Sitemin hitini artırmak için neler yapabilirim?

5 Mesajlar 946 Okunma
smmexpress

hasaaab hasaaab WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Desinatör
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 40 / 73
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba Arkadaşlar. Bir sosyal içerik platformu açtım ve seo konusunda bilgim dahilinde bir çok gelişmeyi de takip eden ve uygulayan biriyim. Sorumun sebebi şudur "El Elden Üstündür" mantığı ile sorayım dedim.
Sitenin her konusunu facebook, twitter, pinterest, google+ gibi sosyal medyada paylaşıyorum. Ayrıca bazı sosyal medya platformlarında ufak tefek reklamlar ile destekliyorum. Sitemin Günlük hiti paylaşımlarım dahilinde olduğunda 100 kişiyi ancak görüyor.
Sizce Haber sitelerinden, Teknoloji bloglarından ve benzeri içeriklerden link ve tanıtım yazıları almalımıyım? Kelime bazlı çalışma yapmıyorum. Dediğim gibi Sosyal İçerik Platformu olarak yayın yapıyorum.
Diğer bir Önemli sorum ise bu şekilde devam etmek zarar verir mi? Çünkü günlük paylaşım olarak her sosyal medya hesaplarında 10 dan fazla paylaşım yapıyorum konularımı.
Cevaplarınız İçin Şimdiden Teşekkürler...

wmaraci
reklam

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Merhaba, sosyal medya sitelerinden alınan bağlantıları, algoritma doğal olarak görüyor. Bu yüzden çok çok çok aşırıya kaçmadığınız sürece istediğiniz kadar o şekilde bağlantı alabilirsiniz. O tarz sitelerin konumları çok iyi yerlerde, bu yüzden algoritma bu sitelere farklı yaklaşımda bulunuyor. Link çöplüğü kafasıyla yaklaşım yapmıyor. Zaten, sosyal medya sitelerinde nofollow link sistemi mevcut. Bu durumda korkmanızı gerektirecek bir şey yok.

Tanıtım yazılarını keyword odaklı alma ve alt sayfaların gelişimini sağla. Bunun için öncelikle bedava tanıtım yazılarıyla başlamalısın. Maddi kısma sonra geçiş yaparsın. Bütçe olmadan, bütçeden harcamamak önemli bir gelişim prensibidir.

Bir sosyal içerik platformu da; ancak doğru hedef kitle belirlenerek, başka sosyal içerik platformlarından geliştirilebilir. Sponsor reklamlar vs.

Başka mecralarda verdiğiniz reklamlara bütçe ayırın. Buradan ne kadar kullanıcı çekerseniz, o kadar hızlı bir büyüme sağlarsınız. Bir noktadan sonra da kullanıcılar kendileri paylaşır sitenin bağlantılarını. SEO çalışması yapmaya pek bir ihtiyaç duymazsın.

Sevgiler, iyi çalışmalar.

• Üyelik 19.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Desinatör
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 40 / 73
  • Ticaret 12, (%100)
Yani Şöyle yapmamız daha mantıklı olmaz mı? Facebook reklamları ile (3-5 lira) ile hem sayfamın popülerliğini artırmak hem de sitemin linki sponsor olarak reklam vermek.
Ayrıca mesela tanıtım yazılarını Haber sitelerinden almak daha uygun olmaz mı? KDOGAN

DesignTr DesignTr HODL ! Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yatırımcı, Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1217
  • Beğeniler 99 / 373
  • Ticaret 6, (%100)
Konular ile alakalı forumların başlıklarında forumlarda link yayınlanabilir belki
Sosyal medyada alakalı sayfalarda paylaşımlar yapılabilir
hasaaab

kişi bu mesajı beğendi.

Yazdıklarım kendi düşüncelerimdir, yatırım tavsiyesi değildir.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Desinatör
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 40 / 73
  • Ticaret 12, (%100)
Forumlar izin verir mi ki acaba?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al