lostyazilim

Makale yazıları ve seo

4 Mesajlar 1.103 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

studyokan studyokan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mimar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** S**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 6 / 9
  • Ticaret 16, (%100)
Arkadaşlar diyelimki websitemizin ana kelimesi sandalye ve bir blog sayfası açtık. Ben sandalye hakkında tüm anahtar kelimelerden makale kouları hazırlarsam, yani tüm konu isimleri ve içeriği hep sandalyeler hakkında olursa bu google tarafından Spam olarak mı algılanır?
Yani başka bir konu hakkında yazı yazsak, alakasız olur, sıralamadan düşersin deniyor, alakalı yazsak bu sefer spam olur deniyor. Ben bu homojenliği nasıl yakalayacağımı çözemiyorum.

wmaraci
reklam

CesuryureK CesuryureK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad H** N**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 65 / 109
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar. Size tavsiyem makalelerinizi kısa tutmamamız, gerçekten o makaleyi okunabilir bir şekilde anlamlı tutmanız ve anahtar kelimeyi makale içinde iki-üç taneden fazlasını elinizden geldiğince kullanmamaya özen gösteriniz. Site içeriği ile alakalı olmayan makaleler tabi ki özgün olsa dahi sitenize uyumlu olmadığı için blog olmaktan öteye geçemeyecektir ve sitenizin bütünsel özelliğini zedeleyecektir... Anahtar kelimeyi sırf konu başlığında bulundurayım konu içerisinde sık sık yer vereyim diyorsanız işte o durumda spam durumu söz konusu olabilir. Anahtar kelime sandalye olduğunu varsayarak sadece sandalye kelimesine değil aynı zamanda türevlerine de ağırlık verin ki tek kelime üzerinde sıkıntı yaşamamanız.

Örneğin şu şekilde sayfalarınız var: "sandalye çeşitleri" "plastik sandalyeler" "tahta sandalyeler"

Bu durumda link alırken sandalye kelimesi yerine yukarıda örnekte belirttiğim şekilde farklı farklı kelimelere ve site içerisindeki sayfalara link alın. Tabi ki Sandalye kelimesine ana sayfa için link alacaksınız ancak tek kelimeden sürekli ve aşırı link almak yine spama neden olabilir. Bu durumda link alımlarını bile kelime bazında dengelemek gerekir.
studyokan

kişi bu mesajı beğendi.

Şimdi Saat Sensizliğin Ertesi...

studyokan studyokan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mimar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** S**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 6 / 9
  • Ticaret 16, (%100)
"sandalye çeşitleri" "plastik sandalyeler" "tahta sandalyeler" Mesela diyelim bu üç konuda makale yazdım. "Sandalye çeşitleri" anahtar kelimesini site içindeki farklı bir yazı olan "tahta sandalyeler" yazısının linkine versem (Yani ana domaine vermesem) Daha mı sağlık lı olur?
Ben şöyle yapıyorum; dediğiniz gibi anahtar kelimenin türevleri hakkında makaleler yazıyorum. Yazı içerisinde site içi linki vermiyorum. Sadece etiket olarak ana anahtar kelimemi ve türevini veriyorum. Maximum 2 etiket kullanıyorum yani. Anahtar kelimeyi de arama robotlarının farkedeceği şekilde basık, eğik veya renkli yapıyorum.

CesuryureK CesuryureK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad H** N**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 65 / 109
  • Ticaret 0, (%0)
Verdiğim örnekte sayfalara link alın: "tahta sandalyeler" olan bir sayfanız olduğunu düşünüp tahta sandalyeler şeklinde bağlantılar oluşturabilir veya sayfa linki yerine ana sayfanızın linkini yazabilirsiniz.

Aynı etiketin özellikle anahtar kelime niteliğinde olan bir etiketin sık sık farklı konularda etiket olarak kullanılması sizin başınızı çok fena ağrıtacaktır. Bu bile anahtar kelime cezasına neden olabilir. Olması da muhtemeldir. Bir sitedeki anahtar kelime yoğunluğu %5 ile %7 arasında olmalıdır. (Kelimenin rekabet oranına göre bu değişiklik gösterir: Bakınız) %7 üzeri anahtar kelime cezasına girmenize neden olabilir. Bu da ilgili anahtar kelimede sitenizin çok geri sayfalarda çıkmasına hatta hiç çıkmamasına neden olacaktır. Size önerim etiket tekrarı varsa ilgili etiketleri silmenizdir.

Sitenizi bir bütün olarak ele almanızı, tek kelime veya sayfa değil birden fazla sayfaya link almanızı öneririm. Sitenizin sadece bir kısmını bir kelimede sürekli ön planda tutar ve abartırsanız google ilgili kelimede işlem yapar. Zaten son zamanlardaki algoritma değişiklikleri bir çok sitenin ceza almasına veya gerilemesine neden oldu.

Şimdi Saat Sensizliğin Ertesi...
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al