wmaraci reklam

Yoast Seodaki Bug

4 Mesajlar 516 Okunma
wmaraci reklam

evoura evoura WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 33 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar

youtubeda dolaşırken bir videoya dek geldim. yoast seoda zamanında bir bug varmış. yoast seoyu kurduğunuzda sitenizdeki resimleri googleda resim olarak değil de url olarak indexliyormuş. bu da doğal olarak sitenizin ziyaretçi kaybetmesine sebep oluyormuş. ben de az önce yoast seo ayarlarımı kontrol ettim ve bende de buglu şekilde duruyormuş. nasıl düzeltileceğini hemen anlatayım.

1) Yoast Seo'daki Search appearance kısmına gelin.

2) media kısmına girin

3) Redirect attachment URL's to the attachment's itself? kısmını YES yapın ve kaydedin.

4) Plugin kısmından add new kısmına girin ve Yoast SEO: Search index purge isimli plugini kurup etkinleştirin.

5) tekrar yoast seodaki search appearance > media kısmına girdiğinizde en kısa sürede hatalı indexlerinizin temizleneceği yazıyor.

sizce bu ayarları yapmalı mıyız yoksa önemsemeyip devam mı etmeliyiz?

Daha önceden bu bugu bilen var mıydı? Bu şekilde düzelttikten sonra extra bir şey yaptınız mı? bu listeyi yaptım ama sitemi tekrardan google searche kaydetmeme vs gerek var mı?

edit: yoast seo yönetimi bu ayarları yaptıktan sonra 6 ay içinde tüm hatalı attachment indexlerinizin temizleneceğini ve sitenizin gelişiminin artacağını söylüyor. 6 ay gerçekten çok uzun bir süre
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

erhan6erhan6 erhan6erhan6 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 357
  • Beğeniler 1 / 35
  • Ticaret 3, (%67)
evoura benimde resimler url olarak indeksleniyor, indekse tikladinmi sadece resim sayfasi cikiyor...

All in One SEO kullaniyom, bunda bi cözüm yokmu?

evoura evoura WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 33 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
erhan6khalaf6

bi bilgm yok hocam ama onda da bir ayar vardır "Redirect attachment URL's to the attachment's itself" ile aynı anlama gelen

AdaletinSesi AdaletinSesi ... Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)
Kişisel kanaatim o ayarları yapmak lazım. İlk çıktığında ben yapmadım sonradan bir takım resimlerin googleye eklendiğini farkettim:

https://www.google.com/search?biw=1280&bih=578&ei=8YpcXbaMOaHprgTPpavoCg&q=jpg+site%3Ahukuk.net&oq=jpg+site%3Ahukuk.net&gs_l=psy-ab.3...49311.50211..50862...0.0..0.340.805.0j1j1j1......0....1..gws-wiz.20NfLviIg8A&ved=0ahUKEwj2yIi51ZLkAhWhtIsKHc_SCq04ChDh1QMICg&uact=5

Dosya izinlerini kısdım ama resimler baya zaman indekslendi. Ama o ayarları yaptıktan sonra ekstradan bir şey yapmaya gerek yok. 6 ay denmesine bakma. 1 ayda indeksler kalkar.
Yalnız eğer resimler dizin şeklinde gözüküyorsa Options All -Indexes ayarını yapabilirsin. İlgili konu için bkz.:

https://wmaraci.com/forum/wordpress/resimlerin-indekslenmesi-580571.html
evoura

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al