freelance iş ilanları

Seo saçmalığı bayıldım buna :)

17 Mesajlar 2.514 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 6005
  • Beğeniler 3911 / 3916
  • Ticaret 6, (%100)
Kişisel görüşüm:

Öncelikle yaptığınız işi sevin. Donanım sitesi mi açacaksınız? Adsense'den para gelir diye açmayın. Donanımlarla, ekran kartlarıyla, anakartlarla uğraşmayı, takip etmeyi gerçekten seviyorsanız bir donanım sitesi açın.

İnsanlara faydalı olmaya çalışın. Yaptığınız işten zevk alın. Bu ikisi başarıyı getirir. Başarı da kazancı.

Ancak insanlar kısa yoldan para kazanma peşindeler. Seo'da artık bir arama motoru optimazsyonundan çıktı, arama motorlarını nasıl kandırırım olayına dönüştü.

Diğer sitelerden para verip backlink almanın bir anlamı yok. Sen çok kaliteli donanım incelemesi yaz, diğer site seni önerir zaten. Bu da backlink demektir.

Tabi seo sadece backlink demek değildir. Sadece bir örnek üzerinden anlatmaya çalıştım.
FilmlerBizden azizarslan

kişi bu mesajı beğendi.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

wmaraci
reklam

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
bütün net google ekseninde dönemez, dönmemesi gerekir, aksi takdirde tekel ve hegemonya oluşur!

Bencede haklı bu konuda...

Ancak bazı kişiler seoyu sadece backlink olarak görüyor.Seo Sitenin arama motorlarına uygunluğunu sağlıyor.Yani sadece backlink almak ile iş bitmiyor... Site içi kodlamayı düzeltmek lazım ve google in istediği şekli vermek lazım.İşte o zaman tam seo yapmış olursunuz

http://www.emrekarakaya.com.tr/

barisay barisay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Seo, Wordpress, Security
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1386
  • Beğeniler 146 / 428
  • Ticaret 65, (%100)
http://www.youtube.com/watch?v=ESe6efmwlFk :)

Optimus Optimus Optimus Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilişim / İnternet
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)
Ozgun içerik önemli deniliyor ama neden benim yazdigim emek verdigim 1200 kelimelik bir makaleyi adamin birisi forumda veya sitesinde kaynaksiz yayinladiginda benim sitemden once cikiyor? Ben bir deneme yapicam tamami spam bir site acip bakalim siralamaya girecekmi. Belki bizde bir hata vardir herkes kooya içerik le asil siteleri geciyorsa boyle seo nun icine ederim

wmaraci
wmaraci

spinabifida spinabifida Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 440
  • Beğeniler 46 / 89
  • Ticaret 0, (%0)

Optimus adlı üyeden alıntı

Ozgun içerik önemli deniliyor ama neden benim yazdigim emek verdigim 1200 kelimelik bir makaleyi adamin birisi forumda veya sitesinde kaynaksiz yayinladiginda benim sitemden once cikiyor? Ben bir deneme yapicam tamami spam bir site acip bakalim siralamaya girecekmi. Belki bizde bir hata vardir herkes kooya içerik le asil siteleri geciyorsa boyle seo nun icine ederim

istediğin kadar özgün içerik yap. içeriğini kopyalayan site sitenden daha iyidir, daha fazla ziyaretçisi vardır, zaten başka kelimelerde de sitenden daha üstte çıkıyordur. adam zamanında çalışmış bu noktaya gelmiş. şimdi de meyvesini yiyor.

Optimus Optimus Optimus Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilişim / İnternet
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)

spina bifida adlı üyeden alıntı

istediğin kadar özgün içerik yap. içeriğini kopyalayan site sitenden daha iyidir, daha fazla ziyaretçisi vardır, zaten başka kelimelerde de sitenden daha üstte çıkıyordur. adam zamanında çalışmış bu noktaya gelmiş. şimdi de meyvesini yiyor.

Yani diyorsunuz ki ne varsa eskilerde var domain yaşı ve otoritesi google da itibarı temsil ediyor. Kasmaya gerek yok

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)

Psycho adlı üyeden alıntı

Kişisel görüşüm:

Öncelikle yaptığınız işi sevin. Donanım sitesi mi açacaksınız? Adsense'den para gelir diye açmayın. Donanımlarla, ekran kartlarıyla, anakartlarla uğraşmayı, takip etmeyi gerçekten seviyorsanız bir donanım sitesi açın.

İnsanlara faydalı olmaya çalışın. Yaptığınız işten zevk alın. Bu ikisi başarıyı getirir. Başarı da kazancı.

Ancak insanlar kısa yoldan para kazanma peşindeler. Seo'da artık bir arama motoru optimazsyonundan çıktı, arama motorlarını nasıl kandırırım olayına dönüştü.

Diğer sitelerden para verip backlink almanın bir anlamı yok. Sen çok kaliteli donanım incelemesi yaz, diğer site seni önerir zaten. Bu da backlink demektir.

Tabi seo sadece backlink demek değildir. Sadece bir örnek üzerinden anlatmaya çalıştım.

Emin misin link vereceğine? :) kopyala/yapıştır daha kolay gelir, çok az kişi link verir :)
Morfran

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al