wmaraci reklam

Site hızlandırma ve css sıkıştırma?

6 Mesajlar 809 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

prognostic prognostic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 4 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Merhabalar Site hızlandırma konusunda CSS vs sıkıştırma falan var ama onu yapınca da site alt üst oluyormuş galiba nasıl düzgün bir şekilde yapılabilir Bir de başka neler yapılabilir Cevaplariniz için şimdiden teşekkürler

wmaraci
reklam

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Css ve Js sıkıştırma düzgün şekilde yapılırsa site alt üst olmaz.Sitenizi Google PageSpeed aracı üzerinden analiz edin ve hemen alt kısımda bulunan optimize edilmiş kaynakları zip formatında indirerek FTP protokolü kullanarak sitenizde bulunan CSS/JS dosyaları ile değiştirin işlem tamamlanacaktır.Daha ileriye gitmek isterseniz Critical CSS ve Unused CSS gibi metodlara başvurabilirsiniz.

sofu44 sofu44 Mumince.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam aslında bunda kullandığınız yazılımın etkisi çok önemli. Mesela ben wordpress sitemde litespeed cache eklentisini kullanıyorum. Css ve js sıkıştırma etkin. Ancak css sıkıştırma işleminde temanın style.css dosyası sıkışınca sayfa açılış süresinde 1 sn kadar kötü görülüyor du. Bende lite speddd cache ayarlarından style.css dosyasını sokuşturmadım. Sizinde bu tarz bir işlem yapmanız gerekli.

Hayatı Mümince Yaşamak İsteyenlerin Mekanı
https://mumince.com

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Cloudflare kullanın.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 02.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 4 / 42
  • Ticaret 1, (%100)

Blacksheep adlı üyeden alıntı

Css ve Js sıkıştırma düzgün şekilde yapılırsa site alt üst olmaz.Sitenizi Google PageSpeed aracı üzerinden analiz edin ve hemen alt kısımda bulunan optimize edilmiş kaynakları zip formatında indirerek FTP protokolü kullanarak sitenizde bulunan CSS/JS dosyaları ile değiştirin işlem tamamlanacaktır.Daha ileriye gitmek isterseniz Critical CSS ve Unused CSS gibi metodlara başvurabilirsiniz.

Alt tabanim blogger.Page speed in optimize dosyasını oraya nasıl entegre edebilirim.Gercı suan ındırım o dosyayı herhangı bır degısım yapılmadı dıyor sıtenız ıcın

• Üyelik 02.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 4 / 42
  • Ticaret 1, (%100)

sofu44 adlı üyeden alıntı

Hocam aslında bunda kullandığınız yazılımın etkisi çok önemli. Mesela ben wordpress sitemde litespeed cache eklentisini kullanıyorum. Css ve js sıkıştırma etkin. Ancak css sıkıştırma işleminde temanın style.css dosyası sıkışınca sayfa açılış süresinde 1 sn kadar kötü görülüyor du. Bende lite speddd cache ayarlarından style.css dosyasını sokuşturmadım. Sizinde bu tarz bir işlem yapmanız gerekli.

Alt tabanim blogger

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al