wmaraci reklam

Aramamotoru.com.tr Projemiz için Desteklerinizi Bekleriz

48 Mesajlar 5.770 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

gakgos gakgos Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)
Azminizi takdir ediyorum hocam en azından bir şeyler üretmek için çaba gösteriyorsunuz bu benim gözümde takdire şayan bir durum.. Sitemi ekledim umarım daha da başarılı olursunuz güzel yerlere gelirsiniz
soft2m

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

mustafabosnak mustafabosnak Back-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Back-End Developer
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 16 / 11
  • Ticaret 3, (%100)
Zor ama imkansız değil kendi olusumumuzu elbette destekleyeceğiz en kisa surede websitelerimi ekleyecegimi ve banner leri kullanacagimi bildirmek isterim. Başarılar
soft2m

kişi bu mesajı beğendi.

“Muhteşem bir şey, bir yerlerde keşfedilmeyi bekliyor!”

yamyamix yamyamix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Güvenlik görevlisi
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 86 / 98
  • Ticaret 7, (%100)
Tanıtım yazısı yazarsanız sitemde paylaşabilirim.
soft2m

kişi bu mesajı beğendi.

hayaleturk hayaleturk Grafiker Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Başarılar hocam. Sitemizi ekledik. :)
soft2m

kişi bu mesajı beğendi.

hayaleturk.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Disco Disco WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 280 / 131
  • Ticaret 12, (%92)
"%100 kendimize ait bir yazılımdır diyebiliriz." Kısmına çok takıldım ben... Kusura bakmayın ama kodları evrimleştirip %100 bizim projemiz diyemezsiniz. Blogumda kullandığım Avada temasını da biz yazdık zaten...

http://aramamotoru.com.tr/assets/css/jquery.autocomplete.css

Yukarda belirttiğim css dosyasında ".xdsoft_autocomplete" kullanılmakta tabiri caizse "Like Google" ... Google'a yazdığınızda işin foyası ortaya çıkıyor.
https://github.com/xdan/autocomplete Ben hala işin %100'lük kısmındayım...???

http://aramamotoru.com.tr/assets/css/aramamotoru.css
Yukarıda belirttiğim css dosyasında ise Command+F kısmıyla Google yazdığımızda çıkan sonuç giydirilmiş bir tasarım olduğu ortaya çıkıyor.

"Kendi datasını kullanan ve bir yerlerden veri çekmeyen tek arama motoru adayı olduğumuzu bilmenizi isteriz." Search yaptığımda Google kelimeleri neden hala orada? Sanırım silmeyi unuttunuz. Hoş değil hiç hoş değil.

Projenin anafikri hepimizi heyecanlandırıyor fakat ben daha özgün bir şeyler bekliyorum. "Yaani" ya da "gidiyoo" gibi giydirilmiş projeler beni heyecanlandırmıyor. O kadar çok hazıra alışmışız ki tek yapabildiğimiz giydirmek sanırım. Domain güzel fakat domainin içerisinde barındırdığı projenin özgünlüğü daha önemli benim için. Bir kaç disable, arama kısmındaki tasarımın daha farklı olması onu farklı bir proje değil taklit proje olarak ortaya çıkarır. Kodları evrimleştirip saklamak hiç hoş değil. Site ekleme kısmına gelirsek site ekleme kısmı dizin sitelerine ait bir şeydir. Milyonlarca trilyonlarca siteyi tek tek ekleyecekseniz ne ala.

Ayrıca dün incelediğimde bu kaynağı aramamotoru.com.tr yazan yerde bu yazmıyordu :) Rus isim yazıyordu arkadaşım konu ile alakalı Facebook'tan yorum yaptıktan sonra nedense değiştirildi :))

Bu kadar uzun alan adlı arama motoru da garip. Google.com - aramamotoru.com.tr kısalığa bakın uzunluğa bakın.

Saygılar.
Hoşçakalın
soft2m

kişi bu mesajı beğendi.

Okanisik Okanisik Vip Tema Web Tasarım A.Ş. Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Vip Tema Web Tasarım A.Ş.
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** I**
  • Mesajlar 1381
  • Beğeniler 703 / 702
  • Ticaret 21, (%100)
Umarım daha iyi yerlerde görürüz sizi projenizi can-ı gönülden destekliyorum.
soft2m

kişi bu mesajı beğendi.

Vip Tema Web Tasarım A.Ş.

soft2m soft2m Soft2M Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 224
  • Beğeniler 205 / 116
  • Ticaret 1, (%100)
@Disco konu da açık olarak belirttik, bazı kütüphanelerden js ve css lerden faydalandık diye, bu bizim algoritmamız için geçerli değildir. Sade görünüm kısmında dünyayı yeniden keşfetmeye gerek yok diyerek ilk etap için tabi bu geçerlidir. Font veya satır görünümleri için bazı js ve css lerden faydalandık ve bunu açık olarak belirttik. Kısa bir örnekle açıklayacağım arama bölümüne klavye koyacağız sıfırdan yazmamız kimseye bir şey kazandırmaz data gelişim sürecinde. Geçici olarak bir klavye atıp sonradan özgünleştireceğiz ki, bilirsiniz tüm arama motorları bu şekilde gelişmiştir. Bazı kaynaklardan yararlanmak zorundayız. Bu tarz görünüm ile ilgili konulara takılmamak gerekiyor ki biz bir adım daha büyüyelim. Ciklet klavye için 1 ay vakit kaybedeceğimize hazır kullanmak şuan daha mantıklı. Biz kendi algoritmamız ile hareket edip, kendi crawl sistemimizi %100 başarıya ulaştırmaya odaklanmış durumdayız. Bir kaç css ve js'e takılmamak gerekiyor.
Görüşleriniz için teşekkür ederiz ayrıca, bu tarz olumlu eleştiriler gücümüze güç katacaktır ve eksiklerimizi tamamlamamıza yardımcı olacaktır. 2 yıl süresince çok ağır adımları tamamlayabildik, görünüm işin en kolay tarafı diyebilirim.

tolgahan571 tolgahan571 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 591
  • Beğeniler 104 / 112
  • Ticaret 2, (%100)
web sitemiz eklendi
htts://www.sosyalloca.comsosyalloca
soft2m

kişi bu mesajı beğendi.

https://sosyalloca.com

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Başarılı bir proje olacak gibi duruyor. Yanlız sitemi eklemek istediğim vakit Daha Önce İnternet Adresiniz işleme alınmış hatası alıyorum.
soft2m

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.emrekarakaya.com.tr/

soft2m soft2m Soft2M Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 224
  • Beğeniler 205 / 116
  • Ticaret 1, (%100)
@KarakayaEmre adresiniz nedir, verilerimiz arasında yer alıp, işlenmemiş olabilir kontrol edelim.
KarakayaEmre

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al