lostyazilim

Penguen menguen hikaye...

2 Mesajlar 903 Okunma
lostyazilim
smmexpress

maskeli maskeli Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek IT
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar 1-2 haftadır siteleri inceliyorum. Kendi sektörümdeki rakip siteleri inceliyorum, içeriklerine bakıyorum... Dizaynlarına bakıyorum... Hiçbiri bir halt etmez, resimler özensiz-kalitesiz konulmuş, yazıların çoğu alıntı. Birkaç cümle ile bloglar oluşturulmuş vs. vs. Bir bakıyorsun istenilen kelimede 1. sayfada 1. sırada çıkıyor. Sonra üst sıralardaki sitelere bakıyorum, backlink kasmışlar her yerden.

Google'ı biz gözümüzde fazla büyütüyoruz gibime geldi. Yok yapay zeka, yok penguen update. Bence hepsi hikaye. Kim daha çok backlink kasarsa o üst sırada oluyor. Pr'ı yüksek sitelerden backlink aldıysan tamamdır bu iş. Sitenin içeriği ile falan ilgilenmiyor google. Backlink kimin fazlaysa onu yukarı çıkarıyor olay bu.
KaanCelik Anatoliamed Kanuni

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ayhankaraman ayhankaraman SEO Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 169 / 65
  • Ticaret 55, (%100)
Evet şu an belki bu yazın çok doğru ama ilerisi için gelecek için planlar yapan google anlık başarılı olanların ekmeği kursaklarında bırakacak. Şu an 1. sırada olan kişiler ilerleyen dönemlerde olmayacak. Google temiz, kaliteli bir arama motoru hedefliyor. Google de bugün ve gelecekte yükselmek istiyorsan kullanıcıya, ziyaretçiye hitap edeceksin. Ziyaretçiyi sitede tutacaksın. Ve tabi backlink kaynakların kaliteli olacak. Pagerank hikaye. Önüne gelen kişi en az pr5 siteye sahip dostum. Google 'i anlarsan oda seni anlar.

Saygılar.
Sinan engin86

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al