wmaraci reklam

Seo hakkında bir sorum var

11 Mesajlar 1.377 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

anilcan0680 anilcan0680 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese merhaba,
Bir makale taslağı oluşturup, bunu da 10 adet makalenin hepsinde kullansam seoya olumsuz etkisi olur mu?

Örnekleyecek olursam

xxx filmi, xxx yılında xxxx yönetmenliğinde vizyona girmiştir.

"xxx" şeklinde belirttiğim yerler değişkenlik gösterecek ancak diğer kısımlar aynı olacak. 10 adet makalede de bu cümleyi bu şekilde kursam - puan olur mu?

wmaraci
reklam

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
Hayır problem olmaz. Ama daha özgün halde kullanmanız mantıklı olabilir bence.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!

• Üyelik 26.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Hayır problem olmaz. Ama daha özgün halde kullanmanız mantıklı olabilir bence.
Nasıl yani biraz daha açabilir misiniz?
Aslında benim sorunum şurda ben hepsinde yönetmeni ve hangi yılda filmin çıktığını vermem gerekiyor. Böyle en az 10 tane makale yazacağım bunları nasıl birbirinden ayırabilirim. Aslında bütün yazılarım özgün olacak ancak hepsi hemen hemen aynı başlıklar olduğu için birbirinden ayırmam sorun oluyor. Mesela, en iyi aşk filmleri, en iyi filmler, en iyi korku filmleri gibi makalelerde filmleri tanıtırken filmlerin konusunu değiştirerek yazıyorum ancak o ilk satırı değişteremedim.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Bir tablo şeklinde sunulan verilerde ürün şablonları gibi değerlendirme olur.

filmin adı
yönetmen
yılı
kategori
gibi bunların karşılıklarında kullanılanlar seo ya etki eder. Aynı film adını bir kaç kez kullanmanız gerekebilir.
Rocky 1 -2-3-4-5
hepsinde yönetmen aynı, sadece kısmen oyuncular değişik. zaten bunu da belirteceksiniz. bu yönden filmlerde seo açısından sıkıntı olmaz.
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 26.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Bir tablo şeklinde sunulan verilerde ürün şablonları gibi değerlendirme olur.

filmin adı
yönetmen
yılı
kategori
gibi bunların karşılıklarında kullanılanlar seo ya etki eder. Aynı film adını bir kaç kez kullanmanız gerekebilir.
Rocky 1 -2-3-4-5
hepsinde yönetmen aynı, sadece kısmen oyuncular değişik. zaten bunu da belirteceksiniz. bu yönden filmlerde seo açısından sıkıntı olmaz.

Hocam aslında tam olarak öyle değil şimdi size bir metin yazacağım. Örnek olması açısından

x filmi, x yılında x yönetmenliğinde vizyona girmiştir. xxxx. Başrollerinde, x bulunmaktadır. Film, x ödül almıştır.
Tür: x

Şimdi bu metinde x olan kısımlar filme göre bakılara bilgilerine yazılmıştır.
xxxx olan kısım da filmin konusu hakkında bilgi metnidir.

Bu şekilde olan yazı seoya eksisi olur mu aslında bunu öğrenmek istiyorum.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

anilcan0680 adlı üyeden alıntı

Hocam aslında tam olarak öyle değil şimdi size bir metin yazacağım. Örnek olması açısından

x filmi, x yılında x yönetmenliğinde vizyona girmiştir. xxxx. Başrollerinde, x bulunmaktadır. Film, x ödül almıştır.
Tür: x

Şimdi bu metinde x olan kısımlar filme göre bakılara bilgilerine yazılmıştır.
xxxx olan kısım da filmin konusu hakkında bilgi metnidir.

Bu şekilde olan yazı seoya eksisi olur mu aslında bunu öğrenmek istiyorum.

Temel olarak kullanılan metinlerde bağlamlar önemlidir. Her yeni makalede benzer içerik ifadeleri kullanmakta gayet normaldir. Burada kopya içerik sorunu daha çok cümlelerin tamamının aynı olması ile değerlendirilir. Senin verdiğin örnekte bir sorun yok. Gayette güzel seo olur.

• Üyelik 26.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Temel olarak kullanılan metinlerde bağlamlar önemlidir. Her yeni makalede benzer içerik ifadeleri kullanmakta gayet normaldir. Burada kopya içerik sorunu daha çok cümlelerin tamamının aynı olması ile değerlendirilir. Senin verdiğin örnekte bir sorun yok. Gayette güzel seo olur. Bilgilendirmen için çok teşekkür ederim.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

Bilgilendirmen için çok teşekkür ederim.

Rica ederim.
Ek olarak makale içi etiketler kullanmaya özen gösterin ve bir makalede ortalama 4 etiket ve diğer bir makalede de bunlardan en az bir tanesini kullanmaya özen gösterin. Bu seodan biraz daha önemlidir. Google artık sitede kalma ve makaleden makaleye geçişlere dikkat ediyor. Makaleler arası bir bağ (etiket zinciri) yoksa o sayfadan ileri gitmeden siteden çıkıyor.

Tüm siteyi bir zincir gibi, her sayfayı da zincir halkası gibi düşünün. Etiketlerde bu zincirin bağlayıcı unsurudur.
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Rica ederim.
Ek olarak makale içi etiketler kullanmaya özen gösterin ve bir makalede ortalama 4 etiket ve diğer bir makalede de bunlardan en az bir tanesini kullanmaya özen gösterin. Bu seodan biraz daha önemlidir. Google artık sitede kalma ve makaleden makaleye geçişlere dikkat ediyor. Makaleler arası bir bağ (etiket zinciri) yoksa o sayfadan ileri gitmeden siteden çıkıyor.

Tüm siteyi bir zincir gibi, her sayfayı da zincir halkası gibi düşünün. Etiketlerde bu zincirin bağlayıcı unsurudur.

Dediğiniz şeyi yapacağım da işte tek sorunum şuydu. Başlıklar hep benzer en iyi filmler, en iyi aşk filmleri, en iyi korku filmleri vb. gibi o yüzden de makaleler birbirinden bağımsız olmuyordu. Yani mantıksız duruyordu bu yüzden de bir makale şablonu oluşturup yazmaya karar vermiştim. Ancak kelimeler tekrar ettiği için acaba seo için olumsuz olur mu diye düşünmüştüm. Ancak sizin cevabınızla aydınlandım. Tekrardan teşekkür ederim.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

Dediğiniz şeyi yapacağım da işte tek sorunum şuydu. Başlıklar hep benzer en iyi filmler, en iyi aşk filmleri, en iyi korku filmleri vb. gibi o yüzden de makaleler birbirinden bağımsız olmuyordu. Yani mantıksız duruyordu bu yüzden de bir makale şablonu oluşturup yazmaya karar vermiştim. Ancak kelimeler tekrar ettiği için acaba seo için olumsuz olur mu diye düşünmüştüm. Ancak sizin cevabınızla aydınlandım. Tekrardan teşekkür ederim.

Sistem, Menüde temel başlıklara takılmıyor. kategoriler "En iyi aşk filmleri" yerine kullanabileceğiniz farklı bir başlık varsa onu kullanın, böylece ciddi fark yaratmış olursunuz. Söylemeye çalıştığımız şu. Makaleler (yani filmler) aynı başlıkta olmamalı. Örneğin şu olabilir; Rocky1 Rokcy 2 vs. Esaretin Bedeli adında onlarca film olabilir. Bu nu ayrıt edecek olan Oyuncular ve açıklamalardaki ifadelerdir. Düşünsenize siz Esaretin Bedelini eklediniz, herkes ekledi ve botlar bunları indeksledi. Ortaya çıkan temel tabloda bir gerçek makale diğerlerinin hepsi kopya olarak algılanması gerekiyor. Aramalarda sadece "gerçek" anlamda ilk indeks alan Esaretin bedeli sonucu çıkardı. Ama arandığında 100binlerce indekslenmiş sonuç çıkıyor ortaya. Bunu sağlayan alt parametreler, açıklama ve kullanılan etiketler...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al