freelance iş ilanları

Makale yazma tavsiyesi , tekniği

14 Mesajlar 1.573 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

yigit590 yigit590 Click here Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 25 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar imla kurallarını pek bilmiyorum pek değil hiç bilmiyorum denebilir. :) yarım yamalakta olsa makale yazıyorum bütçem olmadığı için ben de isterdim bu işte ustalaşmış kişiler kazansın ama yok yani bütçe yapcak bişi yok. Neyse konum şu makale yazma teknileri nedir ne değildir ? Yani kendimden örnek veriyim; mesela bir kelimeye vurgu yapmak istediğimde misal cam balkon bunu makalemde cam balkon diye yapıyorum bunun faydası var mıdır ? Şimdi makale yazanlar paylaşmak isterler mi bilmiyorum ama başka kişiler belki bilgi birikimlerini bizimle paylaşabilirler.

https://goo.gl/Ns1z26 http://ortaksan.com
wmaraci
reklam

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)
Uyguladığınız teknik doğru. İmla konusuna gelince eğer makaleyi satın alan kişi imla kurallarını biliyorsa, imla hatalarına tahammül edemez. Mesela ben. İmla kurallarını çok şükür iyi biliyorum. Şuana kadar makale aldığım kişilerden çokça imla hatası yapanlardan bir daha hiç makale almadım. Almayacağım da. Çok da zor değil imlayı öğrenmek. Ama inanın -da, -ki ve -mi'nin doğru yazıldığı bir makale çok akıcıdır.

Diğer bir husus ise bilgi birikimi. İsim vermeyeceğim ama daha önce makale aldığım bir arkadaş çöpten farksız bir yazı verdi. Aynı cümleyi evire çevire 300 kere yazmış. Yani yazacağınız konuda bilgili olun. Eğer bilginiz yoksa da araştırın.

Eğer bir konuda bilginiz yoksa ve o konuda yazmak istiyorsanız da iyi bir araştırma yapın o konu hakkında. Kendimden örnek vereyim. Ben bir makale yazarken en az 10 siteden araştırma yapıp yazıyorum. Kesinlikle şüphede kaldığım veya tam bilmediğim şeyleri yazmıyorum. Yazdığım makalelerin ise harika olduğunu düşünüyorum açıkçası.

Benim verebileceğim ipuçları bunlar. Umarım işinize yarar. Bu tür bilgiler saklı kalmasın arkadaşlar. Paylaşalım.
Ghostcastle KARAHAN

kişi bu mesajı beğendi.

championur22 championur22 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad O** P**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 44 / 63
  • Ticaret 20, (%100)
*imla kuralları
*akıcılık
bunları anldık peki seo uyumlu makaleler nasıl oluyor. Anahtar kelimenin makalede max 2 kere geçmesini isteniyor fakat diğer kelimeleri 1 kez mi kullanmak zorundayız. ?

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

championur22 adlı üyeden alıntı

*imla kuralları
*akıcılık
bunları anldık peki seo uyumlu makaleler nasıl oluyor. Anahtar kelimenin makalede max 2 kere geçmesini isteniyor fakat diğer kelimeleri 1 kez mi kullanmak zorundayız. ?

Hayır diğer kelimeleri de gerektiği kadar kullanabilirsiniz. Ancak aynı kelimenin yazıda çok fazla olmaması lazım. Burada önemli olan anahtar kelimenin yazıda gerekli miktarda geçmesi. Diğer kelimelerin ne kadar geçtiği çok önemli değil.
KARAHAN

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

yigit590 yigit590 Click here Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 25 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Makale den daha çok açıklayıcı anlatım olarak nitelendirebiliriz aslınta benim yaptığımı. Acaba biri http://ortaksan.com/sayfa/urunlerimiz/17.html sayfasında ki makalelere yada dediğim gibi açıklama yazılarına göz gezdirip özelden değerlendirebilir mi ? İmla haricinde ne gibi kusurlarım olduğu hakkında.

Ek Olarak: solda ekranda diğer yazılar mevcut ürünlerimiz ksımı bana ait sadece

https://goo.gl/Ns1z26 http://ortaksan.com

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Siteyi, parayı, reklamı, SEO yu her şeyi bir kenara koyun. Türkiye vatandaşıyız, ana dilimiz Türkçe. Kendi dilimizi bir zahmet öğrenelim, çok zor bir şey değil.
anonymated Ghostcastle

kişi bu mesajı beğendi.

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2

championur22 championur22 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad O** P**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 44 / 63
  • Ticaret 20, (%100)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Siteyi, parayı, reklamı, SEO yu her şeyi bir kenara koyun. Türkiye vatandaşıyız, ana dilimiz Türkçe. Kendi dilimizi bir zahmet öğrenelim, çok zor bir şey değil.

Dostum ? amacımız o değil mi zaten ?

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

championur22 adlı üyeden alıntı

Dostum ? amacımız o değil mi zaten ?

Bunu bir öğretmen değil, bir dost olarak söylemiştim. Evet, amaç bu olmalı. Ve bu olmazsa olmaz olmalı. Bunu belirtmek istemiştim.

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2

ykismetli ykismetli Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker ve Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 342
  • Beğeniler 34 / 73
  • Ticaret 28, (%100)

anonymated adlı üyeden alıntı

Uyguladığınız teknik doğru. İmla konusuna gelince eğer makaleyi satın alan kişi imla kurallarını biliyorsa, imla hatalarına tahammül edemez. Mesela ben. İmla kurallarını çok şükür iyi biliyorum. Şuana kadar makale aldığım kişilerden çokça imla hatası yapanlardan bir daha hiç makale almadım. Almayacağım da. Çok da zor değil imlayı öğrenmek. Ama inanın -da, -ki ve -mi'nin doğru yazıldığı bir makale çok akıcıdır.

Diğer bir husus ise bilgi birikimi. İsim vermeyeceğim ama daha önce makale aldığım bir arkadaş çöpten farksız bir yazı verdi. Aynı cümleyi evire çevire 300 kere yazmış. Yani yazacağınız konuda bilgili olun. Eğer bilginiz yoksa da araştırın.

Eğer bir konuda bilginiz yoksa ve o konuda yazmak istiyorsanız da iyi bir araştırma yapın o konu hakkında. Kendimden örnek vereyim. Ben bir makale yazarken en az 10 siteden araştırma yapıp yazıyorum. Kesinlikle şüphede kaldığım veya tam bilmediğim şeyleri yazmıyorum. Yazdığım makalelerin ise harika olduğunu düşünüyorum açıkçası.

Benim verebileceğim ipuçları bunlar. Umarım işinize yarar. Bu tür bilgiler saklı kalmasın arkadaşlar. Paylaşalım.

Evet hocam, çok haklısınız. Editör kişi şöyle bir yanlışa kapılıyor; sürekli aranan kelimeyi makale içerisinde tekrar ederek okuyucunun tüm dikkatini dağıtıyor ve makale saçma sapan bir hal alıyor. Sırf SEO, hit amaçlı bile olsa bu tür makaleler okuyucu sitenizden uzaklaştırmaktadır.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

YunusG YunusG WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 40 / 70
  • Ticaret 32, (%100)
İmlayı 1-2 haftada rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bağlaçlara, edatlara ve ses daralmalarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu sorunları çalışarak rahatlıkla halledebilirsiniz. Zor olan kısım ise konuyu ilgi çekici bir şekilde yazıya dökebilmek. Onun için de bolca kitap okumalısınız. Ayrıca kelimelerle aranızın iyi olması gerekmektedir.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al