PlusOOO Webmaster Forumu

39 Mesajlar 5.128 Okunma
smmexpress

cnkymz cnkymz Araştır Dur ! Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kimya Mühendisliği
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 41 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Gayet normal bir sistem bence de. Olağan bir şey. Webmaster forumunu geçin, normal forumlarda bile var. Özel bir mail adresi istemiyor ya adam :) Bu kadar basit bir şey konu bile olmamalı ;)

wmaraci
reklam

alkinkasap alkinkasap girişimci, öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek girişimci, öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 67 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
ipboard'du galiba kullanılan cms.
Çok kaliteli bir sistem diye duymuştum göze hitap etmesi açısındanda bu anlaşılıyor.
Lakin günümüzde her hafta 3 yeni webmaster forumu tanıtımı ile karşılaşıyoruz.Bu aralar millette bi merak bi atak gidiyor valla.Bu arkadaşlardan bazılarının tutturucağına şüphem yok mutlaka birileri tutturacaktır.
Öncelikle umarım ipb lisanslıdır yoksa ömrü kısa olabilir.İkincisi iyi bir ekibiniz olması şarttır yoksa forum çöplüğe döner.Daha kötüsü ise forumlar boş kalır.Üçüncü olarak iyi bir bütçe ayırmanız gerekiyor özellikle reklam ve seo çalışmaları için.Ayrıca ödüllü çekilişler vs vs derken yani uğraşmalısınız.

Yoksa benim görüşüm fazla uğraşmamanız yönünde olacaktır.

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)
Hayırlı olsun ben siteye girmeden önceden tanıtım yazınızı tamamen okudum nedense samimi geldi. Çok haklısınız bir topluluğa hitap eden ortamı ancak başka ortamda tanıtabilirsiniz. Kimse şu sıralar google'da webmaster forumu diye aramıyor kulaktan kulağa yada işi düşünce görüyor üye oluyor.

Domain farklı olmuş yani içinde webmaster kelimesi geçmemesi iyi olmuş bence alışagelmiş bir durumdu. Site altyapısı çok hoşuma gitti ancak keşke XenForo lisansı alsaydınız daha hızlı ve göze daha iyi hitap ediyor. Neyse uzattım girimde kayıt olayım :D

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
İnternette nereye giderseniz gidin e-posta onayı vardır, olmak zorundadır da. Her form dolduran hemen üye olacaksa işimiz var. Söz konusu site için çerezleri engeller, formu doldurur, mail bölümünü de sallar kayıt tuşuna basarım. Daha sonra hemen geri gidip kullanıcı adı ve maili sallar yine kayıt olurum. Botlar bunu birkaç salisede yapar. Orada da spam oluşur.

--

Forum tutturmak zordur, webmaster forumu tutturmak daha zordur. Fakat temaya bayıldım, genel olarak site çok iyi görünüyor ancak dediğim gibi çok büyük emek ve sabır isteyen bir iş. Uamarım başarılı olursunuz :)

wmaraci
wmaraci

GsliKahraman GsliKahraman Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci :)
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 761 / 199
  • Ticaret 2, (%100)

cnkymz adlı üyeden alıntı

Gayet normal bir sistem bence de. Olağan bir şey. Webmaster forumunu geçin, normal forumlarda bile var. Özel bir mail adresi istemiyor ya adam :) Bu kadar basit bir şey konu bile olmamalı ;)

;)

alkinkasap adlı üyeden alıntı

ipboard'du galiba kullanılan cms.
Çok kaliteli bir sistem diye duymuştum göze hitap etmesi açısındanda bu anlaşılıyor.
Lakin günümüzde her hafta 3 yeni webmaster forumu tanıtımı ile karşılaşıyoruz.Bu aralar millette bi merak bi atak gidiyor valla.Bu arkadaşlardan bazılarının tutturucağına şüphem yok mutlaka birileri tutturacaktır.
Öncelikle umarım ipb lisanslıdır yoksa ömrü kısa olabilir.İkincisi iyi bir ekibiniz olması şarttır yoksa forum çöplüğe döner.Daha kötüsü ise forumlar boş kalır.Üçüncü olarak iyi bir bütçe ayırmanız gerekiyor özellikle reklam ve seo çalışmaları için.Ayrıca ödüllü çekilişler vs vs derken yani uğraşmalısınız.

Yoksa benim görüşüm fazla uğraşmamanız yönünde olacaktır.

Uğraşacağız inş :)
Çekiliş filan düşünüyorum ama boş foruma ne kadar çekiliş yaparsan fayda etmeyecektir..Biraz olsun içerik olduktan ve üyelerimiz bizimle olduktan sonra elbet olacaktır herşey :)

myenes adlı üyeden alıntı

Hayırlı olsun ben siteye girmeden önceden tanıtım yazınızı tamamen okudum nedense samimi geldi. Çok haklısınız bir topluluğa hitap eden ortamı ancak başka ortamda tanıtabilirsiniz. Kimse şu sıralar google'da webmaster forumu diye aramıyor kulaktan kulağa yada işi düşünce görüyor üye oluyor.

Domain farklı olmuş yani içinde webmaster kelimesi geçmemesi iyi olmuş bence alışagelmiş bir durumdu. Site altyapısı çok hoşuma gitti ancak keşke XenForo lisansı alsaydınız daha hızlı ve göze daha iyi hitap ediyor. Neyse uzattım girimde kayıt olayım :D

myenes forumda moderatörümüzdür :)
Hayırlı olsun tekrardan..

Batuhan adlı üyeden alıntı

İnternette nereye giderseniz gidin e-posta onayı vardır, olmak zorundadır da. Her form dolduran hemen üye olacaksa işimiz var. Söz konusu site için çerezleri engeller, formu doldurur, mail bölümünü de sallar kayıt tuşuna basarım. Daha sonra hemen geri gidip kullanıcı adı ve maili sallar yine kayıt olurum. Botlar bunu birkaç salisede yapar. Orada da spam oluşur.

--

Forum tutturmak zordur, webmaster forumu tutturmak daha zordur. Fakat temaya bayıldım, genel olarak site çok iyi görünüyor ancak dediğim gibi çok büyük emek ve sabır isteyen bir iş. Uamarım başarılı olursunuz :)

Evet forum işlerinde 2 senedir iç içeyim bir mobil teknoloji forumunda co-admin dim foruma çok emeğim geçti sayemde tuttu ama yönetici arkadaş ilgilenmediği için kapatmak zorunda kaldık :)

Umarım bu forumdada başarılı oluruz da tutar :)

Teşekkürler bu değerli yorumlarınız için :)
Sizlerin desteği her zaman gerekli :)
Forum tek kişiyle olan bişey değil üyeler olmadan bi hiç :)

seyyahelma seyyahelma Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek "
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 174
  • Beğeniler 2 / 19
  • Ticaret 1, (%100)
Tasarım ve içerik bakımından kaliteli görünüyor. Başarılar dilerim.
GsliKahraman

kişi bu mesajı beğendi.

AzReTL AzReTL Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek freelancer
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 19 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
temayı ne kadara satın aldınız?

GsliKahraman GsliKahraman Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci :)
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 761 / 199
  • Ticaret 2, (%100)

AzReTL adlı üyeden alıntı

temayı ne kadara satın aldınız?

Forumu kurduğumuzda arkadaş almıştı bilmiyorum :)

Ek Olarak:

seyyahelma adlı üyeden alıntı

Tasarım ve içerik bakımından kaliteli görünüyor. Başarılar dilerim.

Teşekkürler :)

AzReTL AzReTL Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek freelancer
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 19 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
çünkü *areze düşmüş bir tema, ilerde sorun çıkarmasında :)

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Güzelmiş siteniz, hayırlı olsun.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al