wmaraci reklam
lidertakipci

Teknoloji sitesine kac para gider?

10 Mesajlar 687 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)
Bir teknoloji sitesi acmayi dusunuyorum, site ismi belli teknolojibilgi.com simdi size sormak istedigim, nasil bir yol izlemeliyim? Ne kadar butce ayirmaliyim? Ozgun icerik girmek en iyisi olacaktir diye dusunuyorum. SEO paketlerine vs. kac para gider? Gunde kac yazi girmeliyim? WP kuracagim ve tema alacagim themeforest tan tema belirledim.
Bana genel olarak neler yapmamin gerektigini kac para ayirmam gerektigini ve birde fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim.

wmaraci
reklam

defensive defensive WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 14 / 167
  • Ticaret 35, (%100)
özgün içerik girmek her zaman yararlıdır. hemen seo paketi yaptırma. Eğer makaleleri kendim yazıcam diyorsan daha iyi olur. Her gün güncel içerik girmek bu durumda zorlaşıyor makale alımı yapabilirsin (bunun için günlük 5 tl bütçe gerekebilir isteğinize göre azalır yada çoğalır.)
ThemeForest'ten tema alıcam demişsiniz eğer maddi yönden sıkıntınız varsa piyasada çok güzel temalar var ücretsiz sunulan bir süre bunlarla idare edebilirsiniz. Facebook ve google'a reklam verin.

Sitenize özel bir facebook sayfası açın ve içerikleri düzenli bir şekilde buraya girin. Beğendirme sayısı arttıran arkadaşlar var ama ben bunu tavsiye etmiyorum. Her şey özgün olsun. 50 TL'lik bir facebook reklamı sayfa beğendirme konusunda size yardımcı olacaktır.

Özverili davranır gözünüz gibi bakarsanız elbette yararını kat kat görürsünüz.

anilgzl anilgzl Mobilya Dekorasyon Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mobilya Dekorasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 148 / 341
  • Ticaret 33, (%100)
Siteyi açtıktan sonra ki ilk 6 ay içerisinde SEO çalışması yaptırmanıza gerek yok. İlk sitenizi doğal bir şekilde SEO'ya uygun kurallar çerçevesinde millete duyurun. Özgün yazılarınızı yazın. Hit arttırma vs. şeylere bulaşmayın. Sitenize günlük 100 kişinin üstünde ziyaretçi gelmeye başladıkça, ve 6-7 ay geçmişse ufaktan link çalışması yaptırabilirsiniz. İlk başlarda Domain+Hosting için 70-80TL arasında bir para gider. Tema konusu size kalmış, themeforest'ten de alabilirsiniz ancak biraz pahalıya gelir.
Eğer ki ileri de ben bu işi büyütürüm diyorsanız ajansların teknoloji haberlerine üye olup aylık 300-350TL gibi para ödeyerek sitenizi sürekli güncel tutabilirsiniz.

"...bir daha gel, gel samsundan..."

khazadum khazadum Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek SEO Executive &amp; SEO Analyst
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 463
  • Beğeniler 34 / 84
  • Ticaret 3, (%100)
Site adresiniz nedir? istatistliklerini değerlendirerek fiyat biçmek daha doğru olur.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)

defensive adlı üyeden alıntı

özgün içerik girmek her zaman yararlıdır. hemen seo paketi yaptırma. Eğer makaleleri kendim yazıcam diyorsan daha iyi olur. Her gün güncel içerik girmek bu durumda zorlaşıyor makale alımı yapabilirsin (bunun için günlük 5 tl bütçe gerekebilir isteğinize göre azalır yada çoğalır.)
ThemeForest'ten tema alıcam demişsiniz eğer maddi yönden sıkıntınız varsa piyasada çok güzel temalar var ücretsiz sunulan bir süre bunlarla idare edebilirsiniz. Facebook ve google'a reklam verin.

Sitenize özel bir facebook sayfası açın ve içerikleri düzenli bir şekilde buraya girin. Beğendirme sayısı arttıran arkadaşlar var ama ben bunu tavsiye etmiyorum. Her şey özgün olsun. 50 TL'lik bir facebook reklamı sayfa beğendirme konusunda size yardımcı olacaktır.

Özverili davranır gözünüz gibi bakarsanız elbette yararını kat kat görürsünüz.

khazadum adlı üyeden alıntı

Site adresiniz nedir? istatistliklerini değerlendirerek fiyat biçmek daha doğru olur.

Site adresi teknolojibilgi.com daha yayinda degil site

Ek Olarak:

anilgzl adlı üyeden alıntı

Siteyi açtıktan sonra ki ilk 6 ay içerisinde SEO çalışması yaptırmanıza gerek yok. İlk sitenizi doğal bir şekilde SEO'ya uygun kurallar çerçevesinde millete duyurun. Özgün yazılarınızı yazın. Hit arttırma vs. şeylere bulaşmayın. Sitenize günlük 100 kişinin üstünde ziyaretçi gelmeye başladıkça, ve 6-7 ay geçmişse ufaktan link çalışması yaptırabilirsiniz. İlk başlarda Domain+Hosting için 70-80TL arasında bir para gider. Tema konusu size kalmış, themeforest'ten de alabilirsiniz ancak biraz pahalıya gelir.
Eğer ki ileri de ben bu işi büyütürüm diyorsanız ajansların teknoloji haberlerine üye olup aylık 300-350TL gibi para ödeyerek sitenizi sürekli güncel tutabilirsiniz.

Hocam para yönünden sıkıntı yok. Günde 2 özgün içerik girsem yeter mi? Aylık kaç para vereyim 2 makale için yada editörler kaça çalışır?

• Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 14 / 167
  • Ticaret 35, (%100)
para yönünden sıkıntınız yoksa size tavsiyem ilk ay günde 2 makaleden ayda toplam 60 makale. ilk aydan sonra günde 3 makale. 3.aydan sonra daha da arttırabilirsiniz. teknolojik ürün incelemeleri yapabilirsiniz.

• Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)

para yönünden sıkıntınız yoksa size tavsiyem ilk ay günde 2 makaleden ayda toplam 60 makale. ilk aydan sonra günde 3 makale. 3.aydan sonra daha da arttırabilirsiniz. teknolojik ürün incelemeleri yapabilirsiniz.

Günde 2 makale + seo paketleri + sosyal ağ çalışmaları + güzel bir temayla olur mu bu iş?

• Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 14 / 167
  • Ticaret 35, (%100)
ilk ay günde 2 makale yeter sonra artırmalısınız

• Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)

ilk ay günde 2 makale yeter sonra artırmalısınız

Ben size başka bie soru sormuştum

• Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 14 / 167
  • Ticaret 35, (%100)
inşallah gelir diyelim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al