wmaraci reklam
lidertakipci

Tanıtım yazısı sorusu

8 Mesajlar 946 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cemilnet cemilnet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek laborant
  • Konum Konya
  • Ad Soyad C** C**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar tanıtım yazısını hiti yüksek tek bir siteden mi almak gerekiyor yoksa bir çok sitenin olduğu paketlerden mi almak gerekiyor hangisi seo açısından daha yararlı olur

wmaraci
reklam

sefagedik sefagedik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 13, (%100)
hocam kısaca şöyle söyleyim, pr4-7 arasında az tanıtım linki vermiş alexası güzel ve özgün yazılar yazan bir blogdan tanıtım yazısı alın haftada bir tane alın. diğer hafta aynı özelliklere sahip olması kaydı ile başka siteden yine tanıtım yazısı alın. Ayda 4 tane alsanız bile kafii dir. ancak bir günde 10 tane link çöplüğü olmuş siteden link alırsanız vay halinize.

dihack dihack WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 50 / 49
  • Ticaret 2, (%100)
Paket derken tam olarak kastınız nedir backlink paketlerinden bahsediyorsanız bunları tavsiye etmeyiz.

Mesela hiti yüksek, pr değeri yüksek sitelere her birine makalelerinizi anahtar kelimeri kullanarak yaymak daha akıllıcadır.Her siteye ayrı b,r makale yazmanız gerek...

Prof Kurumsal Seo Hizmetleri

• Üyelik 21.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek laborant
  • Konum Konya
  • Ad Soyad C** C**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 2, (%100)
Paket derken backlink değil.Tanıtım yazısı paketleri mesala 10 tane siteden satış yapılıyor paket halde hepsine ayrı ayrı tanıtım yazısı verebiliyoruz alexa değerleri çok iyi değil. Ama tek bir site var alexa değeri çok iyi fiyatıda diğer 10 siteden daha fazla o zaman onu tercih etmek daha mı mantıklı

wmaraci
wmaraci

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

seocutasarim adlı üyeden alıntı

hocam kısaca şöyle söyleyim, pr4-7 arasında az tanıtım linki vermiş alexası güzel ve özgün yazılar yazan bir blogdan tanıtım yazısı alın haftada bir tane alın. diğer hafta aynı özelliklere sahip olması kaydı ile başka siteden yine tanıtım yazısı alın. Ayda 4 tane alsanız bile kafii dir. ancak bir günde 10 tane link çöplüğü olmuş siteden link alırsanız vay halinize.

Google sorar ne yaptın da pr7 site sana link verdi?
Cevabı basit:
Bastım parayı aldım linki.

Nice siteler vardır pr0 pr1 güncel ve içerikdaş olduktan sonra çok iyi sonuçlar gösteren, nice siteler vardır prsi yüksek olmasına rağmen olumsuz sonuçlara neden olan.

Sitenin google indexi az, henüz bir başarısı yok ise google gözünde yüksek prli siteden link almak doğal olmayacaktır.Bu anlamda alacağınız sitelerin pr dağılımını iyi yapmak lazım.muhakkak pr0 pr1 sitelerde olmalı.Dofollow link kadar nofollow linkinizde olmalı.
Bu PRci zihniyeti hala bitmemiş şaşırıyorum doğrusu.
YKaraaslan

kişi bu mesajı beğendi.

uzayperformans.com

sefagedik sefagedik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 13, (%100)

terzi312 adlı üyeden alıntı

Google sorar ne yaptın da pr7 site sana link verdi?
Cevabı basit:
Bastım parayı aldım linki.

Nice siteler vardır pr0 pr1 güncel ve içerikdaş olduktan sonra çok iyi sonuçlar gösteren, nice siteler vardır prsi yüksek olmasına rağmen olumsuz sonuçlara neden olan.

Sitenin google indexi az, henüz bir başarısı yok ise google gözünde yüksek prli siteden link almak doğal olmayacaktır.Bu anlamda alacağınız sitelerin pr dağılımını iyi yapmak lazım.muhakkak pr0 pr1 sitelerde olmalı.Dofollow link kadar nofollow linkinizde olmalı.
Bu PRci zihniyeti hala bitmemiş şaşırıyorum doğrusu.

PR değeri sitenin ne kadar kaliteli sitelerden link aldığını gösterir, ve kaliteli sitenin size link vermesi size kalite katar. Ne var bunda google da yükselmek için gerekli olan bişey bu hocam. Evet bazı konularda da haklısınız site daha yeniyse bunu yapmasına gerek yok.

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

seocutasarim adlı üyeden alıntı

PR değeri sitenin ne kadar kaliteli sitelerden link aldığını gösterir, ve kaliteli sitenin size link vermesi size kalite katar. Ne var bunda google da yükselmek için gerekli olan bişey bu hocam. Evet bazı konularda da haklısınız site daha yeniyse bunu yapmasına gerek yok.

PR değeri aceba her zaman kaliteyi gösteren unsur mudur? ;)
Trustrank bence daha güvenilir bir değer tutuyor.PR'nin birçok manipulesi olduğu gibi sıralamaya da bir katkısının olmadığının,son güncellemelerde öneminin yitirildiğinin üstüne basmak isterim.Kaldı ki PR çok yakın zamanda kaldırılacak.Güncellemesi uzun zamandır yok.

Artık bu PR yapısını bir geçmişe gömelim derim ben.Herşey bir değere bakılıp karar verilecek yapıda değil.Birçok dinamik değer bir sitenin kaliteli olmasını etkileyen faktörlerdir.
İstersen ben sana 20 TL 3 adet PR4 siteden link tanıtımı yapacak arkadaşların linklerini atayım.Bak bakalım o bir zamanların efsanesi ve şimdi tarihe gömülmüş PR ne kadar işe yarıyor?

Konuyu açan arkadaşta bu satırları okusun.
Bir siteye tanıtım yazısı çalışması yaptıracaksanız.
Sitenin index sayısına, girilen içeriklerin güncelliğine aynı zamanda kalitesine bakıp bununla beraber domain otoritesini sorgulayıp alexa değerline bir göz atın derim.Ardından trustrank incelemesi vs vs.
Direk mozrank,majestic gibi değerlere de bakıp kıyaslayabilirsiniz.Sonuçta bu motorlar içerisinde birçok bilgiyi barındırıyor ve inanın o PR dediğimiz değerden daha güvenilir.
Bunlara ek ayrıca sitenin hitli olması da ayrı bir öneme taşır tanıtım yazınızı.
10 TL 15 TL ye tanıtım yazısı almaktansa 60-70 TL kaliteli sitelerden almak daha yararlı olacaktır diye düşünüyorum ben.

uzayperformans.com

• Üyelik 21.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek laborant
  • Konum Konya
  • Ad Soyad C** C**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 2, (%100)
Yorum için teşekkürler tanıtım yazısı almayı düşünüyorum genelde haber sitelerinden alınıyor sanırım birkaç tane var gözüme çarpan fiyatlar 200-300 arası umarım bu paraya değer fayda sağlar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al