Youtube Gelirlerini Net Açıklayabilen var mı Acaba?

5 Mesajlar 844 Okunma
smmexpress

deepsize deepsize KANALIN KRALI Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek idari
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
...

Merhabalar aslın da youtube gelirlerini pek fazla kafaya takmam direkt adsense hesabımdan aylık çekerim ancak aklıma takılan bir işlem geldi bu işlem sayesinde başkalarının videolarını kiralar gibi onların video gelirlerini paylaşmak istiyorum ama gelirlerin nasıl hesaplanacağını bilmiyorum

VİDEO GRUBU OLUŞTURDUM :angel:

şimdilik aldığım bir düzüne videoyu bir gruba ekledim orada gelirlerde tahmini gelir mevcut alttaki resimde belirtiyim

şimdi yukarıdaki resim sol menüdeki gelir sekmesine ait orada sadece tahmini gelirleri görüyoruz benim oluşturmuş olduğum video grubunda 12 13 tane video var ve bunlar ortak videolar gelir de haliyle paylaşılacak ancak birde alttaki resime bakacak olursak youtube analiz bölümündeki sol menüde reklam istatistikleri bölümü var bu kısım benim kafamı karıştırdı orada da bir ayrı gelir sekmeleri mevcut

BGBM OLAYI NEDİR ? :confused:

şimdi yukarıdaki resimde 4 tane daha alan kafamda soru işareti bıraktı ayrıca şu BGBM olayı nedir pek fazla çözemedim bu bizimi ilgilendiriyor yoksam iş ortağını mı
1000 gösterim felan diyor aklım iyice karıştı bu gelir toplamları ve normal tahmini gelir toplamları bir mi yoksa bunlar ayrı ayrı gelir mi yani youtube ayrı veriyor iş ortağı ayrı veriyor bunun gibi bir şey mi

:cry: :cry: :cry: :cry:

....

wmaraci
reklam

Erdemakale Erdemakale WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek İçerik Üreticisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 467
  • Beğeniler 110 / 240
  • Ticaret 4, (%100)
BGBM = 1.00 Gösterim başı maliyet demek. Yani bin kişi gördüğünde kazanacağın para yazar.

Phantaso Phantaso İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Metin Yazarı & Editörü
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1906
  • Beğeniler 843 / 842
  • Ticaret 119, (%100)
Yalnız şöyle bir durum var. Youtube panelinin gösterdiği kazanç ile adsenseye yansıyan kazanç arasında büyük fark var. Bu durumu nasıl aşmayı planlıyorsunuz? Youtube panel size 10 TL kazandığınızı gösterir fakat Adsense üzerinden 20 TL kazanırsınız.

deepsize deepsize KANALIN KRALI Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek idari
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Erdemakale adlı üyeden alıntı

BGBM = 1.00 Gösterim başı maliyet demek. Yani bin kişi gördüğünde kazanacağın para yazar.

ben sana daha net bir içerik sunayım pek anlamadım bu resimlerdeki kısımları bana açıklayabilir misin yada açıklayabilen birisi varsa lütfen

wmaraci
wmaraci

erhanballci erhanballci Prekast prekast.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 5 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
deepsize şimdi tek tek cevaplamaya çalışıcam.
1-2: sen zaten orayı biliyorsun gibi kanalınınismi falan var
3-Kanalının youtubedan kazandıgı para o paranın yarısını youtube kesiyor.Burda amaç youtubun sana ben kanalındaki reklamlardan bu kadar kazandım demesi
4-reklamlar kaç kere gözükmüş
5-Oyantma listeleri diye bir şey var bu ordaki 1000 izlenmeye verdiği rakam diye biliyorum.
6-Burasıda 1000 izlenmeye karşı videonun ne kadar kazancağı bir video attın 1000 izlendi ordaki rakam kadar kazanacaksın burası benim için çok önemli ben devamlı girer kontrol eserim burası kanalının kalitesini ortaya koyar videolarında ki açıklama kısımları etiketler kanalının hangi ülkelerden izlenme aldığı bunlara göre bu rakam değişir.Kanalının kategorisine göre de değişir hani derler ya makyaj kanalları daha fazla kazanıyor diye işte asıl sebebi burası
7-Burdada senin adsense hesabına yansıyacak youtubenin kestikten sonra sana kalan miktar
Mesela 3te yazan tutar 7 de aynı yerde yazan tutarın 2 katı olur bunun sebebi yarı yarı kesinti yapması youtubenin
9-buradaki mevzu sana az önce dediğim gibi kesinti yapılmamış kazanç kesin kazancları gelir kısmından görebilirsin
10-ilk videodaki 22 görüntülenmeden reklamlarda dahil 0,34 dolar kazanmışsın her görüntülenme için değil yani keşke öyle olsa 😀

Gece gece ne ugraştım be inşallah birşeyler ögrenebilmişsindir.😀😀

prekast.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al