freelance iş ilanları

Forumumuza Nasıl Üye Çekebiliriz?

27 Mesajlar 3.630 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ekyildiz ekyildiz Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 66 / 83
  • Ticaret 4, (%100)
glofrum valla hocam site başlığı gibi benzerlikler illaki olacak tasarım olarak elden geldiğince farklı ve rahat kullanılabilir bir tasarım yapmaya çalıştık zaten, örnek verdiğiniz şey iyinette de var webkurnazda da hele ki webkurnaz tasarım olarak birebir aynı olmasına rağmen bizden daha üst sıradalar ve etkileşim anlamında bizden daha iyiler... (lütfen yazdıklarımı sizi tersliyormuşum gibi algılamayın işin sadece tasarım ve site başlığı yada konu başlığı gibi benzerliklerle bitmediğini anlatmaya çalışıyorum)

Kişisel Blog - http://ekyildiz.co
wmaraci
reklam

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
burakisci Katılıyorum bu devirde blog sonrasında forum şeklinde ilerlenmeli.Forumun tutma olasılığının düşük olduğu şu zamanlarda bu çok doğru bir tercih olurdu.
burakisci

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 66 / 83
  • Ticaret 4, (%100)
furkan2499 anladım önerinizi uygulamaya çalışacağım teşekkürler, burakisci aslında söyledikleriniz çok mantıklı geldi hocam :) ancak bizde hem blog hem araçlar hemde forumu ortak bir şekilde oluşturup tümleşik bir şey yaparız diye düşündük o yüzden direk forumla başlamıştık

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
ekyildiz dediğim gibi belirli bir takipçi kitlesi oluşturmadıktan sonra forum işine girmek işi iyice zorlaştırır, şu sıralar da yapabileceğiniz şeylerin başında çekilişler gelebilir. Örneğin forumda bir çekiliş konusu açar, sadece en az 100 mesajı ve 10 konusu bulunan üyelerin katılabileceğini belirtirsiniz, ödül olarak da ipad tarzı bir şey koyarsanız ve birkaç ay boyunca bu çekiliş sürekliliğini sağlayabilirseniz kalıcı üyeler elde edebilirsiniz, diğer yandan forum olarak ödüllü seo yarışmaları düzenleyebilirsiniz ama onun takibi de oldukça zor olacaktır.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 66 / 83
  • Ticaret 4, (%100)
@burakisci anladım hocam o zaman bizim bütçeyi daha da sağlamştırmamız gerek :D

Karargaht Karargaht WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 31 / 127
  • Ticaret 0, (%0)
Gençler, ne yazık ki forum devri kapandı. Duran forumlarında hemen hemen çok eski bilinen forumlar. Yada çok fazla hiti olan siteler forum açınca, anasayfaya girenler foruma da giriyor, forumda bi anda doluyor. Ama sıfırdan başlayanların işi çok ama çok zor. Artık hiç bir sitenin işi kolay değil ancak forum sitelerinin ki daha da zor.
ekyildiz

kişi bu mesajı beğendi.

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kimlik Onayı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3963
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
Bence yeteneğiniz varsa forum yerine özel bir wordpress soru cevap(forum gibi) bir tasarım yapın yaptırın. Sonra mybb prof olduğunu söylüyorsunuz ücretsiz 4 5 adet yapın dağıtın.
Wordpress tema yapın yaptırın dağıtın ki millet alışkanlık olsun. Atıyorum 1000 site kullansa ücretsiz 1000 backlink demek gibi düşünün ve 1000 iyaretçi denir

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
İnsanlar atık blog sistemlerine alıştılar, gir al çık mantığı ile hareket ediyorlar dolayısı ile forumlarında kullanımı bu şekilde ilerliyor, giriyorlar alacakları bilgiyi alıp çıkıyorlar. Üye olma gereği hissetmiyorlar çünkü biliyorlar ki site orada bir yere kaçtığı yok istedikleri zaman girer alır ve giderler.

Size tavsiyelerime gelecek olursak, ilgi çekici konular yayınlamaya çalışın ve bunlara kısmi olarak erişimi kısıtlayın. Mesela bir örnek vereyim; internette ücretsiz dağıtılan bir çok script bulunmakta bunların büyük bir kısmı ya eskimiş, tarih olmuş işlevselliğini yitirmiş, yada bir çok hatalar ile dolu. Detaylı bir araştırma ile en işe yarar scriptleri araştırıp, bunları yeniden elden geçirerek çalışır ve işe yarar vaziyette sitenizden paylaşa bilir indirme bağlantılarını üyelerinize özel yapabilirsiniz. Ayrıca bu scriptleri sizin çalışır vaziyete getirdiğinizi üzerine basarak belirtir ve destek sunabilirsiniz.

Bu şekilde insanlar istedikleri o şeyi elde etmek için sitenize üye olur ve hatta elde ettiği o şeyin kullanımı ve desteği ile ilgili sitenizde etkileşime girebilir belki saatler belki günler geçirebilir.

Bu verdiğim sadece basit ama belirgin bir örnek bu tip eylemler çoğaltılabilir. Ayrıca yukarıda belirttiğim -kısmi olarak erişimi kısıtlamak- terimini açacak olursam bazı amatörce siteler gibi tüm konuyu ziyaretçilere engellemek değil, tam tersi anlatım ve açıklama kısmı oldukça doyurucu alabilir fakat sadece esas gereken örneğin indirme bağlantısını sadece üyelere özel yapabilir ve bunu "Kayıtlı kullanıcılara özel" olarak belirgin bir şekilde suna bilirsiniz.

Bu tip paylaşımlar 3-5 tane belki pek fayda etmeyebilir fakat sayısı artıkça ve herkesin arayacağı,ihtiyacı olacağı türden paylaşımlarınız artıkça geri dönüşüm ve etkileşiminde orta vadede iyi olacağını tahmin ediyorum.

Sitenizde şuan için pek fazla vakit geçireme sem de, ki burada bile pek vakit geçiremiyorum artık sitenize olan bakışım gayet sıcak, sabırla ilerlediğiniz taktirde emeklerinizin ileriye dönük olarak meyvesini vereceğini tahmin ediyorum.
Başarılar.

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
banner reklam çekilişi yapabilirsiniz bence aylık haftalık herneyse artık o size kalmış sonuçta gelen herkez webmaster maliyetide yok işin bence denenmeli ayrıca forumunuzu sevdim aktif olmaya çalışacağım böyle yeni forumlara başlayıp gelişimini görmek mutlu ediyo nedense beni :D

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

• Üyelik 17.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 66 / 83
  • Ticaret 4, (%100)
HeroTürk ve cihaneken hocalarım yazdıklarınızı not aldım çok teşekkür ederim verdiğiniz fikirler için ayrıca Voltaren hocam banner çekilişini farklı bir şekilde yapmıştık ama direkt olarak yapalım birde öyle deneyelim :)

wmaraci
Konuyu toplam 9 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 9 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al