wmaraci reklam

Haber - Son Dakika Haberleri

8 Mesajlar 748 Okunma
wmaraci reklam

habersondakika habersondakika WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Haber
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 5 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

HABER NEDİR?

Haber, kitle iletişim aracı olarak, dünyanın belirli bir noktasında yaşanan olay ve gelişmeler hakkında, üçüncü taraf kişileri bilgilendirmek amacı ile kullanılmaktadır. Bu kaynak, insanlık tarihi var olduğundan beri süregelen ve her devirde kendini yenileyen bir süreçtir. Örnek verecek olursak, geçmişte bilgi paylaşımları için dergi, kitap ve gazete gibi yazılı metinler kullanılırken, günümüzde yapılan bilgi paylaşımları için internet siteleri, telefon uygulamaları, sosyal medyalar ve video platformları kullanılmaktadır. Teknolojinin daha da gelişmesi ile, gelecek yıllarda da değişim göstermesi muhtemeldir. İnsanlar bilgiye ulaşmak için her zaman bir taşıt kullanmayı seçmiş ve hangi çağda olur ise olsun, kendilerine mutlak bir araç bulmuşlardır.

Son dakika haberleri, aynı yukarı da yaptığımız tanıma uymaktadır, fakat bu olayda, bilginin anlık olarak aktarılması amaçlanmaktadır. Bu kavram, telefonun icadından sonra anlam kazanmış ve önemli kurumlar tarafından uygulanmaya başlanmıştır. Teknolojinin geldiği son nokta günümüzde ise, herkes tarafından kullanılan akıllı cep telefonu ve bilgisayar gibi internet (World Wide Web) erişim olan cihazlar sayesinde, sıradan bir olayın bile son dakika haber olması kaçınılmaz olmuştur. İnsanların günlük hayatlarında karşılaştıkları her ilgi çekici ve ilginç olay veya kamuoyunu ilgilendiren bir olay, akıllı cep telefonları sayesinde herkes tarafından kaydedilebilir bir hal almıştır. Yaşanan bu teknolojik gelişme ise, son dakika kavramını, geçmiş yıllara göre çok farklı bir boyuta taşımaya aracı olmaktadır.

HABER GÖZLEM EKİBİ KİMDİR?

Haber Gözlem, ekibimiz tarafından bir aile olarak tanımlanmaktadır. Mart 2020/26 tarihi neticesi ile daha yeni kurulmuş olan sitemiz, Google ürünü olarak Blogger altyapısını kullanmaktadır. Ve bilgi paylaşımı yapılması planlanan bu sitedeki tüm içerikler, konunun ehli uzmanlar tarafından okunup, araştırılarak ve derin bir gözlem sonucunda üretilmektedir. Yani diğer bilgi siteleri gibi kopya içerik değil, tamamiyle kendi gözlemlerimiz sonucundan çıkan bilgiler paylaşılmaktadır.

Haber, yaşanan olayı aktarmada kullanılan araç olduğu için, bir nebze olsun kopya içerik barındırmak zorundadır. Örneğin bir siyasinin açıklaması, bir ünlünün konuşması değiştirilemeyeceği için, gerekli önlemler alınarak yine de bilgi paylaşımı yapılmaktadır.

Haber Kaynak: http://www.habergozlem.blogspot.com/

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Bir ekibiniz varsa aranızda para toplayıp bir domain, hosting ve tema alarak daha profesyonel bir site kurun. Hevesli duruyorsunuz ama blogspot ile bu iş olmaz, baştan hata yapıyorsunuz.
birsevda habersondakika

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Haber
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 5 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, şuan ekibimiz tek kişilik dev bir kadro yani ben :) Bu işi Google Ads reklamları ile ek bir gelir kaynağı olarak düşünüyorum, fakat asıl gelir kaynağım habercilik değil.

Yaptığım gözlem sonucunda Türkiye'de Google News kayıtlı Blogger altyapısı olmadığını fark ettim. Bunun örnekleri Google USA'da var.

Amacım Blogger altyapısıyla Google News kaydı oluşturmak. Bunun için yaklaşık bin haber paylaşımı yapıldıktan sonra kayıt başvurusu gönderiliyor. Google News'e kaydolmak için illaki özgün içerik gerekmiyor, fakat Blogger Google Ads kaydı için özgün içerik koşulları gözetiyor.

Yaptığım iş zaten dijital reklamcılık (Google Ads, Facebook Ads, Twitter Ads, SEO, SEM) yani bir içerik üretmek benim çokta fazla vaktimi almıyor.

Demem o ki yaptığım bu iş uzun soluklu bir proje ve İnşAllah başarılı olur ve Türkiye'de Blogger altaypısı kullanan ilk Google News kayıtlı bir haber sitesi açarım.

Düşüncen için Teşekkürler :)
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2208
  • Beğeniler 749 / 752
  • Ticaret 18, (%100)

habersondakika adlı üyeden alıntı

Merhaba, şuan ekibimiz tek kişilik dev bir kadro yani ben :) Bu işi Google Ads reklamları ile ek bir gelir kaynağı olarak düşünüyorum, fakat asıl gelir kaynağım habercilik değil.

Yaptığım gözlem sonucunda Türkiye'de Google News kayıtlı Blogger altyapısı olmadığını fark ettim. Bunun örnekleri Google USA'da var.

Amacım Blogger altyapısıyla Google News kaydı oluşturmak. Bunun için yaklaşık bin haber paylaşımı yapıldıktan sonra kayıt başvurusu gönderiliyor. Google News'e kaydolmak için illaki özgün içerik gerekmiyor, fakat Blogger Google Ads kaydı için özgün içerik koşulları gözetiyor.

Yaptığım iş zaten dijital reklamcılık (Google Ads, Facebook Ads, Twitter Ads, SEO, SEM) yani bir içerik üretmek benim çokta fazla vaktimi almıyor.

Demem o ki yaptığım bu iş uzun soluklu bir proje ve İnşAllah başarılı olur ve Türkiye'de Blogger altaypısı kullanan ilk Google News kayıtlı bir haber sitesi açarım.

Düşüncen için Teşekkürler :)

Düşüncen güzel umarım başarırsın kardeşim
habersondakika

kişi bu mesajı beğendi.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Haber
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 5 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Yanlış oldu

• Üyelik 26.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Haber
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 5 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

birsevda adlı üyeden alıntı

Düşüncen güzel umarım başarırsın kardeşim

Birsevda teşekkür ediyorum. Blogger kayıtlı siteleri kabul ediyorsanız http://webdizin.com/ adresine firma ekle isteği göndereyim.
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2208
  • Beğeniler 749 / 752
  • Ticaret 18, (%100)

habersondakika adlı üyeden alıntı

Birsevda teşekkür ediyorum. Blogger kayıtlı siteleri kabul ediyorsanız http://webdizin.com/ adresine firma ekle isteği göndereyim.

Blogger Siteler konusunda bir ayrımcalıgım yok istediğin zaman gönderebilirsinz
habersondakika

kişi bu mesajı beğendi.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

• Üyelik 26.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Haber
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 5 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

birsevda adlı üyeden alıntı

Blogger Siteler konusunda bir ayrımcalıgım yok istediğin zaman gönderebilirsinz

Hocam sıfırdan bir makale yazarak başvuru gönderdim. İnşAllah senin sitene de faydalı olur. Hoşçakalın
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al