wmaraci reklam

Kaderine Terkettiğim Site Uçuşa Geçmiş

16 Mesajlar 2.248 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Rad Rad WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek memur
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 49 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar 2016 şubat ayında memurlukla ilgili bir site açmıştım. Bir hevesle 2 ayda 19 özgün makale girdim. Seodan falan hiç anlamazdım(şimdi de anlamam) sadece takipçisi olmayan hesaplardan sosyal medya paylaşımı yapıyordum ve link bırakmaya izin veren her bloga site linkim ile yorum yapıyordum. Tabi iki ayın sonunda google amca kimseyi göndermeyince sıkılıp bıraktım.

Biraz önce tesadüfen aklıma geldi ve blogger' e girip baktım. Site ağustos ayında aylık 130k, aralık ayında 250k organik tıklanmış. Bazı konularda yüzlerce yorum var. Daha sonra domain süresi bitince site blogspot uzantısına geri dönmüş ve hitler sıfırlanmış.

Öğrenmek için soruyorum bu nasıl olabiliyor?

Benim anladığım şu: Eğer seoydu backlink' di bu tarz şeyleri beceremem diyerek siteyi bırakmasaydım. Sadece makale girerek bile şuan gelir getiren bir site sahibi olurmuşum.

Yoksa tamamen google algoritma değişikliklerine bağlı bir dalgalanmadan mı ibaret?

Sizin fikirleriniz neler?
Ozkan4545

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

GrafAdem GrafAdem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 84 / 201
  • Ticaret 0, (%0)
Özellikle Niche Siteler ve bloglar ilk açıldığında deli gibi abandığınız zaman google direkt olarak konuları indekslemez. Öncekikle sitenin anasayfasını okur. Botlar siteyi gezer tozar ve çıkar. Daha sonrasında ilgili yazılar anasayfaya giren ( organik ) tıklamalar ile okumaya ve indekslemeye başlar.
Kısacası , kaderine terkedilen bir çok site bu şekilde güçlenir ve uçuşa geçer. Yıllar önce blogcu.com üzerinden açtığım saçma sapan bir blog aynen böyle olmuştu. Aylık trafiği de 1 milyonun üzerine çıkmıştı. İçerisinde , kedi resimleri , takım bayrak görselleri ve güzel sözler vardı. Bende unutup bir kenara bırakmıştım. Sonra o saçma sapan blog sayfasını o zamanın parası ile bir okey sitesine 3 bin dolara elden sözleşme imzalayarak satmıştım. Mazi kalbimde yara : )
Rad yusufgulsecen

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek memur
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 49 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam şimdi site .com lu alan adından düştüğü için indexler silinmiş. Sitede bulunan makaleleri google search aracılığıyla tekrar indexleticem. Hepsini bir seferde indexletsem sorun olur mu? Yoksa yeni yazıyormuş gibi her gün bir tane mi indexleteyim.

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
Rad anasayfayı google gibi getir yap ve pingleme işlemi gerçekleştir yeterli olur. Büyük ihtimal niş bir alana yöneldiğin için site baya hit getirmiş. Denemekte yarar var
Rad

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

GrafAdem GrafAdem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 84 / 201
  • Ticaret 0, (%0)
Evet , Anıl'ın dediği gibi sitenin sadece anasayfasını çağır gelsin. Muhtemelen Niş bir alanda olduğu için yeniden güçlenecektir. Biraz zaman alabilir ama ben olsam yakasını bırakmam.
Rad

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek memur
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 49 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Dediğiniz gibi yaptım. Bakalım blogspot uzantısı ile aynı performansı yakayabilecekmiyiz? Bu arada Evet site niche.

• Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek memur
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 49 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

GrafAdem adlı üyeden alıntı

Evet , Anıl'ın dediği gibi sitenin sadece anasayfasını çağır gelsin. Muhtemelen Niş bir alanda olduğu için yeniden güçlenecektir. Biraz zaman alabilir ama ben olsam yakasını bırakmam.

Siteyi aktif eder etmez google ziyaretçi göndermeye başladı.

Yalnız eski sosyal medya paylaşımlarım ve bıraktığım backlinkler blogspot uzantılı değil. Bu yüzden backlinkler hep yalan oldu :)

Ayrıca zaman içerisinde aynı konuda bir çok site açılmış. Zamanla gelişmeleri paylaşacağım.

Cyprus Cyprus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 790
  • Beğeniler 257 / 143
  • Ticaret 1, (%100)
Blogspot.com avantajıdır bence nede olsa googla ait birtane blog gördüm 3 konu ile 1 sırada 3 bölümde. Kodlarına baktım hiç seo yapmanış blogger açıp konu girmiş
Rad

kişi bu mesajı beğendi.

w4nted w4nted WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 42 / 100
  • Ticaret 53, (%98)

Rad adlı üyeden alıntı

Hocam şimdi site .com lu alan adından düştüğü için indexler silinmiş. Sitede bulunan makaleleri google search aracılığıyla tekrar indexleticem. Hepsini bir seferde indexletsem sorun olur mu? Yoksa yeni yazıyormuş gibi her gün bir tane mi indexleteyim.

Hepsini aynı anda indexletebilirsiniz. Sorun olmaz
Rad

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek memur
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 49 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
İndexlettim hocam burdan devam ediyorum konuyu yazdığımdan beri 4 makale daha girdim. Googleden 3-5 kişi gelmeye başladı. Yandexten 10-20 gelen oluyor günde. Sosyal medyadan 75-100 kişi getirebiliyorum. Şuan sırf yorum cevaplayarak hit kasıyorum. Bu konuyu açtığımdan beri 50 ye yakın yorum gelmiştir konu altlarına.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al