wmaraci reklam

Yazdığım güncel konu 10. sayfada çıkıyor

6 Mesajlar 1.015 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

heptasarim heptasarim Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum 1
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 144 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba. Wmaracı'nda çok güzel yorumlar yapıldığı için buraya yazmak istedim.

Geçen gün Google Penguen ile ilgili bir yazı yazdım. Yazı tamamen özgün. Önce Twitter ve Facebook hesaplarımda paylaştım. 1-2 dakika içinde index alıyor zaten yazılarım. Bu sefer öyle olmadı. 3 saat sonra index aldı ama baktığım zaman "3 saat önce yayınlamış" diye ek bilgi yazmış Google.

Her neyse dün de 15 sosyal imleme sitesinde imleme yaptım yazı için. Dün baktığımda 3. sayfadaydım. Bugün baktım 10. sayfaya kadar düşmüşüm.

Acaba sitenin genelinde mi sorun var, yoksa yazıyı mı beğenmedi Google :) Hani özgün içerik artık kabul görmüyor diye birisi yazmıştı bu forumda, acaba ondan mı ?

Ha bir de, bu yazdığım yazıyı Linkedin'de paylaşınca uyanığın biri çalıp kendi sitesinde yayınlamış. Bayağı hır gürden sonra önce yazı olark kaynak ekledi (link yok) sonra da tamamen sildi. Acaba bununla alakalı bir şey mi ? Benim aklıma bi şey gelmiyor kalkıp 10. sayfaya gerileme için. Ne yani ilk 100 site benim siteden çok mu daha değerli ? Mümkünatı var tabii ama garip geliyor bana.

Site imzamdaki site, yazı blogdaki son yazım.

wmaraci
reklam

maytkambek maytkambek WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 1 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 3 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
herkes google penguen güncellemesinden sonra sıra olarak gerilerde olduklarını belirtmiş. sanırım penguen daha tam oturamadı.

urungu urungu Yalnızlık Senfonisi Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 9 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
Bencede sorun Penguen'denen baş belası algoritma'da. Milleti maymuna çevirdiler resmen.

• Üyelik 21.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum 1
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 144 / 31
  • Ticaret 0, (%0)

maytkambek adlı üyeden alıntı

herkes google penguen güncellemesinden sonra sıra olarak gerilerde olduklarını belirtmiş. sanırım penguen daha tam oturamadı.

Ana kelimelerimde bir sorun yok ama.

İmlemeyi yaparken her sitede aynı açıklamayı yazıyorum. Sitemdeki description değil de yeni bir açıklama belirliyorum ve her imleme sitesine onu yazıyorum. Bundna olabilir mi acaba ?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Seomple Seomple Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-ticaret & Seo Danışmanlığı
  • Mesajlar 793
  • Beğeniler 33 / 240
  • Ticaret 26, (%100)
Kurumsal Seo siteniz var, kullanıcıların size soru sorması gerekirken siz kullanıcılara soru soruyorsunuz ?

Geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme backlink çöplüğünü temizlemek amacıyla yapıldı (Tabi ekstra durumlarda var ama Google'un ana hedefi bu) Yani bundan sonra kalitesiz her backlink siteniz için eksi değer olacaktır.Backlink hastalığına yakalanan her websitesinin ceza için hazır olması gerekiyor.

• Üyelik 21.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum 1
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 144 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Araştırmalarıma göre Penguen algoritması ya tam oturmadı maytkambek'ın dediği gibi ya da Google bizi adword kullanmaya mecbur bırakıyor. Başka açıklaması yok.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al