wmaraci reklam
lidertakipci

Rapciler.Net Hızla Geliyoruz :)

62 Mesajlar 7.907 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)

tam1facia adlı üyeden alıntı

ben burada satacam demedim ki ben onu istek üzerine kurdum zaten neyse konu fazla karıştı sanırım

Dediğimi yapsanız hocam daha iyi olur.

wmaraci
reklam

supheli supheli Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1441
  • Beğeniler 245 / 238
  • Ticaret 40, (%100)

Sogi adlı üyeden alıntı

Anlamadığınız nokta ben Rock türü müziği kendime göre yorumlayıp yapabilirim, rapide. Fakat dinleyip dinlememek sizin elinizde sevmiyor musun? DİNLEME kardeşim.. Zorla mı dinletiyorlar sana. Fakat sen adamın yaptığı müziğe kalkıpta hoop dur böyle müzik mi olur? diyemezsin.

Arabesk rapi bende sevmiyorum fakat bu kalkıpta adamın müzik türüne ve zevk anlayışına laf atmam gerektiğini göstermez, aynı şekilde sizinde.

Ve son olarak bu ülkede ajdar dinleyen insanlar var bırakında arabesk rapinde hayranları olsun.

Olaya tarafsız bakabilmek budur.Bende sevmem arabeski de arabesk rapide ama saygı duymak lazım.Arkadaşın yazısının altına imzamı atarım.
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
Şu aşağıdaki yazdıklarımı 1 kişi üşenmeden okuyacak mı acaba...

Anlamadığınız nokta ben Rock türü müziği kendime göre yorumlayıp yapabilirim, rapide. Fakat dinleyip dinlememek sizin elinizde sevmiyor musun? DİNLEME kardeşim.. Zorla mı dinletiyorlar sana. Fakat sen adamın yaptığı müziğe kalkıpta hoop dur böyle müzik mi olur? diyemezsin.

Arabesk rapi bende sevmiyorum fakat bu kalkıpta adamın müzik türüne ve zevk anlayışına laf atmam gerektiğini göstermez, aynı şekilde sizinde.

Ve son olarak bu ülkede ajdar dinleyen insanlar var bırakında arabesk rapinde hayranları olsun.

Çok rahat derim BÖYLE BİR TÜR YOK, YAPANLAR İSRAF.
Ha demişsin karışma hakkınız yok insanlar istediğini dinler diye. Kardeşim rapi yanlış tanıtıyorsunuz ben kültürümü yanlıs tanıtan birine niye karışmayayım? Niye? Buna hkkım yok mu? Türkçe rap yapan, kültürü bozmadan ilerleten birinin bozan birine çıkıp yapma şunu deme hakkı %9999999 dür olay anlaşıldı mı?

Yabancının biri gelse, 19 Mayıs Atatürk'ün resmi olmadan, Atatürk anılmadan kutlasa sen demezmisin kardeşim napıyosun sen olay ne?

İşte bu israf kişilerde rap'e yabancı ve çıkar derim kardeşim sen ne yapıyosun? Umarım anlatabilmişimdir.

Gitsin kendi tarzını oluştursun, arabesk desin sadece bari veya arabeskli hareketli müzik desin. Rap kelimesi geçmesin!

Efendim, ben de rap yazıyorum, yakında beat sitesi kuracağım. Türkiye'de beat sitesi ne yazık ki yok. Shadowville.com'a rakibim, amacım ise şudur insanlara rapi daha iyi tanımasıdır. Başka değişle, beat dinletmektir ne dersiniz iş yapar mı?

Rap yapmaya çalışıyorsun ama Beat sunan Türke site yok diyorsun. Daha Hiphoplife'dan haberin yok be kardeşim...

Bi konu açtık forum birbirine girdi herkezin görüşü kendine herkez kendince haklı herşeyde arabesk rap falan olmasa daha iyiydi ama olmuş napalım onu beynimizden silemeyiz artık nasıL apaçi'ler falan çıkıyor yakında başka birşey çıkar onların önüne geçilemiyorsa yakında yeni bir rap müzik tarzı da çıkabilir ortaya

Ozaman yapacakları işte RAP kelimesi geçmeyecek. Özgün olsunlar isim bulsunlar o ismi büyütsünler yapabiliyorlars tabi. Rap'in altından geçiniyorlar kenar mahalle çocukları. Arabesk rapi dinleme oranı daha çok fakat bunun nedeni Milletin dalga geçmek istemesi, nasıl bir rezillik olduğunu göstermesi ve "Ahmet bak olm şunlara hahaha" demesi için google da resgele arabesk rap yazmaları.

Olaya tarafsız bakabilmek budur.Bende sevmem arabeski de arabesk rapide ama saygı duymak lazım.Arkadaşın yazısının altına imzamı atarım.

Tekrar diyorum, Bu kişiler Rap'in altında geçiniyorlar. Eğer Rap'i doğru bilen, doğru yapan kişiler çıkıp siz Böyle bir tür yaparak Rapimizi yanlış tanıtamazsınız diyorsa haklıdır.

Dağdan gelip bağdakini kovmaktır bu.

SON OLARAK:

Ceza'nın da Müslüm Gürses ile Feat attı. Ama bunun adı ARABESK RAP değil, bunları söylememe rağmen direnip anlamayan vars bir şey demiyorum arkadaşlar cidden.

bakın: http://www.youtube.com/watch?v=i00JMQNEGLA

Ceza Müslüm Gürses ile düet yapmış ama yeni bir kültür oluşturmaya çalışmamışlar. Ceza sadece "RAP" Müslüm Gürses sadece "ARABESK" yapıyor. Bir kişi çıkıp ikisinide aynı anda yapmıyor.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)

CezaLet adlı üyeden alıntı

Rap yapmaya çalışıyorsun ama Beat sunan Türke site yok diyorsun. Daha Hiphoplife'dan haberin yok be kardeşim...

Dostum sen her halde shadowville.com a bakmadın. Ben daha çok sadece beat sitesi düşündüm. Koca sitede şimdi kim nasıl bulabilir ki? Bir de tasarımı karmaşık.

wmaraci
wmaraci

acayipbiblog acayipbiblog Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 3 / 18
  • Ticaret 1, (%100)
yav büyük bi ilgi ile rap dinliyorum ama şu arabesk rap beni soğutuyor.Yaptığı şarkılar malca adamlar nerdeyse kendilerini jiletleyecekler bide bunları dinleyen çok var malum Türkiye'de çok kro var. :D
Onur07

kişi bu mesajı beğendi.

Sogi Sogi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Kaldırım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 9 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

Şu aşağıdaki yazdıklarımı 1 kişi üşenmeden okuyacak mı acaba...

Çok rahat derim BÖYLE BİR TÜR YOK, YAPANLAR İSRAF.
Ha demişsin karışma hakkınız yok insanlar istediğini dinler diye. Kardeşim rapi yanlış tanıtıyorsunuz ben kültürümü yanlıs tanıtan birine niye karışmayayım? Niye? Buna hkkım yok mu? Türkçe rap yapan, kültürü bozmadan ilerleten birinin bozan birine çıkıp yapma şunu deme hakkı %9999999 dür olay anlaşıldı mı?

Yabancının biri gelse, 19 Mayıs Atatürk'ün resmi olmadan, Atatürk anılmadan kutlasa sen demezmisin kardeşim napıyosun sen olay ne?

İşte bu israf kişilerde rap'e yabancı ve çıkar derim kardeşim sen ne yapıyosun? Umarım anlatabilmişimdir.

Gitsin kendi tarzını oluştursun, arabesk desin sadece bari veya arabeskli hareketli müzik desin. Rap kelimesi geçmesin!

Ah hocam ah. Müzik konusunda örnek verdiğin konuya bak 19 Mayıs.

Müzik ile 19 Mayıs' ın arasındaki farkı anladığın zaman sanırım beni anlayacaksın.
3525

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)

Sogi adlı üyeden alıntı

Müzik ile 19 Mayıs' ın arasındaki farkı anladığın zaman sanırım beni anlayacaksın.

Hocam haklısın.

• Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
Dostum sen her halde shadowville.com a bakmadın. Ben daha çok sadece beat sitesi düşündüm. Koca sitede şimdi kim nasıl bulabilir ki? Bir de tasarımı karmaşık.

http://hiphoplife.com.tr/dosyalar/Enstr%C3%BCmantal-Alb%C3%BCm/orderby,2/page,1/

Buyrun hocam, onlarca sayfa beat mevcut aralarında Türkiyenin en ünlü Beatmakerların yaptığı albümler var.

Müzik ile 19 Mayıs' ın arasındaki farkı anladığın zaman sanırım beni anlayacaksın

Tebessüm ettim hocam :)

Benzetme yaptım. Benzetme nedir umarım bilirsiniz.

Demek istediğim: Arabesk rap yapan kişiler Türkçe Rap kültüründe; 19 Mayısta Atatürk'ü anmayan Türkler gibidir şimdi daha net oldu sanırım.

Ayrıca bir metin yazdım:

Rap müziğin nasıl oluştuğunu nasıl kültür haline geldiğini bilmeyenlerin konuya güya "Ben tarafsızım" diyerek yorum yapması ne kadar komik.

-Ben tarafsızım, kimse kimsenin zevkine karışamaz. Herkes istediğini dinler.

Evet yukarıdaki cümleyi yazarak ben kahraman oldum, tarfsız oldum herkesin ağzının payını verdim. Olay bitmiştir dağılabilirsiniz.

Çok güzel oynadın üye kardeş, şimdi oku şu yazdıklarımı.

Rap kültürü Doğu ve Batı olmak üzere iki grubun kavgası sonucu çıktı. Söz kavgaları yapılarak bu zamanla ritimle birleşti, Battle yani Gangster rap denen şey ortaya çıktı. Millet kendi aralarında Battle yapmaya başladı. Bunun yüzünden ölümler oldu, hergün kavga çatışma... Tupac gibi birçok Çok değerli Raper lar canını verdi bu yolda... Bu sadece bir müzik değil bir yaşam biçimi.

Şimdi bunu anladığınızı varsayıyorum ve devam ediyorum.

Yukarıda bahsettiğim olayı bilmeden yani Rap'in doğuşunu, anlamını bilmeden "Ben tarafsızım" diyemezsiniz. Bir konuya yorum yapmak için o konu hakkında bilgili olmalısınız. Arabesk rap hakkında bilgili olabilirsiniz işte " Bir grubun arabeskle rapi birleştirmesi " diyebilirsiniz ki böyle. Ama Rap nedir bilmiyorsanız tarafsızca yorum yapamazsınız ve Rap sizin bildiğiniz gibi (yorumlarınızdan öyle anlaşılıyor) "Küfürlü, hızlı sözlerin söylendiği, atışmaların olduğu,3-5 kişinin geldiği değersiz partilerde söylenen müzik türü, anlaşılmayan sözler" değildir.

Rap Yukarıda da bahsettiğim yaşam biçimidir ve uğruna canlar verilmiştir

Şimdi birkaç Kolpa çıkıp Rap'i yanlış tanıtacak ha? İsmini karalayacak yani, koluna jilet atıp, duvar kenarında içki içerken söylenen acı sözler olarak göstericek millete ve " Biz dört kişiyiz gardaaağğğşş" diyerek millete Rap'in nasıl iğrenç bir şey olduğunu gösterecek?

Yok öyle bir dünya efendim! Rap dört kişinin içki içip jilet atması değildir! Yabancıu Milletler Hiphop partileri verir, break dans yaparlar eğlenirler gülerler; Bizim kenar mahalle gençleride koluna jilet atıp içki içer ve biz dört kişiyiz gardaaağş diyip millete nasıl bir hayvan olduklarını gösterirler. Hemde Rap'i kullanarak!

İşte olay bu, Rap'i kullanmayın.

Çok üzücü Milletimizin yaşam standartlarının bu durumda olması yani herkesin bir sorunu olması, bu yüzden jilet atıp video çekmeleri... 12-18 Yaşında gençlerin çok sorunu var tabi. Bakkala git oğlum çöpü dök oğlum... Eee yeter artık jilet at bi koluna al eline bira şişesini topla grubu 4 kişi isyanını belli et! Yetti be ne bu çöp; Ne bu bakkala gitme zorunluluğu! Demi?

Sorunun varsa aç elini Allah'a Dua et. Ha eğlenmek istiyorsanda aç beati neşeli şeyler yaz, eğlen eğlendir.

Şimdi diceksiniz isyanlar Allah'a Eğlenceli anlar Müzikle? Rap sadece eğlenmek için mi? Biz isyanımızı anlatamayız mı? HAYIR. Tabiki de isyanınızı Rap ile Müzik ile dile getirirsiniz. Hatta ve hatta en iyi rap müzik ile dile getirebilirsiniz. Rap bunun için var. Bunun en iyi örneklerini sergileyen rapçiler var. Rap her duyguyu kapsar fakat bunu doğru yansıtmak gerekir.

Savaş, kin, nefret, aşk, sevgi, ölüm vb. aklınıza gelebilecek tüm İnsancıl duyguları Rap ile anlatabilirsiniz ama doğru bir şekilde yapın şu işi!

Hani derler ya Rapçiler Uyuşturucu içer, karıya kıza sarkar. Sarhoşturlar. Saçma sapan şeyler söylerler, hızlı konusurlar hava atarar. Bol giyinirler, serseridirler...

İşte bunun Rap'i bilmeyen kişilerin demesinin sebebi "Arabek rap" saçmalığını ortaya çıkartan kişiler. İnsanlar dışarda veya videolarda İçki içip, kolunu jiletlediğini göstermek için çekip nete veren kişilerin remini görünce ne dicek "Aaa çok iyi, ne güzel müzik" mi diyecekler?

Türkçe Rapte, yabancı Rapte yani Rap'in hasında böyle bir şey yok. İnsanların yanlış konuşmasına, anlamasına neden olan kişiler Rap'i yanlış tanıtanlardır.

Sonuna kadar da bu mücadeleyi vericem, vericez. Kimse boşu boşuna dil döküp yorulmaz bilgisayar başında. Bir bildiğimiz, bir gerçek var ki bu kadar uğraşıp doğruyu öğretiyoruz değil mi? Bir okuyun, bir dinleyin be kardeşim. Anlamak için çaba sarfedin.

Bu yazıyı sonuna kadar okuduysan Allah Razı olsun.

Ve Hala anlamayanlar şu yazıyı okusun. Belki beni basit gördüğünüzdendir: Pit10'un yazdığı bir yazı. Arabesk rap hakkında:

http://pit10.tumblr.com/post/23296912364/a-r-a-b-a-arabesk-rape-alternatif-bak-s-ac-s

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)

http://hiphoplife.com.tr/dosyalar/Enstr%C3%BCmantal-Alb%C3%BCm/orderby,2/page,1/

Buyrun hocam, onlarca sayfa beat mevcut aralarında Türkiyenin en ünlü Beatmakerların yaptığı albümler var.

Hocam, indirmeden dinleme özelliği yok bir işe yaramaz.

• Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

agg1401 adlı üyeden alıntı

Hocam, indirmeden dinleme özelliği yok bir işe yaramaz.

Armut piş ağzıma düş. Beatmaker o kadar uğraşsın belki aylarca, siz bir indirip dinlemeye üşenin.. Tabi tercih meselesi.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al