wmaraci reklam
lidertakipci

Seo Efendisi Kitabını Tavsiye Eder misiniz? - Seo kitabı önerileriniz nelerdir?

13 Mesajlar 3.818 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

GizemliLORD GizemliLORD Tof AŞ-K Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur oldu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 1331
  • Beğeniler 1632 / 280
  • Ticaret 34, (%100)
Merhaba arkadaşlar seo kitapları aldım okudum yeni bir seo kitabı alayım derken gözüme bu kitap(SeoEfendisi E Kitap>link ) ilişti.Yalnız İnternette yaptığım bir takım araştırmalar sonucun fark ettiğim yapay tanıtım/rekklamlar ... ve fiyatının yüksek oluşu ile alıp almama konusunda çekincelerim var.Diğer kitaplardan fazla bir farkı yok ise boşuna almayım seo kitapları genelde aynı oluyor a kişisi kitabında bir yöne ağırlık veriyor b kişisi ise kendi kitabında başka bir yöne ağırlık veriyor(herkes genel bilgileri yazıyor farklı bir dile ile ve ek fark olarakta önem verdiği konuya değiniyor...)....

Lütfen tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Not: Özellikle kitabı almış okumuş veya kitabı okumuş bir yakınından duymuş olanların özellikle görüşlerini bekliyorum...

(Seo kitabı öneriniz varsa önerilerinizi de beklerim bu arada...)

Neden TürkNet'li Olmalıyım>>> https://birurl.com/5nHED
wmaraci
reklam

Junkii Junkii WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 22 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
Kitabı alıp okursan içeriğinin kalitesi ile ilgili mesaj atabilir misin bana?
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

Dogukan Dogukan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendislik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 6 / 121
  • Ticaret 31, (%97)
böyle şeylere para vermenizi önermiyorum açıkcası kelin ilacı olsa kendi kafasına sürer diye bir söz var denemek için girdim google da seo kitabı diye arattım site ilk sayfada yok seo kitapları diye arattım yine yok en iyi seo kitabı diye arattım yine yok.

Seo dediğiniz olay günümüzde artık çok basit bir olaydır.Girip forumlarda bir kaç makale okumanız yeterli olacaktır o kadar ahım şahım bir konu değil seo olayı.Orda yazmışki 3 ayda günlük ziyaretci sayısını 6500 e çıkarttım diye bu çok zor bişey değil.

Kelimelerinizin aranma hacmi yüksekse siz güzel ve hızlı bir temayla düzenli içerikler girdiğiniz zaman ve bu içeriklere sosyal paylaşım sitelerinden hit çektiğinizde içeriğiniz kısa sürede indexlenip size hit getirmeye başlayacakdır 3 ay sonrada 30 40.000 ziyaretci bile çekebilirsiniz.

Bu olay aslında siteye ne kadar yatırım yaptığınıza bağlı bir durum.Örnek vermek gerekirse diyelimki bir film siteniz var ve sizinde yatırım gücünüz var.Siteye ilk ay 300 400 arası film yüklediniz daha sonraki günlerde ise her gün 5 6 film yükleyerek devam ettiniz kullandığınız tema sadece size ait yani özel kodlama olup başka sitelerde yok girdiğiniz filmlerin reklamını facebook sayfalarında yapıyorsunuz 100 200k lık sayfalarda reklam atıyorsunuz ücretli olarak.Daha sonra girdiğiniz filmlerin anahtar kelimelerini doğru seçip etiketleri düzenli atıyorsunuz bir süre farkediceksinizki filmlerin büyük bir kısmı ilk sayfalara doğru tırmanıyor.Bu şekilde 2 ay geçti diyelim daha sonra bir miktar daha para harcayıp 10 15 tane prsi yüksek siteden direk link aldınız farklı kelimelere olacak şekilde bunların etkisinide 10 15 günde görürsünüz böyle bir çalışmayla 3 ayın sonunda siteniz emin olun günde 30 40 bin ziyaretci çekecektir.

Tabi bu bahsettiğim yatırım olayı 4 5 bin tl gibi bir yatırım yapmanız gerekiyorki karşlığını alabilesiniz 3 ayın sonunda siteye alacağınız reklamlarla harcadığınız parayı 2 3 ay da karşılar ve büyümeye devam edersiniz.

Herşey emek harcamakla bitmiyor büyük bir işte başarılı olmak için büyük oynamanız gerekiyorki başarılı olasınız yoksa burdan alacağınız 100 tl lik bir kitapla bir yere varamazsınız varsanız bile hayal ettiğiniz gibi olmaz durum.

Yine çok uzun yazdım sanırım :) iyi forumlar
mbatuhan AhmetOztasci

kişi bu mesajı beğendi.

muratsal muratsal Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 11 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Doğukan biraz abarttın gibi geliyor. O kadar kolaysa her parası olan bu işten iyi para kazanırdı dediğine göre. Ama gerçek hayatta ben öyle pek görmüyorum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendislik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 6 / 121
  • Ticaret 31, (%97)

muratsal adlı üyeden alıntı

Doğukan biraz abarttın gibi geliyor. O kadar kolaysa her parası olan bu işten iyi para kazanırdı dediğine göre. Ama gerçek hayatta ben öyle pek görmüyorum.

Be gerçek bir örnek verdim kendimden varsa 4 5 bin lira bütcen yatırıp deneyebilirsin doğru yapılan her iş para kazandırır.

tsunami tsunami WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci web master
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 13 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
en iyi site bile googlede hergün ilk sayfada çıkmaz çıkamaz. Başka sitelere de öncelik tanınacağı günler olacaktır. o kadar kolay bir iş değildir sandığınız kadar ki herkez wp alt yapısını kullanmıyor.
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

GizemliLORD GizemliLORD Tof AŞ-K Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur oldu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 1331
  • Beğeniler 1632 / 280
  • Ticaret 34, (%100)

Dogukan adlı üyeden alıntı

böyle şeylere para vermenizi önermiyorum açıkcası kelin ilacı olsa kendi kafasına sürer diye bir söz var denemek için girdim google da seo kitabı diye arattım site ilk sayfada yok seo kitapları diye arattım yine yok en iyi seo kitabı diye arattım yine yok.

Seo dediğiniz olay günümüzde artık çok basit bir olaydır.Girip forumlarda bir kaç makale okumanız yeterli olacaktır o kadar ahım şahım bir konu değil seo olayı.Orda yazmışki 3 ayda günlük ziyaretci sayısını 6500 e çıkarttım diye bu çok zor bişey değil.

Kelimelerinizin aranma hacmi yüksekse siz güzel ve hızlı bir temayla düzenli içerikler girdiğiniz zaman ve bu içeriklere sosyal paylaşım sitelerinden hit çektiğinizde içeriğiniz kısa sürede indexlenip size hit getirmeye başlayacakdır 3 ay sonrada 30 40.000 ziyaretci bile çekebilirsiniz.

Bu olay aslında siteye ne kadar yatırım yaptığınıza bağlı bir durum.Örnek vermek gerekirse diyelimki bir film siteniz var ve sizinde yatırım gücünüz var.Siteye ilk ay 300 400 arası film yüklediniz daha sonraki günlerde ise her gün 5 6 film yükleyerek devam ettiniz kullandığınız tema sadece size ait yani özel kodlama olup başka sitelerde yok girdiğiniz filmlerin reklamını facebook sayfalarında yapıyorsunuz 100 200k lık sayfalarda reklam atıyorsunuz ücretli olarak.Daha sonra girdiğiniz filmlerin anahtar kelimelerini doğru seçip etiketleri düzenli atıyorsunuz bir süre farkediceksinizki filmlerin büyük bir kısmı ilk sayfalara doğru tırmanıyor.Bu şekilde 2 ay geçti diyelim daha sonra bir miktar daha para harcayıp 10 15 tane prsi yüksek siteden direk link aldınız farklı kelimelere olacak şekilde bunların etkisinide 10 15 günde görürsünüz böyle bir çalışmayla 3 ayın sonunda siteniz emin olun günde 30 40 bin ziyaretci çekecektir.

Tabi bu bahsettiğim yatırım olayı 4 5 bin tl gibi bir yatırım yapmanız gerekiyorki karşlığını alabilesiniz 3 ayın sonunda siteye alacağınız reklamlarla harcadığınız parayı 2 3 ay da karşılar ve büyümeye devam edersiniz.

Herşey emek harcamakla bitmiyor büyük bir işte başarılı olmak için büyük oynamanız gerekiyorki başarılı olasınız yoksa burdan alacağınız 100 tl lik bir kitapla bir yere varamazsınız varsanız bile hayal ettiğiniz gibi olmaz durum.

Yine çok uzun yazdım sanırım :) iyi forumlar

Şu gerçek var ki illegal siteler her zaman tutulur helede sopa yasasının bir çok film sitesinin kökünü kazıması sonucu aradığımız diziyi filmi zor bulduğumuz süreçte açılan film sitelerinin tutulmaması elde değil.. Potansiyeli var zaten film sitesine düzenli olarak yatırım yaparsan uçar gider;ama iş legal sitelerde öyle değil işte...

(Belki diyebilirsin hangi film bulunmuyor-hangi dizi bulunmuyor internette heps var diye ne yazık ki halen bir çok sitenin linkleri kırık bir dizi aradım aramadığım site kalmadı mesela en sonunda bula bula internet cafede buldum adamla stoklamışlar :) )

Benim meraklarımdan birisi bu kitap neden bu kadar pahalı ?
Demek ki içinde bir şeyler var diyorum ama;inanasım gelmiyor,seo efendisi kitabı diye arattım Google'da adamlar sanki her yerden tanıtım yazısı almış ya aynı tanıtım yazıları çıktı ya da yan sitelerinden 3-5 yorum çıktı... Yani kitabı alıp okumuş bir kişinin blogunda veya formda herhangi bir yerde bu kitap hakkında düşüncelerinizi dile getiren bir yazı göremedim/bulamadım 3-5 cümlelik şeyler var onlarında ne olduğu belirsiz,Zaten birde bu kitabın satımında bile Ref linki var bu kitap hakkında her yoruma da inanamayız...

En sonunda dedim korsanı varsa indireyim kalite testi yapayım. ''Seo efendisi kitabı Ücretsiz indir.'' çıkan içeriklerde yazanlar: (Warez'e hayır... )

Seo efendisi kitabını yukarıdaki linke tıklayarak indirebilirsiniz.Tıkladım (Reklamları ya da direk kendi siteleri çıktı çoğunda...)

Yine bir siteye baktım 404 çıktı belki vardı kitap yayından kaldırmak zorunda kaldı.

Sitenin birisinde olan ise çok ilginçti. ....(nokta).blogcu.com site adı her neyse blogun birisine ücretsiz indir diye başlık atmışlar baktım konuda adamlar korsana önlem almışlar.Bu kitabın korsanını bulamazsınız.Eğer kitabın korsanını bulur ve indirip kullanırsanız sizler içinde hele bilmem kaç bin tl'ler arası cezai işlem uygulanacaktır. Kitabımız uluslar arası patentlidir falan filan...

O bu bir yana piyasada kendilerinin tanıtım yazısı ile yapmış/yaptırmış olduğu bir çok reklam var.3 Tekil şahıslardan reklam amacı gütmeyen kitap hakkında görüş dile getiren bir yazı ve/veya yeterli yorum/lar bulamadım.

Ek Olarak: Kitap hakkında bir yorum geldi:

Sezilerimin söylediği gibi Google'daki çoğu birbirinin aynısı olan tanıtım yazıların reklam tuzağı imiş...

Mesaj Link Bakınız: http://www.***.net/1066702174-post7.html

Neden TürkNet'li Olmalıyım>>> https://birurl.com/5nHED

• Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendislik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 6 / 121
  • Ticaret 31, (%97)
Hepsi aynı noktaya çıkıyor seo nun bir kitabı olmaz hergün değişen algoritmalara siz nasıl sabit bir kitapla bakabilirsinizki zaten piyasada bir çok bilgi mevcut muhtemelen bu adamlarda hepsini bir araya toplayıp paraya çevirmişler.Patent meselesine gelince böyle bir şeyin patenti olmaz adamlar keklemişler milleti site sahiplerinide tehdit edip mahkeme vs diyerek yazıları kaldırtmışlardır.

Madem patentli ve ücretli satılan bir ürünse sormazlarmı adama senin vergi numaran ne faturan nerde ofisin nerde diye.
LeventC yasinatagun

kişi bu mesajı beğendi.

LeventC LeventC WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 28 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

Dogukan adlı üyeden alıntı

Madem patentli ve ücretli satılan bir ürünse sormazlarmı adama senin vergi numaran ne faturan nerde ofisin nerde diye.

Güzel bir noktaya değindin :)
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

demreli demreli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 588
  • Beğeniler 47 / 103
  • Ticaret 0, (%0)
Nedense bana sırf satış için açılmış siteler samimi gelmiyor. Onun yerine şahışların çıkardığı kitapları tavsiye ederim. Sanırım seohocasının kitabı vardı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al