wmaraci reklam

Sıralama kaybetmeden domain değiştirmek mümkün mü ?

24 Mesajlar 5.538 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Arkadaşlar falanfilan . info isimli hedef kelimelerinde zirveye oynayan bir siteyi falanfilan . com adresine taşımak istiyorum . Fakat sıralamada kayıp yaşamadan google ile samimiyetimize zeval getirmeden bunu yapmak mümkün olabilir mi ? Kullanııcı olarak direk adres yazıp girilen bir içerik değil anahtar kelimeden hit geliyor zaten tek derdim sıralama kaybolmadan aynı içerik herşey aynı bir tek domainin farklı bir uzantısıyla kullanılacak . Site bloggerda kurulu + tanıtım çalışmaları + backlinkler vesaire bi kamyon dolusu da çalışma var .

Bunu yapacak olmamın sebebi uzantıdan dolayı yüksek gösterime karşı düşük tıklanma oranı . Fakat diğer uzantıya geçtiğimde bu tıklanma oranı tüm gösterimi emecek kadar alakalı kuvvetli . Nasıl yaparız :D fikirlerinize , deneyen varsa tecrübelerine ihtiyacım var

wmaraci
reklam

ONEAL ONEAL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 11 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
304 yönlendirme kullanmaktan başka ihtimal görmüyorum. genelde sıralaman düşmüyor ama tabi ihtimalde var gibi..

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Biraz araştırdım tanıtım yazıları , oluşan organik backlinkler vesaire çöpe dönüşür mecbur değilseniz böyle bişeye kalkışmayın falan yazmışlar *** da .

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Katılıyorum yazdıklarına. Bende de öyle bir domain var, sadece uzantı değil, domain olarak da değişmesi gereken, ama değiştiremiyorum. sıralamadan düşeceğini tahmin ediyorum. Konuya da onun için baktım aslında, yol gösteren olursa ben de denerim; ama benim o domainden tamamen kurtulmam gerek, yönlendirme de benim işime gelmez.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Mutlaka tam bir çözümü vardır bildiğim uygulayan aynı kelimede yine ilk sırada olan bir site var . Yabancı bir site olduğundan danışamadım . Nasıl yaptı bilmiyorum ama bi şekilde yaptı fakat lbacklinkler falan filanlar ne oldu hiç fikrim yok . Bende senin gibi bekliyorum inşallah kesin bir yöntemi vardır da halledebiliriz ya günlük 5-10k hitli site çöp olcak ya 50k ya çıkacak benim için o kadar farkedecek bir olay .

brk brk Meşgul Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 82 / 81
  • Ticaret 1, (%100)
//Konu dışı
O zaman neymiş? Zamanında domainimizi doğru seçiyormuşuz.
Bipixel GizemliLORD 10679

kişi bu mesajı beğendi.

coder, bike rider, hobbyist photographer

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

brk adlı üyeden alıntı

//Konu dışı
O zaman neymiş? Zamanında domainimizi doğru seçiyormuşuz.

Çok zekisin ama siteyi kurarken domain düşmüş ve yabancı yatırımcı tarafından alınmıştı ben alternatif domain ile siteyi açtıktan sonra sahip olabildim.
Domainin yanlış olduğunu da söylemedim 2 milyon+ toplam tam aranma hacimli 4 anahtar kelime de ilk 5 içine 45 günde geldi yaklaşık 2 milyon toplam tam aranma hacimli yaklaşık 10 anahtar kelime de ilk 10 içinde . Sadece direk hedefe yönelik uzantı olduğu için taşındığında değerleri şu an ki halini 5 e katlar .

O zaman neymiş ? Çok bilmişlik taslayarak konu dışı gereksiz yorum yapmıyormuşuz .
Bozkirli lussio Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

taylandemiray taylandemiray WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 4 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
blogumu açtıktan 2,3 ay sonra taylandemiray.blogspot.com olan site adresimi taylandemiray.net yapmıştım. 1 hafta olmadan google'daki konularıma tıklanınca http://www.taylandemiray.net şeklinde yönlenmişti. domain'i blogger'dan google checkout ile veya godaddy'den aldığınızda sıkıntı yaşamazsınız. gözle görülür bir düşüşte olmaz.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

taylandemiray adlı üyeden alıntı

blogumu açtıktan 2,3 ay sonra taylandemiray.blogspot.com olan site adresimi taylandemiray.net yapmıştım. 1 hafta olmadan google'daki konularıma tıklanınca http://www.taylandemiray.net şeklinde yönlenmişti. domain'i blogger'dan google checkout ile veya godaddy'den aldığınızda sıkıntı yaşamazsınız. gözle görülür bir düşüşte olmaz.

Hocam şöyle bir durum var bloggerdan üst alan adına yükseltmek sorunsuz dediğiniz gibi bende öyle biliyorum yanlış değilse . Fakat blogger da ve zaten bir üst alan adı kullanılıyor şimdi farklı bir alan adına yönlendirildiğinde backlinkler tanıtım yazıları imlemeler domaine ait diğer bir sürü benim müdahalem dışında kalan faktör var . Korkum bunların yok sayılması gibi bi durumla karşılaşmak bir kaç site sahibi arkadaşıma danıştım onlar da bu faktörlerin yok sayılabileceğini , emeğimin boşa gideceğini söylediler. Yönlendireceğim domain de geçmişi olan bilinen bir domain kendi kendine pr2 oldu 15 günde , daha tek bir post dahi olmayan haliyle.

10679 10679 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)
bir siteye bir sürü emek ver dim bırakın domain değiştirmeyi acemice yaptığım hatalrdan dolayı halen istediğim seviyey çıkmış değil. Her şeye baştan karar vermeli ve yol değiştirmeden o yolda ilerlemeli. Çıkardığım ders budur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al