wmaraci reklam

Yeni Site - Öneri/Görüşleriniz

3 Mesajlar 455 Okunma
wmaraci reklam

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
Merhaba, biyemek.org adlı yemek tarifi sitesini yeni açtık, güncel tutmaya çalışıyoruz. Eksiklerini veya beğendiğiniz yönlerini yazarsanız bize bir katkıda bulunmuş olursunuz. Teşekkürler şimdiden.

technovenue.com
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
1. Anasayfadaki yemeklerin listelendiği kısımda yemek kutuları bana çok büyük geldi, 1 yemeğin adının olduğu kutuya 2-3 yemek sığar, tabi görseli belli etmek istiyorsanız o ayrı, ama yine de büyük.

2. O yemek kutularında, yemeğin adından sonra ulaş kayalar saat vb. yazmak yerine, yemek hakkında 1-2 satırlık bilgi verilebilir "aile yemekleri için bire bir, güzel anlar yaşatacak yemek", "öğrenciler için kolay uygulanabilir, açlık önleyici yemek" vb.

3. Kendimi bildim bileli boş reklam alanları hoşuma gitmiyor, hala da hoş değil bence. Temsili bir kaç reklam koymak daha iyi olabilir.

4. Yemeklerin fotoğrafına logonuzu saydam basmanız tanınırlılığınız arttıcaktır, nefis mi ne benim kafama öyle kazındı açıkcası, ama fotoğraflar size ait değilse sıkıntı olabilir belki bilmiyorum..

5. Sırf tarifi yazmış olmak için yazmışsınız, videolu anlatım yok, resimli anlatım yok, sadece yazı, tabi bu da bir seçenek fakat; video ve görsel anlatım eklemek içeriği zenginleştireceği gibi, popülariteyi arttıracaktır.

6. Gerekli malzemeler kısmını yazıyla yazmaktan ziyade; photoshop'da her tarif için, küçük bir malzeme listesi gibi bir şeyin üzerine güzel bir fontla yazıp, yanlarına da hepsi aynı renk olacak şekilde minik görselleri eklenebilir belki ; örnek olarak

Limon - (burada limon simgesi olacak küçük) - x1
Domates - (aynı şekilde domates simgesi) - x3

vb. şekilde, yani çok gerekli bir şey değil ama göze daha hoş durar, şahsen yemek tariflerinize girince kendimi yemek tarifi değil de blog okuyormuş gibi hissettim, sadece yazı ve yazı....

7. Kullandığınız resimlerin kaynağını belirtmeniz güzel bir incelik, tabi o site de sizin değilse :).

8. Temanızda üstteki çizgi ve logodan başka bir detay yok, yemek tarifi her yerde bulunur ama işlevsel görsellik her yerde bulunmaz, en azından boş beyaz zemin yerine, arka plana değişik bir texture koyulabilir.

Kolay gelsin, başarılar :).
ulas

kişi bu mesajı beğendi.

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
1. Bunu değiştirmeyi, biraz oranlarla oynamayı deneyeceğim.
2. Sitenin ilk günlerinde malzemeler vs yazıyordu, hep sayılar rakamlar göründüğünden iptal etmiştim açıklamaların görünmesini, malzemelerden önce dediğiniz gibi şeyler yazabilirim.
3. Admatic ve bir kaç reklam ağına daha başvuruda bulundum onay gelsin inşallah dolacak :)
4. Fotoğraflar bana ait değil, görsel kaynak bu yüzden belirttim, yemekler için ücretsiz telifsiz resim bulmak baya zor.
5. Özgün video içerik ekleme planımız vardı ancak belli bir süre ertelenecek gibi, görsel anlatımı eklemeyi deneyeceğim.
6. Bu önerinizi, diğerlerini uygulayamazsam en azından sitenin farklılığı açısından yapabilirim.
7. Siteler bana ait değil :)
8. Sayfa hızı açısından boş bir arka planı tercih etmiştim ancak deneyebilirim.

Eleştirileriniz için teşekkür ederim, en yakın zamanda uygulamaya geçeceğim :)

technovenue.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al