wmaraci reklam

Edirnenin yeni ilan sitesi - edirneilan.com (Yorumlarınız)

103 Mesajlar 11.918 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Sarkolata45 Sarkolata45 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 34 / 13
  • Ticaret 2, (%100)

2253 adlı üyeden alıntı

Oldum oldum ilanda verdim :) ilerleme butonunun rengi gri çok soluk kalmis bence değiştir daha canlı bi renkle :)

Teşkür

wmaraci
reklam

MKU MKU Rahatsizliklar.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 34 / 34
  • Ticaret 1, (%100)

mrscode adlı üyeden alıntı

Sarkolata45 dünya üzerindeki benzeri az olan projeler

Bende buraya takıldım şimdi :). Kusura bakmayın ki, böyle müdahil olmak istemezdik konuya. Böyle bir projeye ülke genelinde müdahil olabildiniz mi? Yukarıdaki yazdıklarınıza hitaben soruyorum lütfen kırıcı bir tavır olarak algılamayınız.

Arkadaşın yazılımsal olarak sorunu olabilir ki, dediklerinize katılıyor olabiliriz. Fakat, bu demek değildir ki harcanan zamanın boşa gittiği. Birileri hayallerinin peşinden koşuyorsa, burada harcanan zaman boşa değildir diye düşünüyorum :)

Ayrıca, yeni projenizde size de başarılar dileriz Sarkolata45 ;)

• Üyelik 16.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 34 / 13
  • Ticaret 2, (%100)

MKU adlı üyeden alıntı

Bende buraya takıldım şimdi :). Kusura bakmayın ki, böyle müdahil olmak istemezdik konuya. Böyle bir projeye ülke genelinde müdahil olabildiniz mi? Yukarıdaki yazdıklarınıza hitaben soruyorum lütfen kırıcı bir tavır olarak algılamayınız.

Arkadaşın yazılımsal olarak sorunu olabilir ki, dediklerinize katılıyor olabiliriz. Fakat, bu demek değildir ki harcanan zamanın boşa gittiği. Birileri hayallerinin peşinden koşuyorsa, burada harcanan zaman boşa değildir diye düşünüyorum :)

Ayrıca, yeni projenizde size de başarılar dileriz Sarkolata45 ;)

Tamda aradığım yorumsun efendim :) yorumunuz ve ilginiz için teşekkürler :)

mrscode mrscode Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek UI Designer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 37 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
MKU merhabalar, öncelikle tavrınız ile alakalı herhangi bir ön yargım yok lütfen rahat olun. Zaten sorulması gereken de bir soru. Biraz uzun olacak ama lütfen dikkatle okumanızı rica ediyorum. Ben her şeyi çok biliyorum, her konuya hakimim ya da uzmanım demiyorum fakat yazılım ve arayüz geliştirme konusunda yurt dışında eğitimler aldım, seminlerlere söyleşilere katıldım, bir çok sektörel kitap okudum ki "meh kitap okumuş" deyip geçmeyin çoğu, hayatımdaki bir çok konuda bana yol gösterdi.
Burada ki söylemim aslında arkadaşa değil genellemeye çok müsait. Şimdi, ilk önce sorunuz ile başlayayım. Dünya genelinden kastım şudur;

Türkiye'de nedense "İlan sitesi açayım 10 tane mağaza bulayım aylık 100 lira gelse kardır." düşüncesiyle her gün yüzlerce ilan sistemi açılıyor kapanıyor. Ki araba, emlak, giyim gibi dikeyleri de birleştirirsek yüz binlerce ilan sistemi doğup ölmüştür. Çevremde tanıdığım 10 insandan ikisi ilan sistemi kurmanın peşinde. Neden? Bu tarz bir sistemi siz mi çok küçümsüyorsunuz yoksa ben mi çok ciddiye alıyorum bilmiyorum fakat demek istediğim şu. Kendi yazılım ve tasarımı ile farklı yenilikler ile gelmiş olsaydı inanın gurur duyardım. Ki bugün aramamotoru yapan bir ekip vardı onlara olan yaklaşımımı görebilirsiniz. Şimdi bu hazır yazılıma kafa yordum demek bana garip geliyor. Neye kafa yordunuz parayı nasıl ödeyeceğinize mi? diye sormadan edemedim. Bu işi gerçekten bir girişimcilik ruhu ile yapacaksanız kendinizi vereceksiniz paranızı değil. O zaman da diyorum ki buna para verip aylarca geri dönüş beklemek yerine bu süreyi bir yazılım dili ya da bir arayüz tasarımcısı olmayı hedefleyerek kendi projelerinin peşine düşmesi gelecek açısından çok daha önemli en azından benim için.

Yüz binlerce benzeri olan, her gün biri açılıp biri kapanan ilan sistemleri ile zaman kaybetmek yerine, kickstarter, awwwards vb. yerlerde başarılı olarak görülen yeni ve özgün yazılım fikirlerini ülkemize göre uyarlamak ve buradan yola çıkmak daha mantıklı değil mi sizce? Olmayan bir sistemi ülkede tanıtmak ve ben yaptım demek kadar güzel bir şey olabilir mi? Ben şahsi fikrimi söyledim sadece. Yalandan poh pohlamak yerine içimden geçenleri söylüyorum. Kötülüğünü istiyor olsam "süpermiş başarılar" der bakardım işime değil mi? Ama anlatmak istediğim konu biraz ülkemizin durumunu özetliyor. Hazıra alışmışız böyle de gider.

Ayrıca geçenlerde açtığım bir başlık var turizt. com adında çok farklı bir seyehat ve rezervasyon sistemi hazırladık yaklaşık 1-2 aylık süresi kaldı kendimiz yazıyoruz yaklaşık 8 aydır. Dünya da benzeri mevcut ama Türkiye'de bir tane dahi olmayan bir proje fikir olarak. Sadece hazırlanan bir proje olmasına rağmen yatırım ile ortak olmak isteyen var. Ne kadar gurur verici ve güzel bir duygu değil mi sizce? Burada da paylaşacağım zaten yayına girdiğimizde ki bu hazırladığımız projelerin sadece bir tanesi.

Şimdi diyeceksiniz ki hava mı atıyorsun bunları söyleyerek. Hayır! Sadece yeni bir şeyler üretin olmayanı yapmaya çalışın zaten bir şekilde karşılığını alıyorsunuz demek istiyorum. Kendimizi geliştirmezsek taşıma suyla değirmen dönmez diyorum. İnsanlara hatalarını söylemezseniz kendinde hatayı görmez diyorum. Kimseyi kırmak niyetinde değilim benim şahsi görüşüm bu yöndedir.
Yeninesil44 Kotil CoolDad

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 16.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 34 / 13
  • Ticaret 2, (%100)

mrscode adlı üyeden alıntı

MKU merhabalar, öncelikle tavrınız ile alakalı herhangi bir ön yargım yok lütfen rahat olun. Zaten sorulması gereken de bir soru. Biraz uzun olacak ama lütfen dikkatle okumanızı rica ediyorum. Ben her şeyi çok biliyorum, her konuya hakimim ya da uzmanım demiyorum fakat yazılım ve arayüz geliştirme konusunda yurt dışında eğitimler aldım, seminlerlere söyleşilere katıldım, bir çok sektörel kitap okudum ki "meh kitap okumuş" deyip geçmeyin çoğu, hayatımdaki bir çok konuda bana yol gösterdi.
Burada ki söylemim aslında arkadaşa değil genellemeye çok müsait. Şimdi, ilk önce sorunuz ile başlayayım. Dünya genelinden kastım şudur;

Türkiye'de nedense "İlan sitesi açayım 10 tane mağaza bulayım aylık 100 lira gelse kardır." düşüncesiyle her gün yüzlerce ilan sistemi açılıyor kapanıyor. Ki araba, emlak, giyim gibi dikeyleri de birleştirirsek yüz binlerce ilan sistemi doğup ölmüştür. Çevremde tanıdığım 10 insandan ikisi ilan sistemi kurmanın peşinde. Neden? Bu tarz bir sistemi siz mi çok küçümsüyorsunuz yoksa ben mi çok ciddiye alıyorum bilmiyorum fakat demek istediğim şu. Kendi yazılım ve tasarımı ile farklı yenilikler ile gelmiş olsaydı inanın gurur duyardım. Ki bugün aramamotoru yapan bir ekip vardı onlara olan yaklaşımımı görebilirsiniz. Şimdi bu hazır yazılıma kafa yordum demek bana garip geliyor. Neye kafa yordunuz parayı nasıl ödeyeceğinize mi? diye sormadan edemedim. Bu işi gerçekten bir girişimcilik ruhu ile yapacaksanız kendinizi vereceksiniz paranızı değil. O zaman da diyorum ki buna para verip aylarca geri dönüş beklemek yerine bu süreyi bir yazılım dili ya da bir arayüz tasarımcısı olmayı hedefleyerek kendi projelerinin peşine düşmesi gelecek açısından çok daha önemli en azından benim için.

Yüz binlerce benzeri olan, her gün biri açılıp biri kapanan ilan sistemleri ile zaman kaybetmek yerine, kickstarter, awwwards vb. yerlerde başarılı olarak görülen yeni ve özgün yazılım fikirlerini ülkemize göre uyarlamak ve buradan yola çıkmak daha mantıklı değil mi sizce? Olmayan bir sistemi ülkede tanıtmak ve ben yaptım demek kadar güzel bir şey olabilir mi? Ben şahsi fikrimi söyledim sadece. Yalandan poh pohlamak yerine içimden geçenleri söylüyorum. Kötülüğünü istiyor olsam "süpermiş başarılar" der bakardım işime değil mi? Ama anlatmak istediğim konu biraz ülkemizin durumunu özetliyor. Hazıra alışmışız böyle de gider.

Ayrıca geçenlerde açtığım bir başlık var turizt. com adında çok farklı bir seyehat ve rezervasyon sistemi hazırladık yaklaşık 1-2 aylık süresi kaldı kendimiz yazıyoruz yaklaşık 8 aydır. Dünya da benzeri mevcut ama Türkiye'de bir tane dahi olmayan bir proje fikir olarak. Sadece hazırlanan bir proje olmasına rağmen yatırım ile ortak olmak isteyen var. Ne kadar gurur verici ve güzel bir duygu değil mi sizce? Burada da paylaşacağım zaten yayına girdiğimizde ki bu hazırladığımız projelerin sadece bir tanesi.

Şimdi diyeceksiniz ki hava mı atıyorsun bunları söyleyerek. Hayır! Sadece yeni bir şeyler üretin olmayanı yapmaya çalışın zaten bir şekilde karşılığını alıyorsunuz demek istiyorum. Kendimizi geliştirmezsek taşıma suyla değirmen dönmez diyorum. İnsanlara hatalarını söylemezseniz kendinde hatayı görmez diyorum. Kimseyi kırmak niyetinde değilim benim şahsi görüşüm bu yöndedir.

Çok iyi güzel konuşuyorsunuz ama herkes başarabildiği şeyi yapar benim kafam mesela yazılımcılığı kodları almıyor bende bir yerden tutunmak istiyorum internet sektörüne iyi veya kötü herkes birşeylerin peşinde ben sana gelip şunu yap desem yapmazsın sende bana deyince bende yapcak olsam bile yapamam elimden gelen bu çünkü ben şimdi nasıl bilmediğim halde gidip ilan scripti sıfırdan yazayım ki bu sistem sahibinden vb tarzı şeylerle bir tutulmamalı sahibinden 17 senelik trilyonluk bir sistem,firma herkes ekmeğinin emeğinin peşinde herkes ne yapsam kar durumunda bu yuzden çokta ciddiye almamak lazım. yorumunuz için teşekkürler.

• Üyelik 01.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek UI Designer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 37 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Sarkolata45 Anlıyorum. Başarılar.

• Üyelik 16.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 34 / 13
  • Ticaret 2, (%100)

Teşekkürler sizede başarılar..

MKU MKU Rahatsizliklar.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 34 / 34
  • Ticaret 1, (%100)
mrscode Alınganlık yaşını geçtik biz efendim :) Bakın dediklerinize sonuna kadar katılıyorum. Elbetteki bizim ülkemizden de farklı projeler çıkmasını -onu yapabilecek beyinlere de sahibiz- canı gönülden isterim. Ama bizim ülkemizde de farklı bir algı yaratma çabaları var. Bunu da siz çok iyi biliyorsunuzdur.

Bakın sizde bir projeye başlamışsınız ama örnek aldığınız farklı proje ve/veya projeler olmuş değil mi? Burada ki amacım tartışma yaratmak değil, insanlara farklı bir şeyler katabilmek. Dünya genelinde dediğiniz zaman, hiç olmayan bir şey faaliyete geçirmeniz gerekmez mi?

Bundan önceki söylediklerimi o kadar ilan sitesi var -insanlar onların dışına- burun kırın ediyorlar demenize biraz atıfta bulunmak içindi ki o gözle ve o mantıkla bakıldığında; "GittiGidiyor varken, hepsiburada da neydi? Bunların ikisi de varken N11'de nereden çıktı. Facebook varken, Twitter'da ney? veya *** varken, WMAracı da neydi? Demek istediğim tekrarlıyorum -boşa harcanan zaman yoktur- benim gözümde ki, vermiş olduğum örneklere dahada bir çok örnek verebilirim. Uzatılabilir de haksız mıyım? :)

Ayrıca, kendi arama motorunu -kimse kusura bakmasın- yıllardan beri üretemeyen bir ülkeden dünya genelince bir proje beklemek zor gibi duruyor öyle değil mi? :) Ne zaman klonlamayı bırakacağız o zaman bazı şeyleri başarabiliriz! Bunlarda bizim görüşlerimiz. Sağlıcakla kalın :) ;)
Sarkolata45

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 34 / 13
  • Ticaret 2, (%100)

MKU adlı üyeden alıntı

mrscode Alınganlık yaşını geçtik biz efendim :) Bakın dediklerinize sonuna kadar katılıyorum. Elbetteki bizim ülkemizden de farklı projeler çıkmasını -onu yapabilecek beyinlere de sahibiz- canı gönülden isterim. Ama bizim ülkemizde de farklı bir algı yaratma çabaları var. Bunu da siz çok iyi biliyorsunuzdur.

Bakın sizde bir projeye başlamışsınız ama örnek aldığınız farklı proje ve/veya projeler olmuş değil mi? Burada ki amacım tartışma yaratmak değil, insanlara farklı bir şeyler katabilmek. Dünya genelinde dediğiniz zaman, hiç olmayan bir şey faaliyete geçirmeniz gerekmez mi?

Bundan önceki söylediklerimi o kadar ilan sitesi var -insanlar onların dışına- burun kırın ediyorlar demenize biraz atıfta bulunmak içindi ki o gözle ve o mantıkla bakıldığında; "GittiGidiyor varken, hepsiburada da neydi? Bunların ikisi de varken N11'de nereden çıktı. Facebook varken, Twitter'da ney? veya *** varken, WMAracı da neydi? Demek istediğim tekrarlıyorum -boşa harcanan zaman yoktur- benim gözümde ki vermiş olduğum örneklere dahada bir çok örnek verebilirim. Uzatılabilir de haksız mıyım? :)

Ayrıca, kendi arama motorunu -kimse kusura bakmasın- yıllardan beri üretemeyen bir ülkeden dünya genelince bir proje beklemek zor gibi duruyor öyle değil mi? :) Ne zaman klonlamayı bırakacağız o zaman bazı şeyleri başarabiliriz! Bunlarda bizim görüşlerimiz. Sağlıcakla kalın :) ;)

Böyle kaliteli düşünceler görmek huzur verici

• Üyelik 01.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek UI Designer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 37 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
MKU ben zaten kesinlikle olmayanı yapmalısınız demiyorum. Örneği az olanı yapmalısınız ki o saydığınız markalar gibi olasınız diyorum. O saydığınız markaların nerelerden yatırım aldığını nasıl paralar harcadığını, yazılım ekiplerini, operasyonlarını vs. size anlatmama gerek olmadığını düşünüyorum. hepsiburada hazır yazılım mı?, twitter hazır yazılım mı? hepsi hikayesi olan başarı örnekleridir. Sıfırdan gelmişlerdir bir girişim ruhunu barındırmışlardır. N11 dediğiniz firma kökeninde street11 olan Kore firmasının Türkiye'de ki şubesidir. Zaten uzun yıllardır bu işin içindeler ve Türkiye'ye büyük reklam ile geldiler. Ki yine n11 o dönemler Türkiye'de çok fazla kullanılmayan (en azından şimdiye göre) mağazacılık sistemine ön ayak oldu bir yenilik sundu. Forum sistemleri ile alakalı bilgi sahibi değilim tarihlerini de çok araştırmadım fakat bu söylediğiniz iki site de konusunda ilk sayılacak sitelerdir. Ayrıca saydığınız firmalarda genellikle sektörün ilki sayılabilecek hatırı sayılır firmalardır. Şu örnekler ile bu siteyi savunuyorsanız tartışmamızın bir anlamı olmadığı kanısındayım. Saygılarımı sunuyorum. Siz de sağlıcakla kalın :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al