wmaraci reklam

İlgili Kelimelere Bakma

6 Mesajlar 668 Okunma
smmexpress

mbaydemir mbaydemir https://sapkalimi.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek WEBMASTER
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 802
  • Beğeniler 168 / 128
  • Ticaret 6, (%100)
Merhaba,
Sitemin domaininde geçen ve Title'da geçen bir kelimenin yan kelimelerine nasıl bakabilirim.
Örneğin: iPhone 4 ile ilgili domainim var domainimin adı: iphone4.gen.tr olsun. Ana kelimede yani "iPhone 4" kelimesinde ilk sıradayım ama ana kelimeden sonraki en önemli en çok aranma hacmine sahip kelimeleri nasıl bulabilirim? Örn: iPhone 4 fiyatı, iPhone 4 aksesuarları gibi kelimeleri nereden görebilirim?

Umarım anlatabilmişimdir...

wmaraci
reklam

Dijiseo Dijiseo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Copywriter
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 1160
  • Beğeniler 394 / 299
  • Ticaret 17, (%94)
google adwords den bakabilirsiniz.

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
adwords kelime aracını kullanabilirsiniz.
http://www.keyword.io/ bu adresi kullanabilirsiniz. Ücretli alırsanız çok çok iş görür.
Bir de yabancı olarak http://www.soovle.com var orada da aradığınız kelimeyi yazıp boşluk bırakırsanız google youtube ve diğer kaynaklarda en çok aratılan 10 kelimeyi verir. Bu ücretsiz iyidir.
Biraz daha paraya kıyayım derseniz semrush üyeliği alıp kelimenin ya da sitenin tillahına kadar ne istiyorsanız öğrenebilirsiniz.
HidrolikAdam mbaydemir

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek WEBMASTER
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 802
  • Beğeniler 168 / 128
  • Ticaret 6, (%100)

erekaone adlı üyeden alıntı

adwords kelime aracını kullanabilirsiniz.
http://www.keyword.io/ bu adresi kullanabilirsiniz. Ücretli alırsanız çok çok iş görür.
Bir de yabancı olarak http://www.soovle.com var orada da aradığınız kelimeyi yazıp boşluk bırakırsanız google youtube ve diğer kaynaklarda en çok aratılan 10 kelimeyi verir. Bu ücretsiz iyidir.
Biraz daha paraya kıyayım derseniz semrush üyeliği alıp kelimenin ya da sitenin tillahına kadar ne istiyorsanız öğrenebilirsiniz.

Çok sağolun :)

wmaraci
wmaraci

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)

mamoli7683 adlı üyeden alıntı

Sitemin domaininde geçen ve Title'da geçen bir kelimenin yan kelimelerine nasıl bakabilirim.

Örneğin: iPhone 4 ile ilgili domainim var domainimin adı: iphone4.gen.tr olsun. Ana kelimede yani "iPhone 4" kelimesinde ilk sıradayım ama ana kelimeden sonraki en önemli en çok aranma hacmine sahip kelimeleri nasıl bulabilirim?

Örn: iPhone 4 fiyatı, iPhone 4 aksesuarları gibi kelimeleri nereden görebilirim?

Umarım anlatabilmişimdir..

Elbette kelime planlayıcı siteler ve benzerleri faydası var. Fakat her zaman kendime ilke edindiğim bir prensibim var.

Geerekirse 1 günümü harcarım sayfayı yayınlamadan önce değişik varyasyonlarda ki kelimeleri ararım.

ELLE. programlarla değil.

ÖNEMLİ NOT: Kelime arar iken kesinlikle sonuçlara tıklamamalısın.

Yapman gerekenler.
Modem kapatıp, Bilgisayarda ki tüm geçmişi sil.

1, ADIM
Google chrome aç,

iphone 4 (yazdığında çıkan kelimelere bak)
iphone 4 "BOŞLUK" bırak (çıkan kelimelere bak)
iphone 4 a
iphone 4 b
iphone 4 c
.
v.s.
v.s.
.
iphone 4 y
iphone 4 z Harfine kadar devam et. İşine gelenleri kaydet.

2, ADIM
iphone 4 1(yazdığında çıkan kelimelere bak)
iphone 4 16 gb özellikleri

iphone 4 2 (yazdığında çıkan kelimelere bak)
iphone 4 2.el
iphone 4 21 hatası
iphone 4 2015 fiyat

Bizim millet facebook com yazmaz, Google chrome ve benzeri açar, FACEBOOK yazar, çıkan sonuçlara göre tıklar.

Bu şekilde arama yaptıklarını bir not defterine kaydet. Sorgu sayısı - beğendiklerini - işine gelenlerden temanın izin verdiklerini kadar limitleri kullan.

3 ay sonra eğer üste çıkmazsan gel bana söyle :) (06/11/2015 tarihi kaydedelim.)

Örnek:
balıkesir şehri Yaklaşık 2.930.000 sonuç bulundu

1. sıra Vikipedi
2. sıra YouTube
3. sıra YouTube
4. sıra Camiiler com (Benim sitem :D)
5. sıra neyiilemeshur com
6. sıra balikesirkulturturizm gov tr (Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü | Kültür ve Turizm Bakanlığı resmi sitesi)

Örnek:
balıkesir şehri üniversitesi Yaklaşık 518.000 sonuç bulundu

1. sıra Vikipedi
2. sıra Vikipedi
3. sıra Camiiler com (Benim sitem :D)
4. sıra balikesir edu tr (Üniversitenin resmi sitesi)
5. sıra balikesir edu tr (Üniversitenin resmi sitesi)
6. sıra balikesir edu tr (Üniversitenin resmi sitesi)

Örnek:
balıkesir hakkında bilgi Yaklaşık 555.000 sonuç bulundu

8. sıra Camiiler com

Örnek:
balıkesir hakkında bilgi Yaklaşık 575.000 sonuç bulundu.

11. sıra Camiiler com

Rakip çok ise ve site hitleri sizden yüksek olduğu zamanlar 1. sıra olmanız zor olduğu gibi 1. sayfaya da çıkmanız güçleşebilir.

Bu kelimede 11. sıradayım ve üste çıkamadım. 3 aydır siteme her hangi bir içerik girmediğimden dolayıda üst sıralara çıkmak zor oluyor. Üşengeç olmasam bir çok kelimede üst seviyeye taşırım. :D

Çok şükür bugüne kadar yaptığım sayfaların yüzdelik olarak önemli ölçüde üst sıralara taşımışızdır. Sadece 1 kelime anahtarı ile değil aynı kelime anahtarının değişik varyasyonları illede üst sıralarda bulunmaktadır.

ülkemize doğalgaz nereden gelir Yaklaşık 52.800 sonuç bulundu.
1, ve 2. sırada 2 sayfa
1. sıra dogalgazkombiservisi com (1 yıldır içerik girilmedi eksik makaleler yazılmadı.)

türkiye'ye doğalgaz nereden gelir Yaklaşık 272.000 sonuç bulundu

GOOGLE / YANDEX / BİNG sonuçlarına göre

1. sıra dogalgazkombiservisi com (1 yıldır içerik girilmedi eksik makaleler yazılmadı.)

Gerçek sonuçlar ile bilmem anlatabildim mi :)

• Üyelik 27.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek WEBMASTER
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 802
  • Beğeniler 168 / 128
  • Ticaret 6, (%100)

BiELOF adlı üyeden alıntı

Elbette kelime planlayıcı siteler ve benzerleri faydası var. Fakat her zaman kendime ilke edindiğim bir prensibim var.

Geerekirse 1 günümü harcarım sayfayı yayınlamadan önce değişik varyasyonlarda ki kelimeleri ararım.

ELLE. programlarla değil.

ÖNEMLİ NOT: Kelime arar iken kesinlikle sonuçlara tıklamamalısın.

Yapman gerekenler.
Modem kapatıp, Bilgisayarda ki tüm geçmişi sil.

1, ADIM
Google chrome aç,

iphone 4 (yazdığında çıkan kelimelere bak)
iphone 4 "BOŞLUK" bırak (çıkan kelimelere bak)
iphone 4 a
iphone 4 b
iphone 4 c
.
v.s.
v.s.
.
iphone 4 y
iphone 4 z Harfine kadar devam et. İşine gelenleri kaydet.

2, ADIM
iphone 4 1(yazdığında çıkan kelimelere bak)
iphone 4 16 gb özellikleri

iphone 4 2 (yazdığında çıkan kelimelere bak)
iphone 4 2.el
iphone 4 21 hatası
iphone 4 2015 fiyat

Bizim millet facebook com yazmaz, Google chrome ve benzeri açar, FACEBOOK yazar, çıkan sonuçlara göre tıklar.

Bu şekilde arama yaptıklarını bir not defterine kaydet. Sorgu sayısı - beğendiklerini - işine gelenlerden temanın izin verdiklerini kadar limitleri kullan.

3 ay sonra eğer üste çıkmazsan gel bana söyle :) (06/11/2015 tarihi kaydedelim.)

Rakip çok ise ve site hitleri sizden yüksek olduğu zamanlar 1. sıra olmanız zor olduğu gibi 1. sayfaya da çıkmanız güçleşebilir.

Bu kelimede 11. sıradayım ve üste çıkamadım. 3 aydır siteme her hangi bir içerik girmediğimden dolayıda üst sıralara çıkmak zor oluyor. Üşengeç olmasam bir çok kelimede üst seviyeye taşırım. :D

Çok şükür bugüne kadar yaptığım sayfaların yüzdelik olarak önemli ölçüde üst sıralara taşımışızdır. Sadece 1 kelime anahtarı ile değil aynı kelime anahtarının değişik varyasyonları illede üst sıralarda bulunmaktadır.

Gerçek sonuçlar ile bilmem anlatabildim mi :)

Aydınlattığınız için çıok teşekkür ederim. Harika bir taktik.. yanlız camiiler.com siteniz açılmıyor yada bir hız sorunu var.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al