freelance iş ilanları

Açtığımız konuları google+ da paylaşırken # kullanmak mantıklı mı?

14 Mesajlar 1.554 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

HknCOLAK HknCOLAK www.hakancolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebe, Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 84 / 394
  • Ticaret 0, (%0)

ismail03 adlı üyeden alıntı

bunu bilmiyordum sağolun peki nereden yapabiliriz

Şuradan; https://plus.google.com/u/0/settings Aşağıda Hashtag'ler bölümü var. Kutucuğu işaretlemeniz yeterli.

www.hakancolak.com
wmaraci
reklam

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Öncelikle # işaretinin adını bilelim. Bu sayı işaretidir ve müzikte diyez olarak adlandırılır. Evrensel kod sisteminde (U+0023) karakterleriyle, ASCII kodlamada ise (#) karakterleriyle belirtilir. Google aramalarında bende son zamanlarda bu tür kullanıma rastlıyorum, fakat listenizi sayı listesi olarak sıralamaktan başka bir işe yaramayacağını düşünüyorum. Çünkü araştırmamda buna dayanak bir şey bulamadım. Diyez işareti, MediaWiki yazılımında URL adresinde bir sayfadaki alt bölümlere bağlantı verilmesi amacıyla kullanılır.

Diyez işareti URL'ler de görüldüğü zaman, arama motorları bu karakterin ardından gelen her şeyi yok sayar. Metin içerisinde kullanımında ise yukarıda belirttiğim gibi, sayı listesi olarak göstermekten başka bir işe yaramayacaktır.

Ayrıca belirtmek gerekir ki, php'de diyez işaretinin kullanımı yaygındır. URL ile benzer şekilde, sayfa başında belirtilecek diyez (#) işareti, satırın yok sayılmasını sağlar.

Bu bilgileri neden veriyorum? Çünkü, daha önceki yanıtlarda faydalı olacağı hatta anahtar kelime sayılacağı bazı arkadaşlar tarafından belirtilmiş. Fakat bu yanlış bilgidir. Kolay gelsin.

Durgun sular derin akar.

lmontube lmontube Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / K
  • Meslek özel
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad J** H**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 1, (%0)
Anladim bu google plus icin gecerli ama google plus ici aramayi fazla kimse önemsemiyor...millet googlede aradigi icin google plussu googlede yükselmek icin kullan bence bu sekilde sadece googleplusta önemlidir ama benim icin önemli olan google aramasi...google plusta sadece sayfa paylasimi yaparak sitemi googlede 3 ay icinde en zor kelimede 26 siraya yükselttim..

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)

HknCOLAK adlı üyeden alıntı

Şuradan; https://plus.google.com/u/0/settings Aşağıda Hashtag'ler bölümü var. Kutucuğu işaretlemeniz yeterli.

sağolun açıkmış :)

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 7 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 7 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al