wmaraci reklam

Tıklama Oranı Neden Düşük

7 Mesajlar 917 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

kaptann kaptann WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 76 / 75
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar hedeflediğim anahtar kelimelerde ve sorgularda arama sonuçlarında ilk sırada indexleniyorum. Ayrıca hedeflediğim ilk 500 küsür sorguda ilk sayfada indexleniyorum.
Ancak ortalama tıklama oranı %8-9 civarında. İlk sırada indexlendiğim anahrar kelimelerde dahi tıklama oranı bazen %40-50 civarında oluyor.
Örneğin son 7 gün aramalarda 35k gösterim almama rağmen bunlardan sadece 3,2k kadarı siteme girmiş.

Bunun nedeni ne olabilir? Bir yanlışım mı var? Neden arama sonuçlarında siteme tıklama oranı %8-10 civarında kalıyor.

wmaraci
reklam

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
%8-10 arasında olması çok iyi bir oran. Normalde ortalama marka olmayan siteler için bu oranlar daha düşük. Yazdığınız başlık ve açıklama çok ilgi çekmemiş kullanıcılar tıklamamış olabilir bu nedenle.
kaptann

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!

kaptann kaptann WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 76 / 75
  • Ticaret 1, (%100)
@bipixel ben uzun zamandır bu konuyu kafaya takıyorum. Tıklama oranı neden düşük diye kafayı yiyecek oluyordum. Aydınlattığın için sağol :)
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
kaptann rica ederim ne demek :) . Bu konuyu bende zamanında çok kafaya taktığım için çok araştırmıştım :) . Ayrıca sektörden sektöre de değişebiliyor bu Tıklama oranı. Buda o sektörün personasıyla alakalı. Örnek vereyim Kanser ile ilgili bilgi arayan bir kişi 8 sayfaya kadar gezip her siteden umduğu bilgiyi aramak isteyebilir.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

mimarcan mimarcan Mimar Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 1244 / 182
  • Ticaret 2, (%50)
%8-10 Tıklama oranı mı?

Bence (benim sektörümde) hayal...

Ve dahi çoğu sektörde bir rüya..

Değerlerin doğruluğuna emin misiniz?

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Yüzde oranlarından ziyade dikkat etmeniz gereken bu kadar özel güzel anahtar kelimelerim varken neden "ilgi" görmüyor olmasına çözüm bulmanızdır.
Google gibi bir partner varsa önünüzde, oyunu onun istediği şekilde oynamak zorundasınız. Yani ona ayak uydurmalısınız. Google bu piyasanın en büyüğü ise ve sizde buna paralel olarak büyümeyi amaçlıyorsanız onun ettiği dansa ayak uydurmalısınız.

Anahtar kelimelerinizi gözden geçirin. 2li 3lü 4lü olmaları fikrinizin daha da özgün olmasını sağlar. Bu şekilde ortaya özgün bir fikir atmış olursunuz. O zaman daha fazla dikkat çeker ve tıklama oranı artar.

Bunu başka bir konu da da anlattım ama yine tekrar edeyim.
Eğer ki bir çocuk doktoruna ihtiyacınız varsa arama motoruna "çocuk doktoru" yazdığınızda sizin için alakasız olan binlerce sonuç çıkar. Yani aradığınıza ulaşmakta zorlanırsınız. Fakat adını, konumunu bildiğiniz bir çocuk doktoru aradığınızda arama metniniz "çocuk hastalıkları uzmanı dr ahmet mert" olacaktır. Bu sizi direkt hedefe götürecektir.

Söylemek istediğim artık aranan çocuk doktoru olmaktan çıkmış, daha özgün durumda olan ........dr ahmet mert e evrilmiştir. yoksa ortalıkta binlerce çocuk doktoru olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama içlerinden bir tanesi bizim aradığımız doktor. Onun için aramamızı doğru yapmalıyız.

YesilAski YesilAski www.yesilaski.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çevre Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 7 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
İlk olarak ilgi çekici başlık bu oranı belirliyor. Sonrasında ise arama yapan kullanıcının daha önce sitenizi ziyaret etmiş olması ve artık başka bir site arıyor olması geliyor. Aman halen anlam veremediğim bir olay var. "Yeşil Aşkı" diye arama yapıyor. Nokta atışı arama sayılır. Ama son 28 günlük değerler bu şekilde. Bu nedenle çok kafayı takmayın bu oranla derim.

Yeşil Aşkı - Herşey Sevmekle Başlar.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al