wmaraci reklam
lidertakipci

Yeni Açılan Sitelerde İndexlenme Süresi

32 Mesajlar 2.830 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Addison123 Addison123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Herkese merhaba bu forumda ilk konum umarım herkesin keyfi kazancı yerindedir. Aralık ayının 11.günü blog tarzı bir site açtım Wordpress tabanlı, şuandaki amacım Seo Analiz kısmından olan puanımı 100e en yakın noktaya çekmek ve yazdığım yazıların indexlenmesini sağlamak. Dün yazdığım yazıları tekrardan SEO uygunluğuna göre düzenledim ve Google WebmasterTools'tan sitemap vs güncelledim. Çeşitli sitelerden ping attım.

Sorum şudur WebmasterTools'da Site Haritaları kısmında 198 içerik gönderildi yazıyor. Dün akşamdan beri böyle yeni sitelerin indexlenme süresi ne kadardır, bu süreyi kısaltmak için ben neler yapabilirim? Son olarak siteme uygulamak için tavsiyelerde bulunur musunuz?

Herkese iyi forumlar

wmaraci
reklam

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Ping gönder. Bunun dışında Seo anlizde bende hiç hata yok ama %80 falan çıkıyor.

cagdaskorkmaz.com.tr

• Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 1, (%100)

Oyun Editoru adlı üyeden alıntı

Ping gönder. Bunun dışında Seo anlizde bende hiç hata yok ama %80 falan çıkıyor.

Ping gönderme işlemini dün akşam ve bu sabah yaptım. Çok fazla tecrübem olmadığı için açıkcası korkuyorum sürekli ping gönderip spam site olmaya

Ninja Ninja Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** S**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 15 / 34
  • Ticaret 11, (%100)
1.Site'nin hızlı index alması için Ping vb. araçlar kullanılabilir ama bunları sürekli kullanmak zararlı bir dönüş sağlayacaktır.

2. Sitenizin Seo'ya uygun olması önemli olsa da yeni gelen algoritmalarla beraber sitenin üzerinde aşırı derece de Seo için çalışmalar yapılmışsa Google bunu site dışı seo'da da aynı özenle görmek ister. Dolayısıyla bu durum sitenizi kullanıcılar için değil, üst sıralara çıkmak için yapılmış gösterecektir.

Önerim; Durumu akışına bırakmanız yani sitenizi hem özgün tutup, hemde temel gerekli şeyleri halledip Google'ın sitenizi arşivine almasını beklemeniz en doğru karardır.

Zaten sitemap'i gönderip, ping attıysanız daha fazlasını yapmanıza gerek yok.
Ayrıca şunu da belirtmeliyim; Google botları sitenize içeriğin güncelliğine bağlı olarak girmektedir. İlerleyen zamanlarda da sitenizi ne kadar süre ile güncelliyorsanız Google botları da buna göre hareket edecektir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 1, (%100)

Ninja adlı üyeden alıntı

1.Site'nin hızlı index alması için Ping vb. araçlar kullanılabilir ama bunları sürekli kullanmak zararlı bir dönüş sağlayacaktır.

2. Sitenizin Seo'ya uygun olması önemli olsa da yeni gelen algoritmalarla beraber sitenin üzerinde aşırı derece de Seo için çalışmalar yapılmışsa Google bunu site dışı seo'da da aynı özenle görmek ister. Dolayısıyla bu durum sitenizi kullanıcılar için değil, üst sıralara çıkmak için yapılmış gösterecektir.

Önerim; Durumu akışına bırakmanız yani sitenizi hem özgün tutup, hemde temel gerekli şeyleri halledip Google'ın sitenizi arşivine almasını beklemeniz en doğru karardır.

Zaten sitemap'i gönderip, ping attıysanız daha fazlasını yapmanıza gerek yok.
Ayrıca şunu da belirtmeliyim; Google botları sitenize içeriğin güncelliğine bağlı olarak girmektedir. İlerleyen zamanlarda da sitenizi ne kadar süre ile güncelliyorsanız Google botları da buna göre hareket edecektir.

Bende dediğiniz gibi düşünüyorum Adsense onaylı hesabım var ama daha reklamları eklemedim açıkcası önce dediğiniz gibi siteyi özgün yazılarlar güncel tutmak amacım. Önümüzdeki 2-3 ay boyunca hedefim bu site indexleri sağlamlaştığı zaman reklam vs onlarıda hallederim. Bu arada subdomainler vs sitemaple beraber google'a iletilmiş midir? Sitemap sürekli güncelleniyor mu otomatik olarak merak ettiğim şey bu aslında.

• Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** S**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 15 / 34
  • Ticaret 11, (%100)

Addison123 adlı üyeden alıntı

Bende dediğiniz gibi düşünüyorum Adsense onaylı hesabım var ama daha reklamları eklemedim açıkcası önce dediğiniz gibi siteyi özgün yazılarlar güncel tutmak amacım. Önümüzdeki 2-3 ay boyunca hedefim bu site indexleri sağlamlaştığı zaman reklam vs onlarıda hallederim. Bu arada subdomainler vs sitemaple beraber google'a iletilmiş midir? Sitemap sürekli güncelleniyor mu otomatik olarak merak ettiğim şey bu aslında.

Sub Domain, bağımsız bir site olarak görüldüğü için onu standart bir site gibi eklemeli ve ayrı tutmalısınız.

Onun dışında Sitemap dosyasını Webmaster Tools'a eklediğiniz taktirde yeni bir içerik eklendiğinde görüp, arşive ekleyecektir. Tabi arada bazı aksamalar meydana gelebilir. Bu durumda Sitemap'i güncelleyerek durumu çözebilirsiniz.

• Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 1, (%100)

Ninja adlı üyeden alıntı

Sub Domain, bağımsız bir site olarak görüldüğü için onu standart bir site gibi eklemeli ve ayrı tutmalısınız.

Onun dışında Sitemap dosyasını Webmaster Tools'a eklediğiniz taktirde yeni bir içerik eklendiğinde görüp, arşive ekleyecektir. Tabi arada bazı aksamalar meydana gelebilir. Bu durumda Sitemap'i güncelleyerek durumu çözebilirsiniz.

Acemiyim biraz kusura bakmayın güncellemekten kasıt Wordpress panelinden mi yoksa Google Webmaster Tools'a tekrardan mi göndermek?

• Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** S**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 15 / 34
  • Ticaret 11, (%100)

Acemiyim biraz kusura bakmayın güncellemekten kasıt Wordpress panelinden mi yoksa Google Webmaster Tools'a tekrardan mi göndermek?

Est., Google Webmaster Tools üzerinden.

castiel castiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 509
  • Beğeniler 94 / 97
  • Ticaret 4, (%100)

Ping gönderme işlemini dün akşam ve bu sabah yaptım. Çok fazla tecrübem olmadığı için açıkcası korkuyorum sürekli ping gönderip spam site olmaya

Nasıl ping gönderdiğinde önemli ? hangi ping yada imleme sitesini kullanıyorsunuz ?

www.parkpera.com

Incanus Incanus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Sitemap zaten sürekli güncel bir dosyadır. Veritabanında ki durumu gösterir bir anlamda. Onu bir kere gönderdiğinizde bir daha ellemenize gerek yoktur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al