wmaraci reklam
lidertakipci

tek sayfalık proje için seo önerileri

2 Mesajlar 573 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
bilgi sahibi olduğum bir konuda 1000+ kelimelik 3-5 görselli bir sayfa düşünüyorum.

profesyonel olması bakımından com uzantılı alanına uygun bir domain kullanılacak. hosta zaman ve para ayırmamak için blogspot tabanlı olacak.

tek sayfadan oluşacak. bu tek sayfada zaten konu hakkında çok ayrıntılı bilgiler vereceğim. tahminen 1000-2000 kelime civarı olacaktır. 5 farklı sayfaya da bölünebilir belki ama son kullanıcıya hitaben tek sayfanın daha okunaklı daha kullanıcı dostu olacağını düşünüyorum. görsel sayısı 3-5 daha fazla değil.

yazının tamamı bana ait olacak. sonuçta uzmanı olduğum bir konu. spinleme, copy-paste, çeviri gibi bir olay değil.

seo konusunda bilgim kısıtlı. bu nedenle iki ana maddede fikirlerinizi almak istiyorum.

1- proje sizce nasıl sonuçlanır? gogle ın tek sayfalık projeye bakışı, arama sonuçları ve alacağı hit vs...

2- bu projede seo açısından nelere dikkat edebilirim. şunu da yaparsan katkısı olacaktır diyebileceğiniz hususlar nelerdir?

şimdiden teşekkürler.

wmaraci
reklam

gaste gaste webibo.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Bilişim uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** O**
  • Mesajlar 632
  • Beğeniler 114 / 346
  • Ticaret 4, (%100)
Size şu şekilde özetleyeyim, örneğin sitem de 1 yazım var bu yazı sadece 20 kelimeden oluşuyor 6 harften oluşan bu kelime googlede 1. sırada sitenin geneli yazı ile örtüşmediği için tek sayfalık bir site gibi düşünebilirsiniz ancak. Tek sayfalarda size önerim şu olacaktır, kesin, kesinlikle, kurtulacaksınız, garanti gibi cümleler kurmayın.. Olabilir, yardımcıdır, yardımcı olacaktır gibi cümler ile makalenizi devam ettirin.

Yok imza falan
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al