wmaraci reklam

Seo için çapraz linkmi? Tek taraflı linkmi?

6 Mesajlar 1.193 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

wpuzmann wpuzmann Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba wm aracı uzmanları,
Benim yaklaşık 15 adet web sitem var.Bunun çoğunluğu temizlik üzerine.Ben şimdi bu siteler arasında link dağılımı yapmak istiyorum.Sanırım bunun adına çapraz lin deniliyor.Class C IP ayrı olan sadece 1 sitem var.Host ve firmasını ayrı almıştım.Sayın admin burak beyin bilgilendirmesi ile Class C IP ne işe yaradığını öğrendim.Uzun lafın kısası, Ben Class C IP ayrı olan siteye diğer sitelerimden link versemmi yararlı olur? Yoksa hepsi arasında link vererek ( çapraz link ) bununmu faydası olur?
Class C IP ayrı olan alan adım temizlikle alakalı ve gerçekden güzel bir domain.Lütfen seo için birşeyler yapmam gerekiyor.Bir sitememi ağırlık versem?

wmaraci
reklam

Konyali Konyali furkan.konyali@gmail.com Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front-end Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 1043
  • Beğeniler 130 / 62
  • Ticaret 5, (%100)
Çapraz link çıkışı vermen yeterli.

• Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)
Yani clas ip farklı olan sitemede diğer sitelerimede aynı linkleri koysam daha iyi olur demi?

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Farklı class c ip adresleri arası çapraz link değişimi yapman daha iyi olur evet. Ayrıca ekleyeceğin linklerin sitenin konusu ile alakalı olmasıda önemli.

Not: Ip kontrolünü Class C IP Kontrolü aracı ile yapabilirsin.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

mesuttt mesuttt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmarter
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 24 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Class C IP de olan özel siten için eğer diğer 14 site spam içerikli değilse, yeni açılmış değilse, özgün ve en az 30 makale bulunuyorsa her birinde link verirsen Class C IP'de yer alan site güçlenecektir. Ama diğer siteler yeni ise pek fazla faydasını göreceğini zannetmiyorum. Onun dışında forumlarda tanıtım ve paravan blog (blogcu, blogger, wordpress.com) üzerinden Class C IP'de yer alan site için paravan blog oluşturup onları geliştirebilirsen hem bu paravan bloglar google'da yükselmiş olur hemde ana siteye verilecek olan link hedefine ulaşmış olur.

• Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)

Burak adlı üyeden alıntı

Farklı class c ip adresleri arası çapraz link değişimi yapman daha iyi olur evet. Ayrıca ekleyeceğin linklerin sitenin konusu ile alakalı olmasıda önemli.

Not: Ip kontrolünü Class C IP Kontrolü aracı ile yapabilirsin.

Evet burak hocam, Bende dediklerinizi yaptım, ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim.Hedefdeki sitemi ilk sıralara çıkarmamda yardımcı olacak bilgileri sağladığınız için çok çok teşekkürler ederim

Ek Olarak:

mesut adlı üyeden alıntı

Class C IP de olan özel siten için eğer diğer 14 site spam içerikli değilse, yeni açılmış değilse, özgün ve en az 30 makale bulunuyorsa her birinde link verirsen Class C IP'de yer alan site güçlenecektir. Ama diğer siteler yeni ise pek fazla faydasını göreceğini zannetmiyorum. Onun dışında forumlarda tanıtım ve paravan blog (blogcu, blogger, wordpress.com) üzerinden Class C IP'de yer alan site için paravan blog oluşturup onları geliştirebilirsen hem bu paravan bloglar google'da yükselmiş olur hemde ana siteye verilecek olan link hedefine ulaşmış olur.

Hocam verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.Bende dediğinizi yapacağım.Bu konuların seo için çok önemli olduğunu sizler sayesinde fark etdim.Bunca bilgi dolu yazılar yazmışsınız.Zahmet verdim sizlere.Çok teşekkür ederim.Çok sağolun.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al