wmaraci reklam

Wordpress Mi PHP Mi?

12 Mesajlar 4.852 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Tabiki wordpress PHP ile yazılıyor. Ancak deneyimlerinize göre PHP ile kendi kodladığınız siteler mi yoksa hazır wordpress ile yazılmış sisteleri mi tercih ediyorsunuz?

Bilgi ve yazılım güvenliği noktasında ben eğer yeterli bilgiye sahipseniz PHP tarafındayım. Gerçi yazılım güvenliği noktasında wordpress oldukça yol aldı diye biliyorum.

Ancak söz konusu seo yetenekleri olduğunda wordpress çok daha öne çıkıyor gibi.

Ne dersiniz?

Aramızda PHP bildiği halde sadece arama sonuçları için wordpress kullananlar var mı? Üşendiği için yazmayanlardan değil gerçekten seo için wordpress seçenlerden söz ediyorum.

Benim sitelerimde PHP ile özel yazılım. Ancak bazen wp aklımı çelmiyor değil.

wmaraci
reklam

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
WordPress'in bir SEO yeteneği yok. Eklentiler o yeteneği ona sağlıyor. Yazmayı bilen birisi üşenmez ise birebir aynısını yazar zaten hem de eklentisiz varsayılan olarak.

Fakat artık bir içerik yönetim sistemi üzerine tema giydirmek daha pratik, kullanışlı ve mantıklı bir seçim. Türkiye'nin lider geliştiricileri dahi WordPress üzerinden özel tema yapıp satıyor ya da kendi WordPress tarzı içerik yönetim sistemini geliştirip 5000 müşterisi varsa 5000'ine bu sistem üzerinden tema giydirip satıyor. Bunun sebebi sonradan kolaylıkla güncelleme gönderip, açık & performans iyileştirmeleri yapabilmek. Yani mantıklı düşünürseniz WordPress doğru seçim olur.
Bipixel GuestLion

kişi bu mesajı beğendi.

118baran 118baran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 127 / 126
  • Ticaret 9, (%100)
Wordpress birebir seo için değil zaten seo ayarları eklentiler ile yapılıyor. Eğer php konusunda bir yere gelebilen birisi kendisinin yazması daha iyi olur. Eklentisiz bir şekilde kodla ile halledilebilir. Ama tabi ki herkes php bilemediği ve ücretsiz olduğu için wordpresse yöneliyor herkes

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Php bilgim çok temel açıkçası ama istenirse çok daha iyi seo uygulamaları php ile yapılabilir. En basiti api bağlayarak bir çok şey eklenebilir. Bunu wordpress e entegre edemez miyiz elbette entegre edilebilir.

Bana kalırsa wordpress in en büyük avantajı binlerce yazılımcının ücretsiz olarak sürekli güvenlik ve geliştirme sunuyor olması. Kendi php sitesini kullanıpta bu kadar sık ve komplike güncellemeler getiren kişiler çok azdır ve aynı zamanda çok zor olsa gerek.

Güzel bir konu takipteyim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Supercalifirigida Supercalifirigida WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 373
  • Beğeniler 125 / 176
  • Ticaret 1, (%100)
seo açısından ikisininde ayarlamasını sizin yapmanız gerekiyor aslında. php biliyosanız gene seo kurallarına uygun bir kodlama, bilmiyosanız wp ile eklentiler aracılığı ile gene seo ayarlarınızı kendiniz yapmanız gerekiyor. seo yu kimse hazır bi tepside sunmuyor

Wordpress Kurulum & Destek Hizmetleri İçin PM.

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Herkes demiş ki WordPress'in bir SEO olayı yok sadece eklentilerle destekleniyor. Arkadaşlar Google, WordPress'i avucunun içi gibi bildiği için özel yazılımlardan 1-0 önde başlıyorsunuz :)

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

Tem Tem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Teknik Servis Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** I**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Bana göre takip ettiğin kadarıyla Wp siteler özel yazılımdan sıralama konusunda bir tık geride kalıyor. Yabancı tema alıp iç Seo yaptırırsan başka tabi.

v4r1able v4r1able Coder Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Meslek Kodlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad L** P**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 45 / 57
  • Ticaret 1, (%100)
Google WordPress sitelerine öncelik gösterir Php ile seo ayarlamaları iyi bir script yazıp wordpress olarak Google'a lanse edersen tadından yenmez.

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Google hiçbir siteye sırf yazılımı WordPress diye öncelik göstermez.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
WordPress gerçekten harika bir sistem yani özelliklerinden hangi birini saysam bilemiyorum bile :)

Yalnız sıralama konusunda katılmıyorum. WordPress'in veya özel PHP scriptlerin önde olduğunu belirten arkadaşlar eğer tahmini olarak söylüyorsa bunu, yeni başlayan kişileri yanlış yönlendirmemek adına konuyu biraz daha açmalarını tavsiye ederim. Bugüne kadar Google'ın hiçbir dökümanında WordPress kullanırsanız önde olursunuz veya özel yazılımı daha çok seviyoruz gibi bir yorum görmedim.

Google'ın böyle bir yanılgıya düşeceğini de sanmam açıkcası. Eğer böyle bir durum varsa insanların geçmişten günümüze kullandığı "Ankara da dayın yoksa..." sözü gibi bir hal alır ki bu da Google'ın tamamen hayal kırıklığı olması demektir. :)

Hangi sistemi kullanırsanız kullanın, site açılırken kullanıcılara ve botlara sunduğunuz o 20-30 kb'lık HTML dökümanının kalitesi belirleyici olur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al