Merhaba arkadaşlar

youtubeda dolaşırken bir videoya dek geldim. yoast seoda zamanında bir bug varmış. yoast seoyu kurduğunuzda sitenizdeki resimleri googleda resim olarak değil de url olarak indexliyormuş. bu da doğal olarak sitenizin ziyaretçi kaybetmesine sebep oluyormuş. ben de az önce yoast seo ayarlarımı kontrol ettim ve bende de buglu şekilde duruyormuş. nasıl düzeltileceğini hemen anlatayım.

1) Yoast Seo'daki Search appearance kısmına gelin.

2) media kısmına girin

3) Redirect attachment URL's to the attachment's itself? kısmını YES yapın ve kaydedin.

4) Plugin kısmından add new kısmına girin ve Yoast SEO: Search index purge isimli plugini kurup etkinleştirin.

5) tekrar yoast seodaki search appearance > media kısmına girdiğinizde en kısa sürede hatalı indexlerinizin temizleneceği yazıyor.

sizce bu ayarları yapmalı mıyız yoksa önemsemeyip devam mı etmeliyiz?

Daha önceden bu bugu bilen var mıydı? Bu şekilde düzelttikten sonra extra bir şey yaptınız mı? bu listeyi yaptım ama sitemi tekrardan google searche kaydetmeme vs gerek var mı?

edit: yoast seo yönetimi bu ayarları yaptıktan sonra 6 ay içinde tüm hatalı attachment indexlerinizin temizleneceğini ve sitenizin gelişiminin artacağını söylüyor. 6 ay gerçekten çok uzun bir süre