wmaraci reklam
lidertakipci

SEO Hakkındaki Sorunuzu Cevaplıyorum (Ücretsiz)

132 Mesajlar 13.947 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kandirsel kandirsel Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 3, (%100)
Eklediğimiz içeriklerde örnek vericek olursak bir film isminde;
xxx izle kelimesinde yükselmek için google'da ilk sıralara gelmek için kaç tane tanıtım yazısı satın almalıyım o sayfam için ? ekstra olarak yapabilceğim şeyler varmı ? imleme yaptığım zaman sıralamalardan düşüyorum o yüzden imleme olayını bıraktım.. video backlink zaten yapıyorum.. bir xxx izle filmi için 10 tane tanıtım yazısı aldım aralıklı zamanlarla giremedim sıralamaya 5.sayfalarda kaldım

wmaraci
reklam

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

dragonwx adlı üyeden alıntı

Merhaba,
Çok yorum var okumadım ancak sürekli merak ettiğim bir soru var, bu google neden bu kadar blogger tabanındaki siteleri desteklemekte, şöyle bir örnekleme verirsek wordpress üzerinden açtığımız biz site 1-2 hafta içerisinde index almaya başlar iken blogger tema kurulum aşamasında index aldığına şahip oldum. Bu farkın nedeni nedir, neden google bu kadar blogger yanlısı? Seo açısından blogger kullanmak dahamı yararlı olucaktır ?

Merhaba,

Bloggerda bilindiği üzere etiketler index almamakta, bu da indexlerdeki güvenirliği arttırıyor. Wp siteler 7-8 etikete bazen 20 etikete çıkıyorlar. Google bu neden bu tür sistemlere şüpheli yaklaşıyor.

Blogger tamamen Google'a uygun hareket eden bir yapıyla hareket eder. Sitenizde telif hakkını ihlal eden bir şey olduğunda bir bildirim ile anında yazıyı taslak haline getirir mesela.

Bunun yanı sıra Blogger'ın gelişmiş spam algoritması var, çabuk bir şekilde spam siteyi algılıyor ve spama izin vermiyor.

Yani sizin anlayacağınız Blogger kurallara uyuyor, bu nedenle Google buna göre muamele yapıyor.

Blogger SEO açısından daha kolay yükselir fakat Wordpress sistemdede birçok özgürlüğünüz var.

Bir wordpress sitesi açıp Google'a göre kurallara uyarak hareket ederseniz siteniz bir süre sonra çok kaliteli bir şekilde ilerleyiş kaydeder mesela.

Yani sizin anlayacağınız Blogger'da istesenizde bazı şeyleri yapamıyorsunuz. Bu nedenle avantajı var.

Ama wordpress te de bunlar hakkında bilgi sahibi olup yapmazsanız tabiki iyi olacak ve iyi bir noktaya gelecektir.

Bu konuda düşüncem bu yönde.

Umarım bir nebzede olsa çözüme ulaşmıştır kafanızdaki soru.

İyi çalışmalar dilerim.

Ek Olarak:

Bilo adlı üyeden alıntı

O zaman bir soru da benden;

İstediğimiz kelimelerde çıkmakta sorun yok, bu kolay iş.
Peki; istemediğimiz kelimelerde çıkmamayı nasıl başarırız :)

sevgiler
.

Merhaba,

Google sıralama ölçütleri zaten istemediğiniz kelimelerde sizin çıkmanızı engeller.

Mantık şu şekilde ilerliyor;

Kullanıcı bir siteye girdiğinde o siteden o kelimelerle ilgili verim alıyorsa o site yararlıdır, o sitede zaman geçiriyorsa, yorumda bulunuyorsa, o sitedeki o yazı belirli aralıklarla yorumlar atılıp güncelleniyorsa o yazıda üst sıralarda rekabet edersiniz.

Fakat o kelimede o yazıya giren hemen yazıdan çıkıyor, yorum atmıyor, o yazı sürekli güncellenmiyor ise yazı gerilerde kalır ve o kelimeden fayda sağlayan siteleri öne sürer.

Bunların hepsi kayıt altına alınıyor sizin anlayacağınız.

Fakat gidip bir adult siteye link verdiniz diyelim ve bu linkin google da çıkmasını istemiyorsunuz.

noindex isimli bir tag olması lazımdı yanlış hatırlamıyorsam. Bu tagı araştırarak bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz herhalde. Tam olarak emin olmamakla birlikte söylüyorum bunu. Bu tagı kullandığınızda link etki eder mi etmez mi bilmiyorum ama bu şekilde taglar var, bir araştırın derim.

Yıllar önce incelediğim bir meseleydi. Hafızamda çok az bir yeri kalmış. Silinmek üzere, tam olarak hatırlayamadım kusura bakmayın :)

Ek Olarak:

kandirsel adlı üyeden alıntı

Eklediğimiz içeriklerde örnek vericek olursak bir film isminde;
xxx izle kelimesinde yükselmek için google'da ilk sıralara gelmek için kaç tane tanıtım yazısı satın almalıyım o sayfam için ? ekstra olarak yapabilceğim şeyler varmı ? imleme yaptığım zaman sıralamalardan düşüyorum o yüzden imleme olayını bıraktım.. video backlink zaten yapıyorum.. bir xxx izle filmi için 10 tane tanıtım yazısı aldım aralıklı zamanlarla giremedim sıralamaya 5.sayfalarda kaldım

Merhaba,

Otomatik olarak birçok siteye imleme yapmak yerine gerçekten kaliteli imleme sitelerini bularak bunlardan imleme yapmalısınız.

Bir filmde yükselmek rekabete göre değişiyor fakat şunu söyleyebilirim;

Eğer diğer alt sayfalarınızda güçlüyse ve güçlü sitelerle sitenizi besliyorsanız o zaman kaliteli forum tanıtımları (5-10 en fazla 15) ile bile ilk 5'e girersiniz.

Ayrıca size tavsiyem, yükselmek istediğiniz bağlantıları besleyecek paravanlar oluşturun ve çöp imlemeleri onlara yapın. 100 forum tanıtımı yapabilirsiniz mesela paravanlara. Böylece güçlü paravanlar ve çabuk yükseliş yakalarsınız.

Biraz zahmetlidir ama üzerine kafa yorarsanız bununda kolay yollarını bulacağınıza eminim.

Umarım yardımcı olabilmişimdir bir nebzede olsa, iyi çalışmalar dilerim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al