Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 153.458 Okunma
smmexpress

erayonline erayonline WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek bobinaj ve elektrik malzemeleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba

Wmaracı'na yeni üye oldum.

Web sitemle ilgili sürekli seo analizi yapıyorum.Her gün yazı,resim vs gibi bilgiler girip sürekli güncel tutmaya çalışıyorum.

Fakat hep aynı ortalamada duran bir seo oranım var. %60 gibi. Yüzdeyi nasıl yukarılara çekebilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Bobinaj ve Elektrik Malzemeleri
www.erayonline.com

wmaraci
reklam

KraL41 KraL41 #banaoylebakma Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Wp Cooder
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 17 / 114
  • Ticaret 15, (%93)
Merhabalar;

Hocam benim film sitem bundan 2 ay önce çeviri yedi. Büyük ihtimal çok yabancı backlink kasildi o yüzden dedik, Türkçe film ve dizi sitelerinden backlink alarak yeniden değerleme mesajı gönderip bu durumu düzelttik.

Fakat, Çeviri yedikten 3 veya 5 gün sonra film izle kelimesinde tamamen google dan kayboldu. O günden beridir birdaha düzelmedi. O kelimeden çıkmıyor, ki sürekli o kelimeye kasılan bir siteydi.

Gelelim konumuza, Google ya bu konuyla alakali da değerleme mesajı yolladik, Aldiğimiz cevap " Google kural ihlali, Pagerank arttırmak amaçli v.s v.s "

bağlantı reddetme bölümünden google dan bağlantıları reddetmesi için, txt dosyası oluşturdum ve yolladım. Henüz cevap gelmedi ama, Sizce bunun sorunu başkaları tarafından kasılmış olan, yabanci backlink ve hacklink ler midir ? Bana böyle geliyor, çünkü başka herhangi bir değişiklik olmadi sitemizde.

Site Adresi Burasıdır.

Teşekkürlerimi sunuyorum. Siteyi inceler ve öneride bulunusanız sevinirim.

Saygılarımla.

ekodost ekodost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek özel sektör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 0 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Ahmet Hocam selamlar,

4-5 aylık bir sitem var. Siteyi açar açmaz yerli ve yabancı bloglardan yorum backlink çalışması yaptım. Şu anda bunun yanlış olduğunu fark etmiş durumdayım. Ancak siteme makul uzunluklarda; metin, resim veya video içerikli yazılar girmekteyim. Kendim yazıyorum içerikleri çoğunlukla. Site 2 aylıkken PR5 oldu sonra PR4'e indi. Şu anda haftada 3-4 yeni yazı girmekteyim. Anahtar kelimemde Google sıralamalarında site bir var bir yok. Bazen 1. sayfada en altta çıkıyor, çoğunlukla 2. sayfada ortalarda yer alıyor, bazen de hiç görünmüyor. Anahtar kelime öbeklerinde ise 1. sayfa orta ve üst sıralarda yer alıyor.

Benim çözemediğim mesele şu ki; bu site Google tarafından bir tavır görmekte midir, görmemekte midir? Yani anahtar kelimede bir dalgalanma içerisinde iken anahtar kelime içeren öbeklerde daha kalıcı ve istikrarlı bir seyir görülmesi normal mi?

Son olarak da "yanlış başlangıç yüzünden bu siteye emek vermeye devam etmek beyhude bir çaba" mı dersiniz yoksa "her ne kadar başlangıçta hata yapmış olsan da doğru yoldasın, böyle devam" mı dersiniz ?

onsb onsb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Digital Baskı Operatörü
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 4 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Ahmet Hocam Merhaba

sitem:www.facekapak.net

yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum Teşekkürler

wmaraci
wmaraci

esatesat esatesat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Ben henüz yeni üye oldum. Öncelikle bir blog sahibiyim ve günlerdir hayal kırıklıklarıyla uğraşıyorum. Sorum sadece 1 tane.

Uğraşmadan ilk 20'ye girdiğim "ilginç tasarımlar" anahtar kelimesinden Google bir anda sildi beni attı.

Bunu nasıl aşabilirim? Diğer arama sonuçlarından da beni kaldırmak üzere, çünkü çok gerilere gitmeye başladım. Lütfen bir yol gösterin.

site: kreatifbalon.com

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

NovaCep adlı üyeden alıntı

Bir haftadır iki sitem çok geç indexleniyor.Bu dalgalanmadan dolayı mıdır? Çünkü herhangi bir seo çalışması yapmadım..

Merhaba, problem hala devam ediyor ise site adresinizi bana iletebilir misiniz?

Ek Olarak:

Kreasyon adlı üyeden alıntı

Bu sorum sadece Ahmet Yılmaz'a değil bu konu hakkında bilgisi olan tüm arkadaşlara,

Öncelikle Google'de Pasta diye aratınca pasta oyunları çıkması, sonra oyun yazınca flash oyun sitelerinin çıkması Semantik diye bir konuymuş acaba fikirlerinizi alabilirmyim ?

05:38 de yazıyorum. Sanırım saat sebebiyle anlayamadım sorunuzu. Biraz daha açar mısınız acaba?

Anladığım kadarına gelince,
Google'da Pasta diye aratınca, hangi siteler bu kelime için çalışmış ise o siteleri google sonuçlarda gösterir, sonra oyun yazınca da yine aynı şekilde hangi siteler bu kelime için çalışmış ise o siteler gösterilir. x kelimede çıkacak sonuçlardaki sitelerin kategorisi/sektörü değişkendir. Pasta kelimesine oyun siteleride çalışma yapıyor. Pasta tarifi siteleri de. Fakat herkes pasta tarifi sitesi açabilirken, flash oyun sitesi için (Pasta tarifi bilgisi veren sitelere göre) daha fazla teknik bilgi gerektirir. Dolayısı ise sadece pasta tarifini bilen biri ile bir webmaster aynı ringde boks yaparlarsa webmaster kazanacaktır.

Ek Olarak:

msa52 adlı üyeden alıntı

ÖM gönderdim hocam fırsatınız olursa inceleyebilir misiniz.
Teşekkürler.

İlgileneceğim.

Ek Olarak:

dusesmoda adlı üyeden alıntı

Merhaba

sitemi yeni açtım ama domain eski bir domain.

sitem Abiye Fatih incelerseniz sevinirim sanırım ban yemiş

Hangi kelimede ban yediğini düşünüyorsunuz? Ben böyle bir durum göremedim.

Ek Olarak:

Gökçebilişim adlı üyeden alıntı

gokcebilisim.com site adresim meta tag uygun değil diyor ama ne yaptıysam olmuyor bana yardım edebilirmisiniz. hocam?

Meta tag hatası birçok sebepten oluşabiliyor ama metalarınızdaki kelimelerde bulunan "-" işaretlerini kaldırıp sitenin yeni halinin index almasını bekleyip tekrar kontrol edin. Bu akşam daha detaylı inceleyeceğim ayrıca

Ek Olarak:

erayonline adlı üyeden alıntı

Merhaba

Wmaracı'na yeni üye oldum.

Web sitemle ilgili sürekli seo analizi yapıyorum.Her gün yazı,resim vs gibi bilgiler girip sürekli güncel tutmaya çalışıyorum.

Fakat hep aynı ortalamada duran bir seo oranım var. %60 gibi. Yüzdeyi nasıl yukarılara çekebilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Bobinaj ve Elektrik Malzemeleri
www.erayonline.com

Bu %60 seo oranı derken kastettiğiniz şey nedir? Yani bu %60 oranı kim belirliyor? Eğer kastettiğiniz wmaraci.com daki analiz raporu ise, içerik girerek yükseltemezsiniz. O sonuçlardaki başarısız olanları düzeltmelisiniz. Fakat bu düzeltmeler %100 de gösterse siteniz birinci olmaz bunu baştan bilin. Eğer bu değilse bu seo oranı derken neyi baz alarak %60 diyorsunuz?

Ek Olarak:

KraL41 adlı üyeden alıntı

Merhabalar;

Hocam benim film sitem bundan 2 ay önce çeviri yedi. Büyük ihtimal çok yabancı backlink kasildi o yüzden dedik, Türkçe film ve dizi sitelerinden backlink alarak yeniden değerleme mesajı gönderip bu durumu düzelttik.

Fakat, Çeviri yedikten 3 veya 5 gün sonra film izle kelimesinde tamamen google dan kayboldu. O günden beridir birdaha düzelmedi. O kelimeden çıkmıyor, ki sürekli o kelimeye kasılan bir siteydi.

Gelelim konumuza, Google ya bu konuyla alakali da değerleme mesajı yolladik, Aldiğimiz cevap " Google kural ihlali, Pagerank arttırmak amaçli v.s v.s "

bağlantı reddetme bölümünden google dan bağlantıları reddetmesi için, txt dosyası oluşturdum ve yolladım. Henüz cevap gelmedi ama, Sizce bunun sorunu başkaları tarafından kasılmış olan, yabanci backlink ve hacklink ler midir ? Bana böyle geliyor, çünkü başka herhangi bir değişiklik olmadi sitemizde.

Site Adresi Burasıdır.

Teşekkürlerimi sunuyorum. Siteyi inceler ve öneride bulunusanız sevinirim.

Saygılarımla.

Sitenizi henüz incelemedim. 48 saattir pc başındayım forumdaki soruları da aradan çıkarayım dedım işimi bitirince ama uykusuzluk sebebi ile yanlış bir inceleme yapmak istemedim. Bu akşam daha detaylı bakarım. Şimdilik anlattıklarınıza bakarak cevap vereyim.

Dil değişimi olmuş. Düzeltmişsiniz. Dil değişimlerinde 6 ay geçmeden (2 Pr güncellemesi geçirmeden) düzeltme yapmamalısınız. Sıralama kaybı doğal ve olması gereken bir durum zaten. Adaletin sağlanması gerekiyor. Google size bu cevabı vermiş ise, güzelim jenerik domaini yakmışsın demektir. Sabıkalıdır artık o domain. Bu yüzden hemen;
Ya domaini başka hesabına transfer et
Ya host ip adresini değiştir
Ya script altyapısını değiştir
Ya ....

Birkaç yolu daha vardı da şu yorgunlukla hatırlayamadım akşam hatırlatırsan anımsamış olurum dinlenince. Burda amaç arama motoruna karşı iki şeyi göstermek, ya konsept değişti, ya site el değiştirdi. Yoksa 12 ay gibi bir süre mimli kalacak o domain.

Hacklinklerde ben bir anti seo hiç ne yaşadım nede şahit oldum. Saklı kodların bir zararı olduğu elbette çok duyduğum okuduğum bir durum fakat ben böyle birşeye hiç şahit olmadım. Daima yükselirsiniz hacklink sitenize zararlı birşey değilki başkaları sizi düşürmek için kasmış olsun. Tam aksine teşekkür edin böyle bir şey yapacak biri kendi sitesine değilde size hacklink veriyorsa:)

Elbette şu anlaşılmasın hacklink almamızı mı tavsiye ediyorsun bu etik değil gibi. Hayır bahsettiğim şey saklı kodlar. Hacklink de bu şekilde yapılır sadece. Örneğin 4 siteniz var ve birbirinden alakasız konularda. Birbirine bağlamak istiyorsunuz ama ziyaretçilere karşı da görünmesi sitenin karizmasını çizebilir diye düşünüyorsunuz. Böyle bir durumda saklı kodla ekliyoruz. Bir nevi hacklink, o sebeple teşekkür edin dedim.

Ayrıca siteyi inceleyeceğim

Ek Olarak:

ekodost adlı üyeden alıntı

Ahmet Hocam selamlar,

4-5 aylık bir sitem var. Siteyi açar açmaz yerli ve yabancı bloglardan yorum backlink çalışması yaptım. Şu anda bunun yanlış olduğunu fark etmiş durumdayım. Ancak siteme makul uzunluklarda; metin, resim veya video içerikli yazılar girmekteyim. Kendim yazıyorum içerikleri çoğunlukla. Site 2 aylıkken PR5 oldu sonra PR4'e indi. Şu anda haftada 3-4 yeni yazı girmekteyim. Anahtar kelimemde Google sıralamalarında site bir var bir yok. Bazen 1. sayfada en altta çıkıyor, çoğunlukla 2. sayfada ortalarda yer alıyor, bazen de hiç görünmüyor. Anahtar kelime öbeklerinde ise 1. sayfa orta ve üst sıralarda yer alıyor.

Benim çözemediğim mesele şu ki; bu site Google tarafından bir tavır görmekte midir, görmemekte midir? Yani anahtar kelimede bir dalgalanma içerisinde iken anahtar kelime içeren öbeklerde daha kalıcı ve istikrarlı bir seyir görülmesi normal mi?

Son olarak da "yanlış başlangıç yüzünden bu siteye emek vermeye devam etmek beyhude bir çaba" mı dersiniz yoksa "her ne kadar başlangıçta hata yapmış olsan da doğru yoldasın, böyle devam" mı dersiniz ?

Belkide yazmamalıyım:) Bu gün anlayamıyorum soruları kusuruma bakmayın. Yorgunluğuma verin:) Siteyi açar açmaz seo çalışması yapmışsın. Pr 5 oldu diyorsun. Ve Bunun yanlış olduğunu anladığını söylüyorsun. Abi pr 5 olmuş daha ne istiyosun 18 mi olsun pr:) İşlem tamam merak etme. Ama Pr herşey demek değildir. Pr aşamadır. Siteni hedef kelime ile ilişkilendirmediğin sürece pr 10 olsa yine olmaz.

Sıralamalardaki değişkenliklere gelince, genel bu problemin cevabı çoğunlukla şu oluyor : Aslında site sıralamada sabit. Fakat siz google.com yada com tr den arama yapıyor iseniz bulduğunuz sonuçlar doğal sonuçlar değil, çerezleriniz devrede olduğundan google tarafından sadece sizin için değiştirilmiş sonuçlardır. Öncelikle gerçek sıralamalardan emin olmalısınız. google bir tavır yapıyor mu? 4-5 aylık bir sitesiniz sonuçta. Elbette sizi konumlandırmaya çalışması doğal. Fakat tam olarak hangi çalışmaları yaptığınızı bilmeden yorumlamak zor. Siz güncellik konusuna devam edin. Ayrıca sitenizi inceleyeceğim.

Ek Olarak:

onsb adlı üyeden alıntı

Ahmet Hocam Merhaba

sitem:www.facekapak.net

yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum Teşekkürler

Ayrıntılı inceleyeceğim. İlk etapta;

*Footer kısmını komple kaldır.
*Alexa pulunu kaldır
*Sağ blok için reklamın yoksa sitenin kendi reklamını ekle boş kalmasın sağ blok
*Metaları çoğalt
(örn.
yapma
indir
2013
komik
tumblr
ölçüleri
yap
oluşturma
facebook
zaman tüneli
yaratıcı
sözlü)
*Resimlere açıklama gir
*Mümkünse resimleri 2567657 gibi değilde ismiyle kaydet
*İçerik sayfalarına açıklama gir
*Alexada yorum kasma
*Başlıkları "Kung Fu Panda" gibi değil "Kung Fu Panda kapak fotoğrafı" şeklinde gir
*yapabiliyorsan face yazı fontu kullan sitede

erayonline erayonline WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek bobinaj ve elektrik malzemeleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
'' Bu %60 seo oranı derken kastettiğiniz şey nedir? Yani bu %60 oranı kim belirliyor? Eğer kastettiğiniz wmaraci.com daki analiz raporu ise, içerik girerek yükseltemezsiniz. O sonuçlardaki başarısız olanları düzeltmelisiniz. Fakat bu düzeltmeler %100 de gösterse siteniz birinci olmaz bunu baştan bilin. Eğer bu değilse bu seo oranı derken neyi baz alarak %60 diyorsunuz? ''

Cevabınız için teşekkür ederim.
Evet wmaraci.com daki analiz raporuna göre sormuştum...Başarız sonuçlarla ilgili çalışma yapayım, tekrar teşekkürler

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
merhaba hocam.
BURASI sitemi inceleyebilirmisin?
daha önce kendi anahtar kelimesinde ilk 5 teydi ve benzeri kelimelerde ilk sayfalarda çıkıyordum. ama şu 3 ay önce google yapılanmasından sonra ilk 500'den düştüm... hala da öyle... yani kısaca site kendi kelimesinde googlede bile yok
yapılan işlemler : host ve ip değiştirildi, yeni bir tasarım yapıldı, günlük içerik eklenmektedir.
teşekkür ediyorum,

telegram: saydekofficial

Muhdeli Muhdeli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 402
  • Beğeniler 0 / 73
  • Ticaret 0, (%0)
Duvar kağıdı sitem var fakat Google görsel sonuçlarda hiç index almıyorum. Resimleri kendi sunucumda bir dizinde barındırıyorum. Neden görsellerde çıkmıyor?

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

saydek adlı üyeden alıntı

merhaba hocam.
BURASI sitemi inceleyebilirmisin?
daha önce kendi anahtar kelimesinde ilk 5 teydi ve benzeri kelimelerde ilk sayfalarda çıkıyordum. ama şu 3 ay önce google yapılanmasından sonra ilk 500'den düştüm... hala da öyle... yani kısaca site kendi kelimesinde googlede bile yok
yapılan işlemler : host ve ip değiştirildi, yeni bir tasarım yapıldı, günlük içerik eklenmektedir.
teşekkür ediyorum,

Üzgünüm, konu itibari ile bir yorumda bulunamıyorum site için fakat başka bir siteniz varsa o site için bir inceleme yapabilirim.

Ek Olarak:

Muhdeli adlı üyeden alıntı

Duvar kağıdı sitem var fakat Google görsel sonuçlarda hiç index almıyorum. Resimleri kendi sunucumda bir dizinde barındırıyorum. Neden görsellerde çıkmıyor?

Site adresinizi iletir misiniz acaba?

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al