wmaraci reklam
lidertakipci

Türkçe siteye ingilizce subdomain

3 Mesajlar 708 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

tarikkasli tarikkasli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 5 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

İngilizce site SEO'suyla alakalı birkaç konu var ancak tam olarak benim soruma cevap vermiyorlar. Hali hazırda 1 aylık domainli Türkçe özgün içerikli bir sitem var ama ileri hedefler için ingilizce bir versiyonunu açmak istiyorum. Bunu siteye ancak sub domain açarak yapmayı düşünüyorum ancak SEO konusunda ne gibi şeyleri düşünmem gerekir ve eksileri olursa ne olur?

Lokasyon olarak ne etkileri olur? İngilizce sub'ın Türkçe siteye bir etkisi olur mu? Veya SEO çalışması olarak Türkçe siteye yapılandan farklı ne yapmak gerekir?

Şimdiden teşekkürler.

wmaraci
reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Hocam sorunuz biraz karışık anladığım kadarıyla Türkce siteye İngilizce sub domain açarsam ne olur tarzında bir soru soruyorsunuz. Öncelikle imkanınız varsa yeni domain almanızı öneririm. Türkçe domaine yabancı dilde sub domain yapmak yabancılar için biraz zorluk yapabilir. Bundan dolayı domaini direkt ingilizce almakta fayda var.

Seo konusuna gelince. Siteniz yabancı kitleye hitap ettiğinden İngilizce sitelerde tanıtım yazısı ve backlink almanızda fayda var.

İnşallah sorunuzu doğru anlamışımdır. Size iyi çalışmlar dilerim.

tarikkasli tarikkasli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 5 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Evet doğru anladınız, sizin anlattığınız yöntem esasında en yararlı olan yöntem ancak türkçe içerik girilen sitenin adı İngilizce ve aynı site adını marka olarak kullanmak istiyoruz. Bu yüzden aynı site üzerinden yayın yapmak istiyoruz.

Peki wordpress'te siteye girilen lokasyona göre sitenin türkçe veya ingilizce içeriklerini çekmelerini sağlayabileceğim bir yöntem var mıdır, biliyor musunuz?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al