wmaraci reklam

Siteme nasıl ilgi çekebilirim?

7 Mesajlar 764 Okunma
wmaraci reklam

Onuradali Onuradali position:fixed Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Site
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 736
  • Beğeniler 298 / 136
  • Ticaret 2, (%100)
Öncelikle hepinize merhaba, 2 aya yakın bir süredir bir proje üzerinde çalışmaktayım. Proje konusuna biraz detaylı bakacak olursak içerisinde site ve youtube barınıyor. Nasıl derseniz şöyle ki, mobil uygulamaları, oyunları inceliyorum, fitness ile ilgili videolar çekiyorum, eğlenceli videolar çekiyorum, herhangi bir yerden edindiğim videoları eğlenceli hale getirerek kanalıma ekliyorum ve daha sonra gerekli videolar hakkında makaleler yazıyorum.

Örneğin, bir oyun incelediysem bu oyunu yazıya döküyorum daha sonra siteme içerik olarak ekliyorum. Fitness videosu çekiyorsam bunu da daha detaylı şekilde anlatıcı bir tarzda yazıya döküyorum ve tekrardan siteye içerik olarak ekliyorum. Komik videolar çekip bunlarıda içerik olarak ekliyorum.

İçerikler sadece youtube->site şeklinde değil, site içerisinde 6 farklı kategori bulunuyor. Bu kategorilere farklı makalelerde ekliyorum yani bir nevi çift koldan çalışıyorum. Bu yaptıklarımı özgün görseller ile destekliyorum ki nereye ait olduğu belli olsun. İçerikleri facebook sayfası üzerinden desteklemeye çalışıyorum, zaten bugüne kadar gelen bütün hit facebooktan denebilir.

İşte tamda benim yakındığım nokta burası; o kadar didiniyorum, çalışıyorum ama hiç bir şekilde arama motorlarından ziyaretçi elde edemiyorum. İçerik, video oluşturmayı geçtim; bu video ve içeriğe gelen ziyaretçileri bile kendim didinerek elde ediyorum. Facebook gruplarında paylaşa paylaşa atılmadığım grup kalmadı, insanların ilgisini çekecek bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama olmuyor. Benim sizden istediğim bir abi tavsiyesi ne yapabilirim yoksa gerçekten pes edeceğim.

wmaraci
reklam

hasimotto hasimotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 22 / 22
  • Ticaret 2, (%100)
site adresini pm alabilir miyim? İncelemek isterim.

Onuradali Onuradali position:fixed Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Site
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 736
  • Beğeniler 298 / 136
  • Ticaret 2, (%100)

hasimotto adlı üyeden alıntı

site adresini pm alabilir miyim? İncelemek isterim.

Pm gönderdim hocam

hasimotto hasimotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 22 / 22
  • Ticaret 2, (%100)
Fikirlerim kesinlikle kendi düşüncelerim, bir kaynağa dayanmaz önceden belirteyim.

Temanın geçişlerinde bulunan o animasyon oldukça yorucu. Kimse onu beklemez. Ayrıca google'de sevmez. Büyük sitelerin hiçbirinde benzer bir yapı göremezsin.

Fitness bölümüne baktım. İlgi çekici bir şey yok. Sadece senin sitede bulunabilecek bir bilgi yok. Düşün onca profesyonel varken neden senin egzersiz videolarını izlesin insanlar. Mesela onlara hiç görmedikleri egzersizleri sunabilirsin. Yada bir antrenman.

Teknoloji yazılarından herhangi birine tıkladım. İçerik kopya ( en azından başı ) . Google onca otoriter site varken neden senin içeriğini ( hemde kopya ) üste çıkarsın. Herkesten önce telefonu sipariş edip incelemen büyük değer katar. ( teknolojiye atarlanan adama bakabilirsin. Adam paralarının olmadığı için çakma telefonları parçaladığını söylüyor. Çakma makma adam değer katıyor)

Siten hiçbir uzmanlık alanına hitap etmiyor. Seni anlıyorum wikihow gibi bir site düşünüyorsun ama gerçekten her alana hitap eden bir site kurman için abartmıyorum on binlerce tl'yi sadece reklamlara harcamalısın.

Önerilerim:

Kesinlikle özgün ol. Google'dan hit istiyorsan özgün olmalı ve gerçekten hiç bulunmayan bilgileri insanlara sunmalısın. İngilizce blogları takip et, ilk sen çevir koy. Farkı göreceksin.

Lütfen temanı değiştir. Sade ama hızlı bir tema edin. HTML bile olabilir. Yeterki sade anlaşılır ve kaliteli olsun. ( zaytung'un sitesine bak. asp kullanıyor ve link yapısı seo'ya tamamen aykırı. Ama site anlaşılır ve hızlı. Bu kullanıcı için yeterli)

Ne olur kullanıcıya değer kat. Kullanıcıya değer katmadığın bir yazı ile googledan alacağın hit 1 ay olur. Sonra google kullanıcıların sitende 20 sn kaldıklarını görüp seni en son sıraya gömecektir. Emin olabilirsin.

(imla kurallarına dikkat etmedim. Affola.)
buraktolga

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

buraktolga buraktolga Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Editörlük
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 9 / 2
  • Ticaret 1, (%100)

hasimotto adlı üyeden alıntı

Fikirlerim kesinlikle kendi düşüncelerim, bir kaynağa dayanmaz önceden belirteyim.

Temanın geçişlerinde bulunan o animasyon oldukça yorucu. Kimse onu beklemez. Ayrıca google'de sevmez. Büyük sitelerin hiçbirinde benzer bir yapı göremezsin.

Fitness bölümüne baktım. İlgi çekici bir şey yok. Sadece senin sitede bulunabilecek bir bilgi yok. Düşün onca profesyonel varken neden senin egzersiz videolarını izlesin insanlar. Mesela onlara hiç görmedikleri egzersizleri sunabilirsin. Yada bir antrenman.

Teknoloji yazılarından herhangi birine tıkladım. İçerik kopya ( en azından başı ) . Google onca otoriter site varken neden senin içeriğini ( hemde kopya ) üste çıkarsın. Herkesten önce telefonu sipariş edip incelemen büyük değer katar. ( teknolojiye atarlanan adama bakabilirsin. Adam paralarının olmadığı için çakma telefonları parçaladığını söylüyor. Çakma makma adam değer katıyor)

Siten hiçbir uzmanlık alanına hitap etmiyor. Seni anlıyorum wikihow gibi bir site düşünüyorsun ama gerçekten her alana hitap eden bir site kurman için abartmıyorum on binlerce tl'yi sadece reklamlara harcamalısın.

Önerilerim:

Kesinlikle özgün ol. Google'dan hit istiyorsan özgün olmalı ve gerçekten hiç bulunmayan bilgileri insanlara sunmalısın. İngilizce blogları takip et, ilk sen çevir koy. Farkı göreceksin.

Lütfen temanı değiştir. Sade ama hızlı bir tema edin. HTML bile olabilir. Yeterki sade anlaşılır ve kaliteli olsun. ( zaytung'un sitesine bak. asp kullanıyor ve link yapısı seo'ya tamamen aykırı. Ama site anlaşılır ve hızlı. Bu kullanıcı için yeterli)

Ne olur kullanıcıya değer kat. Kullanıcıya değer katmadığın bir yazı ile googledan alacağın hit 1 ay olur. Sonra google kullanıcıların sitende 20 sn kaldıklarını görüp seni en son sıraya gömecektir. Emin olabilirsin.

(imla kurallarına dikkat etmedim. Affola.)

Arkadaşım düşüncelerin son derece faydalı . Hepimizin bu noktalarda eksiği vardır mutlaka , ancak mesele farkında olabilmek ve düzeltmek için caba göstermek. Bu yararlı konuşma için kendi adıma teşekkür ederim

MCuhadar MCuhadar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 0 / 18
  • Ticaret 3, (%33)
Site adresini buraya atarsan ilgi olacaktir

BirDelininNotDefteri BirDelininNotDefteri Tasarimindir.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Finans/Web Tasarım/Web Yayıncılığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Peki farklı ne sunuyorsun ? Yani şöyle sorayım; google seni jeden ilk sayfaya alsın?

Bazen...
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al