wmaraci reklam

webteseo.com - webmaster dünyasının yarım yamalak açıklanıpta, asıl nüanslarını parayla satanlara inat açılmıştır

3 Mesajlar 606 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ajanszero ajanszero from ZERO to HERO Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Developer
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 138 / 45
  • Ticaret 10, (%100)

webteSEO | Türkiye'nin Samimi SEO Topluluğu

SEO ipuçları, dersleri ve eklentilerini anlatan aynı zamanda sizinde yazılarınızı yayınlayabileceğiniz güncel samimi bir topluluk. Wordpress SEO'dan tutunda, html seo'ya kadar birçok bilgi olan sizin mekanınız. Webmaster dünyasının yarım yamalak açıklanıpta, asıl nüanslarını parayla satanlara inat açılmıştır.

editör, admin alımları açıktır. Paylaşımlı bir projemizdir. Dileyenler pm atabilir aramıza katılabilirler. Çok yakında SEO dünyasında sadece bizde olan içeriklere ulaşabileceksiniz. Hadi ordan, nerden biliyorsun diyenlerede 3 aylık deneme yanılma yapılarak ulaşılan sonuçlar diyelim.

• yanlış bilinen seo yöntemleri

• yeni dönem google algoritma güncellemelerine karşı neler yapılmalı?

• 8 şubat son google güncellemesinin açıklanmayan arka perdesi

seo, wordpress seo, seo eklentileri, seo dersleri, seo ipuçları

tavsiye ve eleştirilerinize, kısaca herşeye açığız bize ulaşın
hi@ajanszero.com

wmaraci
reklam

Juzk Juzk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 66, (%100)
designbaz

Birincisi parayla satanlara inat açılmıştır da nasıl bir ibaredir ?

Bu uçsuz bucaksız bir sektördür.Günümüz dünyasında her şeyin metalaştığı gibi bu da en basit haline indirgenecek bile olsa metalaşmanın salt örneğidir.
SEO'yu siz title değiştirmek,etiket girmek,HTML'de ki kodu değiştirmek falan mı sanıyorsunuz ?

Misal siz bunları değiştirdiniz,bende değiştirdim ikimizin arasında kim üstte olacak ?
Dediğim zaman burada bir sorun yaşarsınız.Çünkü bu bilgiler gizlenmesi gereken bilgilerdir,ticari sır gibidir.Kim neden gelip size ücretsiz bunu anlatsın ?

İkincisi hocam "
seo, wordpress seo, seo eklentileri, seo dersleri, seo ipuçları" bu şekilde bir bağlantı ile anasayfanıza link vermek son derece yanlıştır spamın en baştaki nedenlerinden biriside bu bence iyi araştırma yapmalısınız.

Üçüncüsü hocam "

https://zeo.org/tr/google-algoritma-guncellemeleri/ sitesinden birebir kopyalama yaptığınız yerleri gördüm bu da sakıncalı,alıntı da yapılmamış.

Dördüncüsü hocam "

http://webteseo.com/wordpress-kullanilmasi-gereken-eklentiler/
Şart koşmusunuz yani kullanılması gereken eklentiler diye ancak siz kendi wordpress sitelerinizde All İn One SEO kullanmışsınız ? Buda bir taktik midir ?

Beşincisi hocam "

Bir makalenizin iki paragrafını okuyayım dedim ve direk çıktım çünkü neden girdiğimi bile unuttum sitenin ne sitesi olduğuna da şaşırdım ya çeviri yaptınız çok bozuk oldu ya da makale özgünleştirme programı kullandınız.

"Dahili linkler en mühim SEO faktörlerinin aralarında yer almaktadır ve anında çıkış oranına büyük tesirleri vardır. Üyeler bir açılış sayfasına girdikten hemen ardından aradıkları içerikleri bulamayabilirler.

Eğer içerikte çeşitli sayfalara giden birden çok link varsa bu durumda kullanıcı aradığını bulabilmek yerine bu çeşitli sayfalara gidecektir. Bu linkler kullanıcıya ziyaret edebilmesi ve denetim yapabilmesi amaçlı birbirinden çeşitli yepyeni seçenekler sunacaktır."

Sözüm kesinlikle karalama için değil,bu tür taktiklerin artık işe yaramadığını bildirmek içindir.
ajanszero

kişi bu mesajı beğendi.

ajanszero ajanszero from ZERO to HERO Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Developer
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 138 / 45
  • Ticaret 10, (%100)
Birincisi parayla satanlara inat açılmıştır da nasıl bir ibaredir ?

Parayla satılsın satılmasın olayı değil insanları yanlış bilgilendiriyorlar yada tam olaya vakıf olucak adam ucunda ücret isteyen bi ton kişi var bundan bahsediyorum

İkincisi hocam "
Spam, ayrı ayrı kelimelerden ayrı şekilde linkleme yapılırsa olur bu söz öbeğine çıkış vermişiz oda dikkat çeksin diye.

Üçüncüsü hocam "

https://zeo.org/tr/google-algoritma-guncellemeleri/ sitesinden birebir kopyalama yaptığınız yerleri gördüm bu da sakıncalı,alıntı da yapılmamış.

Burdan alıntı yapılmadı kardeşim ana kaynağı https://moz.com/google-algorithm-change
moz.com dan alındı türkçeye çevrildi.

Dördüncüsü hocam "

http://webteseo.com/wordpress-kullanilmasi-gereken-eklentiler/
Şart koşmusunuz yani kullanılması gereken eklentiler diye ancak siz kendi wordpress sitelerinizde All İn One SEO kullanmışsınız ? Buda bir taktik midir ?

Bu bir taktik değil bugün geçerli olan yoast seo eklentisinin yeni sürümünde advanced seçeneğini kaldırması, sitemap dosyalarında ise zorunlu /tag ve /category linklendirmelerinin yapılmasından kaynaklıdır. Alternatif oldğu için mecburiyetten all in one seo kullanılmıştır

Beşincisi hocam "

Bir makalenizin iki paragrafını okuyayım dedim ve direk çıktım çünkü neden girdiğimi bile unuttum sitenin ne sitesi olduğuna da şaşırdım ya çeviri yaptınız çok bozuk oldu ya da makale özgünleştirme programı kullandınız.

Sebebi şu, geçen ayın 20 sinde felan başlandı bu projeye tema yapımcısının ve farklı sebeblerden dolayı kurulum bi türlü olmadı aktif iş hayatımızdan ve sosyalmedya işlerimizden dolayı, bugüne nasipti evet çeviridir doğrudur, çalışan bir editör arkadaş aceleyle makale girince durum bu olmuştur.

Sözüm kesinlikle karalama için değil,bu tür taktiklerin artık işe yaramadığını bildirmek içindir.

Estağfurullah, güzeldir eleştiri herkesin eksiği olabilir biz bunları birleştirmek ortak çıkış noktası için bu platformu kurduk.

Ki çoğu webmaster da iyi bilirki 8 şubat isimsiz güncelleme şuanda bi çok websiteyi sıralamalarından etmiş, hatta var olan sıra bulucular bile şaşmıştır.

dilerseniz gizli sekmede chrome penceresi açıp kendi sitenize manuel olarak googledan bakın. birde sıra bulucudan bakın.

tayfun29 saygılarımla

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al