anda baktım, Türkiye'de bu işi kaliteli bir şekilde yapan, hatta SEO konusunda en büyük haber sitelerine bile konu olan bir site seo kelimesinde ilk sayfadayken şu anda 400 küsürlerde. Bu adamlar deli gibi SEO'ya kafa patlatan, hayatlarını SEO'ya bağlayan, yıllarca bu işle uğraşan kişiler olarak bu durumdayken biz fazla takılmayalım bence buna.

Burda SEO'cu hatayı kendinde aramalı.. Kaç tane seocu arkadaşa rastladıysam hepsi garantili, kesin, banko, %100 gibi uçuk iddaalarda bulunuyorlar. Müşteriye riski anlatacaksın ve ona göre ödeme planı yapacaksın, adam oturur düşünür referanslarına göz atar kararını verir.
Gerilim

kişi bu mesajı beğendi.

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)

Jih4d adlı üyeden alıntı

Burda SEO'cu hatayı kendinde aramalı.. Kaç tane seocu arkadaşa rastladıysam hepsi garantili, kesin, banko, %100 gibi uçuk iddaalarda bulunuyorlar. Müşteriye riski anlatacaksın ve ona göre ödeme planı yapacaksın, adam oturur düşünür referanslarına göz atar kararını verir.

Haklısın, olması gerekende bu zaten ve bende öyle yapıyorum. Google'ın kitabını okudum ve orada da Google'ın kurucu ortağı Larry Page "ben bile ilk sayfada olmanın garantisini vermem" diyor. Bunu benden SEO isteyenlere söylüyorum. Google'ın sahibi garanti veremiyorken kim hangi mantıkla garanti verebilir.

Fakat şimdi atıyorum oteli olan müşteriyle şöyle bir diyaloğa girelim;
"Öyle tatil, otel gibi kelimelerde ilk sayfaya ve ilk sıraya çıkartamayız. Fethiye Otel Rezarvasyonu gibi bir kelimede ilk sayfaya çıkarırım. Minimum 2 ay sürer. Kelime başına en az 500 TL alırım. Siteni ilk sayfaya çıkarırım fakat Google yarın öbür gün bir güncelleme yapar ve siten 3. sayfaya düşerse benim yapabileceğim bir şey yok. Hiç bir güncelleme yapmasa bile aşağı yukarı 1 yıl ilk sayfada kalırsın" desen kim SEO yaptırır ...

Olması gereken diyalogda aşağı yukarı böyle bir şey olması lazım. Adam da düşünür; "Ben 6 ay iş yapıyorum. Google'a ayda bin lira yatırsam istediğim kelimelerde, istediğim zaman risksiz bir şekilde ilk sayfada olurum" der.

Şimdi bu durumda SEO gereksizdir gibi bir hava ortaya çıkıyor ama öyle değil tabi. SEO aslında günümüzde bir kumar. Ortada çok sıkıntılı bir durum var. Yapılması gereken iş minimum 2 ay. 2 ay harcanacak için kimse 250-300 TL'nin altında kelime başı SEO yapmaz. Hiç bir müşteride bu kadar risk için kelime başı 250-300 TL vermez. Netice olarak Google abinin gelinmesini istediği noktaya geliyoruz: AdWords

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

SeoAmo SeoAmo Seo uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** H**
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 79 / 25
  • Ticaret 6, (%100)
Arkadaşlar olayı çözmek o kadar da zor değil. Google en son güncellemeleri bize aslında bu tür düşüşlerin olacağının ip uçlarını açık ve net bir şekilde vermişti.

Sitene link çöplüğü sitelerden link alma
Siteni popüler yapacak sosyal medya optimizasyon çalışmaları yap / Paylaştır
Hedef kelimeni ve hedef sayfanı kafana göre kasma
Siteni sürekli güncelle
Alakasız siteden link alma, Siten ile alakalı siteler bul ve sitene tanıtım yazısı al.
Paravan bloglarını güncel tut ve paravan blogları sosyal medya oıptimizasyon çalışmalarıyla popüler yap.
Peki kim yaptı?
Bu konular Google son güncellemelerde bize detaylıca anlatmıştı. Şimdi kimse kalkıp demesin seocuların siteleri uçtu.

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
ben bu penguen dalaveresini en başta dile getirdim bu bir Adwords dayatmasıdır webmasterlere diye, yok efendim ne alakası var vs vs diyenler çıtkı durum şimdi daha net ortaya çıktıkça haklılık payımın ne derece önde olduğunu görüyorum googlenin amacı iyi site kavramı değil para veren site kavramı ile çalışmakta

telegram: saydekofficial

yurdalan yurdalan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webmaster,seo,security,networker
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

MrAuTHoR adlı üyeden alıntı

Ne kadar seo ya da seocu tabirini kullanmışsınız.
Bu zamana kadar yaptıklarım benim optimizasyon çalışmasıydı ben seo çalışması hiç yapmadım ve google seocuları sevmez optimizasyon çalışması yapanları değil.Garanti verilebilir ama 1 hafta 1 ay gibi süre belirtmemek şartıyla ve sen sadece siteni backlink ile optimize edersen işin içinden zaten çıkamazsın.
Google da yükselme çalışmasının adı optimizasyon çalışmasıdır.Seo Çalışması değil.Zaten böyle zihniyette olanlar yüzünden bizler ekmek yiyebiliyoruz.
Bakkaldan ekmek almıyoruz , web sitesi kodlamıyoruz , ddos atmıyoruz , sql injection yapmıyoruz , malware analizi yapmıyoruz.Burası googleın topraklarıdır.Ya googleın kurallarına uyarsın ya da çeker gidersin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al