wmaraci reklam

Kategori SEO ve Kaynak

8 Mesajlar 754 Okunma
smmexpress

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Arkadaşlar,
Bloglarımda yazılarım genellikle ilk 3 sayfada yer alıyor. Fakat kategorilerim çok gerilerde çıkıyor. Kategorilerimde yükselmeyi başlangıç olarak nasıl yapabilirim? Seo konusunda kendimi geliştirmem için önerebileceğiniz bir kaynak var mıdır? İnternette birçok kitap görüyorum. Karar veremedim.
Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

wmaraci
reklam

OytunTekesin OytunTekesin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Search Engine Optimizer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 0 / 112
  • Ticaret 7, (%100)
Tam olarak sorunun nedir?
Ercany

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
OytunTekesin yazılar için seo nasıl yapılır biliyorum fakat kategoriler için seo konusunda bilgim yok. Kategori adımın googleda aratıldığında daha ön sıralarda yer almasını istiyorum. Bunun için o kategoriye daha fazla içerik mi girmem gerekiyor ? Eğer farklı bir çalışma varsa yapmak isterim.

• Üyelik 19.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 0 / 112
  • Ticaret 7, (%100)
Şöyleceğim şeyler yapılabileceklerden sadece bazılarıdır;

- Kategori kısmınızın URL adreslerini aman diyerek bırakmayın en azından Wordpress'te mesela zorunlu araya slug gelmesi gerekiyorsa category değil kategori yazın.

- Kategoride bulunan H1 etiketinin alt kısmına özellikle veya tercih ettiğiniz bir kısma (lütfen gereksiz şeyler yazan sırf makale olsun dıye demıyorum bunu) o kategoride neler sunuyorsunuz diğer kategorilere göre bir farklılığı var mı insanlar için yazın. Kullanıcıları rahatsız edebileceğini düşünüyor yada UX kısmında üstte geliyorsa içerikler altta kalıyorsa yazıyı en alta alabilir veya tıkla aç mantığı yapabilirsiniz.

- Kategoride bulunan yazılarınız tahminimce JS'den gelecektir. JS veya frame tarzı geliyorsa eğer mutlaka Google Gibi Getir aracını kullanarak kategori sayfalarınızda bulunan başlıkların özetlerin Google tarafından okunabildiğini kontrol edin.

- Gelen içeriklerin az da olsa özet kısmını içerik başlığıyla beraber altında gelecek şekilde ayarlaryın ki bot text görsün resimden anlaması textden daha zordur.

- Ben kesinlikle etiket kullanmayan birisiyim bunun yerine internal linkler ve site içi linklemeler yaparım. Kategori isimlerinizin atıyorum Kadın diyelim. İçeriklerinizde sadece bir kelimeye sadece bir kere link verilmesi şartı ile otomatik linkleme yapın ki o sayfaya değer verdiğiniz algılansın.

Bunlar yapabileceğiniz bazı şeylerdir.
Ercany

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
OytunTekesin teşekkürler hocam hepsini deneyeceğim :)

• Üyelik 19.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 0 / 112
  • Ticaret 7, (%100)
Ercany rica ederim umarım işe yarar :)

blogtecrubem blogtecrubem www.blogtecrubem.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** B**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 155 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar, Blogger kullanan biri olarak bu konuda oldukça sorun yaşıyoruz, ama Wordpress ve benzeri içerik yönetim sistemlerinden birini kullanıyorsanız şanslı olduğunuzu söyleyebilirim. Sizin için işe yarayacak şöyle bir önerim var. Kategori sayfalarını da normal bir içerik sayfası gibi düşünebilirsiniz. İçerikte öne çıkmak için uyguladığınız SEO yöntemlerini, kategori sayfalarında da uygulayabilirsiniz. Anahtar kelime yoğunluğu ve H etiketleri bu konuda oldukça etkili. Kategori sayfalarında içerikleri listelemeden önce kategori ile ilgili bilgilerin yer aldığı metinleri ekleyebilir ve anahtar kelime uzantılarını H2, H3 etiketlerini kullanarak yerleştirebilirsiniz. URL yapısında ise gereksiz kelimelerden kaçınmanızı öneririm. ....com/kategori şeklinde olması iyi olacaktır. Search Console'a eklenen Robot.txt kodlarını da kontrol etmeniz gerekir. İndexlenmesine izin vermelisiniz. Ayrıca kategori sayfalarına sabit görseller ve title larını bulundurmanız da etkili olacaktır. Yapılan bu düzenlemelerin ardından düzenli olarak alacağınız backlinklerle hedefinize mutlaka ulaşacağınızı düşünüyorum.

• Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
blogtecrubem teşekkürler cevabınız için. /category şeklinde indexlenmiş. Dediklerinize bakacağım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al