wmaraci reklam
lidertakipci

Pingleme eski de mi kaldı ?

8 Mesajlar 1.073 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

HiO HiO WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 97 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

Google botlarına yapılan pinglemelerle ilgili bir çok konu var (çoğu 2012ye ait) ben denilen bir çok şeyi yaptım siteeri kullandım ama hala google botları 4-5 günde bir geliyor siteme acaba bu pingleme işi güncelliğini yitirdi mi ?

Bir de diğer meark ettiğim konu, buradaki yazı güncelliğini yitirmiş mi ?
https://wmaraci.com/forum/arama-motoru-optimizasyonu/googleda-hizli-index-icin-ping-servisleri-15393-2.html

wmaraci
reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Pingleme servisleri düzenli bir şekilde kullanıldığında beraberinde botlar ile birlikte site index ve ziyaret sıklıklarını belirler. Özellikle yeni bir siteyse aşırı kullanıp acele etmeyin; zararı olabilir.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

• Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 97 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Pingleme servisleri düzenli bir şekilde kullanıldığında beraberinde botlar ile birlikte site index ve ziyaret sıklıklarını belirler. Özellikle yeni bir siteyse aşırı kullanıp acele etmeyin; zararı olabilir.

Bunu anlamanın yolu yok mu hocam belki ping işe yaramıyor fakat sitem günden güne geliştiği için index sayım artıyor belki pingle alakası yok. Bunun ayrımına nasıl varacağız. Kaç kere pingledim hocam işe yaramıyor ki resmen günler sonra botlar geliyor.

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Ustam ben pinglemenin pek işe yaradığını görmedim. Bence en güzeli yaz yazını google getir. Yok istemiyorsan bırak istedikleri zaman indexlesinler. Yeni içerikleri ana sayfaya koy. Yani yazının linkini sosyal medyada paylaş faydası olur. Yani bir muamma yasayım nöronları yoracaksan hiç ugrasma. Yaz sosyal paylaş. En son yazılrı da ana sayfaya çek. Yine olmadı google getir.
HiO

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Elit Elit Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhendiz
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 50 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Pingleme yerine tanıtım yazısı al, backlink al
saltindagli

kişi bu mesajı beğendi.

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

HiO adlı üyeden alıntı

Bunu anlamanın yolu yok mu hocam belki ping işe yaramıyor fakat sitem günden güne geliştiği için index sayım artıyor belki pingle alakası yok. Bunun ayrımına nasıl varacağız. Kaç kere pingledim hocam işe yaramıyor ki resmen günler sonra botlar geliyor.

Pingleme yaptıktan sonra Google 'de: site:siteadi.com şeklinde arama yapıp sayfalarının en son ne zaman index aldığına bakarak işe yarayıp yaramadığını öğrenebilirsin.
HiO

kişi bu mesajı beğendi.

uzayperformans.com

videoavcisi videoavcisi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad V** K**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 54 / 46
  • Ticaret 2, (%100)
pingleme gereksiz bence, toplu ping yapıyorum sonrasında robot trafiğinde bir hızlanma artma vs. olmuyor.

• Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 97 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

terzi312 adlı üyeden alıntı

Pingleme yaptıktan sonra Google 'de: site:siteadi.com şeklinde arama yapıp sayfalarının en son ne zaman index aldığına bakarak işe yarayıp yaramadığını öğrenebilirsin.

Güzel fikr hocam teşekkürler tavsiye için.

cache:siteadi.com da oluyor galiba ama sizin dediğiniz sayfa sayfa indexleri gösteriyor

Ek Olarak:

videoavcisi adlı üyeden alıntı

pingleme gereksiz bence, toplu ping yapıyorum sonrasında robot trafiğinde bir hızlanma artma vs. olmuyor.

Bence de hocam pingleme çok yersiz görünüyor bir karını görmedim herkes ezbere aynı şeyleri yazmış sözde seocular her yerde

Ek Olarak:

Elit adlı üyeden alıntı

Pingleme yerine tanıtım yazısı al, backlink al

haklısınız hocam teşekkürler fikir için

Ek Olarak:

kendoka adlı üyeden alıntı

Ustam ben pinglemenin pek işe yaradığını görmedim. Bence en güzeli yaz yazını google getir. Yok istemiyorsan bırak istedikleri zaman indexlesinler. Yeni içerikleri ana sayfaya koy. Yani yazının linkini sosyal medyada paylaş faydası olur. Yani bir muamma yasayım nöronları yoracaksan hiç ugrasma. Yaz sosyal paylaş. En son yazılrı da ana sayfaya çek. Yine olmadı google getir.

Klasik seo taktiklerini uygulamaktan başka bir yarar yok gibi zaten hocam. Bu pinglemenin işe yaradığını bi seocular söylüyor işe yaradğını ortaya koyan birileri yok

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al