wmaraci reklam

İlk Sayfa Garantili SEO Tekniği (Seo Teknikleri 1)

31 Mesajlar 4.763 Okunma
wmaraci reklam

vahdettin vahdettin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek freelancer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 510 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
Eline sağlık hocam. Yorum backlink ne kadar yarar sağlar, en doğru şekilde nasıl yapabiliriz bu konuyada deginirsen sevinirim.
Ayrıca bu tanıtım yazısı olaylarında yine özgün, her siteye farklı makale yazıp mı vermeliyiz?
LocalSeo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

LocalSeo LocalSeo Platin Üye Kimlik Onayı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tarih
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 204 / 294
  • Ticaret 8, (%100)
Yorum backlink bende tamamen gereksiz. Oldukça az etkili hiç uğraşmaya değmez.
Winman

kişi bu mesajı beğendi.

robertokim robertokim Vunu Web - Site Yapımı Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Tasarım - Site Yapımı
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 450
  • Beğeniler 36 / 111
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam merak ettiğim bir konu var. Şimdi yazıda direk link olsun diyorsunuz değil mi? Bunun bir açıklaması var mı yoksa çıkarımlarınıza mı dayanıyor
LocalSeo

kişi bu mesajı beğendi.

Rad Rad WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek memur
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 49 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam yeni bir siteye tanıtım yazısı yerine medium gibi yazılardan yazı yazıp link paylaşsak olur mu? Ne kadar etkisi olur?
LocalSeo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

• Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tarih
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 204 / 294
  • Ticaret 8, (%100)

Rad adlı üyeden alıntı

Hocam yeni bir siteye tanıtım yazısı yerine medium gibi yazılardan yazı yazıp link paylaşsak olur mu? Ne kadar etkisi olur?

Yeni siteleri backlinkle değil içerikle destekleyin. Var olan içerikleri genişletin. Gerekliyse başka içerikler de ekleyin.

robertokim adlı üyeden alıntı

Hocam merak ettiğim bir konu var. Şimdi yazıda direk link olsun diyorsunuz değil mi? Bunun bir açıklaması var mı yoksa çıkarımlarınıza mı dayanıyor

Bu güne kadar aldığım tanıtım yazılarına dayanıyor aslında. Yani bir anahtar kelimeye değil de direk url olarak aldığımda daha etkili olduğunu gördüm.

yks3306 yks3306 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek üniverstede okuyorum
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 152 / 48
  • Ticaret 0, (%0)
-> hocam niche anahtar kelime de bir sitem var tamamen o anahtar kelimeye odaklı ortalama 1000 kelimelik makaleler yazıyorum. 20 makale falan oldu. 2 buçuk aylık site şuan. Google da ilk 500 de dahi hedef anahtar kelimede yokum. Yoast seo eklentisini kullanıyorum. Google search site haritası ekli güzel index de alıyor ama sıralamada da yokum. Bir kere backlink çalışması da yapıtırıldı tık yok. Makale yayınlamayı azalttım 2 haftada bir makale atıyorum. Bol resimli resimleri dahi kendim hazırlıyorum ama olmuyor. Geçen hafta adsense hesabım da kapatılınca Hevesim kırıldı. Aşşağıda soru olarak yazdığım işlemleri yapıyorum. Bir tek ordan bir iki hit geliyor.
->reddit, Twitter gibi buna benzer sosyal ağlarda yazımızın bir kısmını veya tamamını paylaşıp kaynak olarak sitemizi eklemek faydası olur mu?
->anahtar kelimemizde bize rakip olan sitelerden backlink almanın yararı olur mu o sitelerin önüne geçmek için?
LocalSeo

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tarih
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 204 / 294
  • Ticaret 8, (%100)

yks3306 adlı üyeden alıntı

-> hocam niche anahtar kelime de bir sitem var tamamen o anahtar kelimeye odaklı ortalama 1000 kelimelik makaleler yazıyorum. 20 makale falan oldu. 2 buçuk aylık site şuan. Google da ilk 500 de dahi hedef anahtar kelimede yokum. Yoast seo eklentisini kullanıyorum. Google search site haritası ekli güzel index de alıyor ama sıralamada da yokum. Bir kere backlink çalışması da yapıtırıldı tık yok. Makale yayınlamayı azalttım 2 haftada bir makale atıyorum. Bol resimli resimleri dahi kendim hazırlıyorum ama olmuyor. Geçen hafta adsense hesabım da kapatılınca Hevesim kırıldı. Aşşağıda soru olarak yazdığım işlemleri yapıyorum. Bir tek ordan bir iki hit geliyor.
->reddit, Twitter gibi buna benzer sosyal ağlarda yazımızın bir kısmını veya tamamını paylaşıp kaynak olarak sitemizi eklemek faydası olur mu?
->anahtar kelimemizde bize rakip olan sitelerden backlink almanın yararı olur mu o sitelerin önüne geçmek için?

1- 2,3de olsa ordan trafik getirir. Seo için 100 üzerinden 5 deredece bir etki eder.
2- Malesef. Rakip site direk size link de verse linkleri daha iyiyse yukarda olur.

AliTasc1 AliTasc1 www.alitasci.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Grafik&Editör&WP
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 583
  • Beğeniler 45 / 190
  • Ticaret 11, (%100)
Arşivlik bir konu olacağı kanısındayım. İnternette site içi ve site dışı seo ile alakalı o kadar çok yazı olmasına rağmen geneli teknik kelimeler içerdiğinden dolayı bilmeyen insanların kavraması zor oluyor.

Bu tarz konularda biraz daha halk dili ile yazıldığında daha akılda kalıcı ve etkili oluyor.

Böyle bir konuya vesile olduğunuz için şahsım adına teşekkür ederim. Bilmeyen kardeşlerimizin çok işine yarayacak. #takip 👍🏻
LocalSeo

kişi bu mesajı beğendi.

Winman Winman Guzelbilgi.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 1775
  • Beğeniler 328 / 327
  • Ticaret 48, (%100)
aslında tüm bunlar sitenin kalitesini belirler. Ne kadar fazla kaliteli site yapabilirsek o kadar önlere çıkarız. içeriklerin boş anlamsız ve kısa olmaması lazım. Alınan backlinklerin siteyle alakalı yine kaliteli sitelerden olması lazım. Sosyal medyada sürekli paylaşmak gerek. Doğal backlink olarak görünen tanıtım yazısı bence kesinlikle alınmalı. Tabi sitenin özgünlüğü de önemli ve tanıtım yazılarının da aynı olmaması gerek. Konularda kullanılan fotoğrafları da biraz özgünleştirebiliriz efekt veya üzerine yazı yazarak, boyutunu değiştirerek olsun. En az 2-3 fotoğraf kullanılmalı içeriklerde.

Konu yeni arkadaşlar için faydalı olacaktır. Bir çok kişi taktiklerini paylaşmıyor.
LocalSeo

kişi bu mesajı beğendi.

Szr57 Szr57 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek üniversite öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 99
  • Beğeniler 19 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Çok iyi anlatım kopyala yapıştır yok. Böyle kaliteli içeriklerin devamını bekliyoruz hocam
LocalSeo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al